Kokteily na chudnutie

Ivo all: Najlepšie koktaily na chudnutie si môže každý vyrobiť sám a ani ho to veľa nebude stáť. Väčší pomaranč sa nalúpe na mesiačiky a zbaví jadierok. Na noc sa dá do mrazničky.
Na druhý deň sa dá do mixéra 1/2 litra srvátky z chladničky, 5 sacharinov a počas mixovania sa do toho hádžu tie mesiačiky pomaranča. Vznikne pomerne hustá pena a sú z toho asi 4 porcie kokteilu. 2 porcie dokážu zasýtiť ako jedlo. Miesto pomaranča sa môže použiť grapefruit alebo mango či jahody.

Miro Vesely miriam: ono je to takmer jedno, ktorý výrobca. tie diéty sú dosť podobné. niektoré (ultrafitaslim) dokonca majú kokteily s cukrom! absurdné. sú síce veľmi chutné, ale za hodinu je hlad neznesiteľný. to určite lepšie je kúpiť 100% proteín pre kulturistov, kopnúť do seba 20 gramov, 400 gramov zeleniny a lyžicu oleja. zapiť vodou s tabletkou multivitamínu. spoľahlivé, zhruba rovnako drahé. a ešte sa v tom proteíne dá namočiť hrsť ovsovlokov, trocha mletých ľanových semien. často také niečo raňajkujem. bezpečne nebudeš hladná pár hodín.

Podotýkam, že pri takom “jedení” je NUTNÉ masívne chlípať celý deň vodu, inak sa ľadviny odúvajú a inak trucujú.

Miro Vesely buba: kokteily od predajcov by som asi nekupoval, nemám garanciu, či obsahujú to, čo deklarujú. V zásade DOBRE zostavený kokteil je dobrý a poriadne drahý, ale má zmysel lem pre veľmi zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas vážiť si jedlo. Možno jedno jedlo denne v kokteili by mohlo byť riešením, ale ostatných 5 jedál by som radil jesť “naživo”. Za tých okolností už však pokojne môžeš siahnuť po bežne dostupných riešeniach pre kulturistov (proteínové nápoje) ktoré sú aspoň od overeného výrobcu. Doplniť zeleninou. Ak ide o veľmi nízkuoenergetickú diétu, potom sa používajú takéto umelé gebuziny, ale taká diéta MUSÍ, opakujem MUSÍ byť indikovaná a kontrolovaná lekárom! Nasadzuje sa väčšinou len ak ide o život, alebo pred urgentnými operáciami. Ak to použije bežný človek bez informácií, riskuje zdravie. Možno schudne, ale čoskoro je štíhlosť aj prachy fuč.

jonathan evak: prepáč, potrebujem v niečom poradiť. Súkromne.Ozvi sa prosím na e bzahumenska@orangemail.sk e

jonathan buba: ja si myslím, že „kokteily na chudnutie“ v prvom rade treba pomenovať pravým menom : nízkokaloricka strava , náhrada stravy atď. Od toho, že ich užívame neschudneme!!! Ale môžeme nimi nahradiť napr. olovrant alebo večeru. Ja sama ich používam, aj mojím deťom to veľmi chutí.
Vyvážené zloženie, málo kalórii a rýchla príprava….to sú tie výhody prečo ich používam. A nie preto, že sa od nich chudne :-/

evak buba, dobre je to akurat na to, ze zaplatis kopu penazi a uz Ti neostane na normalne jedlo, a tak sa nebudes prejedat:-) Ide o to, ze aj ked takto mozes schudnut, potom sa vratit k predoslej strave a naberies aj nejake kilecko naviac. Pocit nasytenia – asi zavisi u koho ako, na mna to fungovalo a boli celkom chutne tie koktejly, ale pokial neznizis denne davky stravy, tak darmo budes pit chudnuce koktejly. Je to len dalsi dobry business na vylakanie peniazkov z nasich penazeniek. Tot moj nazor;)