Čím potlačiť chuť na "zakázané ovocie" ? + motivácia

tini ahojki michaela, vitaj medzi nami.. nuz, motivaciu asi musis sama v sebe nejaku najst.. kvoli comu chces schudnut.. Na sladke, tak to asi viacere z nas mame slabost.. Oplati sa ju vsak premahat a drzat na uzde, ovocko je fajn nahrada, sladkosti je rozumnejsie mat len obcas.. Odmenu – ja som si povedala, ze si kupim super rifle, a to som aj urobila;)) Podla mna v Tvojom pripade sa skor zameraj na to, aby si nejedavala moc mastne, sladke, vela naraz, ale skor castejsie, a skus sa skor zamerat na pohyb, aby si ho mala dostatocne a to rozny, ako Ta bavi.. Tiez je dolezite jest vyvazene, normalne, neskrtit stravu.. mas mlady organizmus, ja si myslim, ze ak pridas pohyb a vyradis to sladke, tak Ti to pojde..

kajka45 Michaela 13 : vitaj medzi nami sxstrechx sxstrechx pýtaš sa,či sme si niečo sľúbili za odmenu.
Kto ako. Mne je odmenou pocit,že budem krajšia , oblečiem si pekné oblečenie, zlepší sa mi zdravie atd.
Nech sa ti darí
Ja osobne potláčam chute o v o c í m

Michaela13 Ahojte, už x-týkrát premýšlam, že to skúsim (opäť). (zatial) nemám nadváhu, ale za posledné 4 roky strednej školy som totálne vyšla z formy. Pred maturitou som úspešne menej(ak vôbec-chybička,ja viem)jedla, behala a dokázala som odolať sladkému, pizzi, gyrosu… Až kým som nebola ponúknutá čokoládou v deň D – vraj na nervy… A tie nervy mám asi doteraz. Je mi jasné, že ak priberanie nezastavím teraz,tak neskôr to bude o to zložitejšie. Lenže moje ovládanie sa je na bode mrazu … Máte nejaké triky, keď vás lapne chuť na niečo dobré?

Podľa výpočtov BMI by som mala zhodiť tak 6 kilečiek. Cvičením…Krásna to predstava, zbaviť sa faldíkov… Ale viem, že mi to vydrží týždeň, takže, ako je to u vás s motiváciou? V mojom prípade nestačí chcieť, som hriešnik ako hrom… sxbpx sxbpx Slúbili ste si nejakú odmenu? Alebo? Ďakujem za každú odpoveď a ospravedlňujem sa, ak som zopakovala nejakú tému.