Chcela by som schudnúť…

Vlčica Jáááá to hňápem tak, že brušáky sú inak povedané ľah-sedy, pri ktorých sa tým pádom okrem brucha zapájajú aj bedrový kĺb a priamy stehenný sval.
Skracovačky – odvodené od "skracovať" vzdialenosť medzi panvou a hrudníkom, čiže skracovať priamy brušný sval, rozsah pohybu je len cca 20 cm a dajú sa cvičiť na veeľa veľa spôsobov (so zdvihnutými nohami, zdvihnutými pokrčenými, s rukami prekríženými na hrudi, s jednoručkou na hrudi, do kríža skracovať, vystreté nohy mierne zdvihnuté nad zemou atď).
Náááá, a ešče tu máme sklápačky – vystreté nohy aj ruky do diaľky a "sklápame sa"

Hic.et.nunc Inak, ja som z toho teraz momentalne blb… V clanku tu na stranke je napisane, ze odborny nazov pre brusaky je skracovacky, ale ked som klikla na link, ktory bol pri tom, tak tam je, ze skracovacky su len variantom klasickych brusakov, pricom spodna cast chrbta ostava na zemi a hlava sa dviha 20-30 cm. Na inej stranke su skracovacky len ako dvihanie lopatiek, pricom v tejto polohe treba ostat 1-2 sekundy. Inde to je zase inak sxudivx sxudivx
Na dvd Efekt od zory ochodnickej ona cvici brucho tak, ze dviha len hlavu a lopatky a potom zas tak, ze robi akoby nomalne brusaky, ale pomaha si svihom ruk a prizvukuje, ze chrbat sa musi rolovat na podlozku stavec po stavci.
Takze som z toho blb…
Nech si kazdy cvici tak, aby sa on z toho dobre citil a bude dobre sxstrechx sxstrechx

apolenka zuzi44: nááá šak som písala, ťahá bruchom, nééééé????

Hic.et.nunc Ked sa niekto dviha len par centi od zeme(dviha len lopatky), to su skracovacky. Pripada mi to ako to, co si opisala, ak som ta dobre pochopila, apolenka.
Ja som hovorila v prvom prispevku prave o tych brusakoch, kde sa clovek dviha az do sedu….a ved vlastne len to su brusaky chapane ako sed-lah….

zuzi44 Ja by som doplnila Apolenku. Pri posilovani brusnych svalov sa staci dvihat zo zeme tak 5-10cm. A rozhodne nezapajat chrbat, ale cvik tahat plynule bruchom.

apolenka Ja by som s tými brušákmi oponovala. Je veľmi dôležitý spôsob ich vykonávania. Klasický sad – ľah, keď sa človek doslova dvíha do sedu a nebodaj ešte aj robí nakríž lakte ku kolenám nie je na chrbticu OK. Ale keď sa dvíha hlava smerom ku stropu a v podstate sa dvíhanie len naznačuje /teda ak som to popísala správne/ a ťahá bruchom, vtedy práve je to dobré. Ak totiž nie sú spevnené brušné svaly, trpí chrbtica. Ale tiež treba potom brušné svalstvo aj natiahnuť – cvik kobra, prípadné mačací chrbát. to hovoria sami lekári, že treba brušné svalstvo ľuďom trpiacim bolesťami chrbta posilňovať. A mám to presne na sebe odskúšané.

Vlčica Pri všetkých posilňovacích cvikoch na brušné svalstvo treba zaradiť aj cviky na chrbtové svaly.

Hic.et.nunc Ja by som praveze brusaky velmi neradila – dost pri nich trpi chrbtica. Ak cvik na brucho, tak radsej skracovacky.
Ine cviky na ostatne partie, ktore by si chcela spevnit, najdes na hociktorej stranke o posilnovani.

vii ahoj , tak keď ti možem poradiť cviky na bruško tak sú hlavne sed ľah … A inak ak chceš cvičiť a pritom sa zabávať tak chudne sa veťa aj pri tancovaní.Inak aj na internete maš veľa cvikov na tie partie ktoré ťa zaujímaju. No tak veľa šťastia a nezprežen to.

Tinia Ďakujem za odpoveď.
Ale musím povedať, že údeniny, paštéty, mastné mäso, omáčky, vyprážané jedlá, smotanové sladké jogurty a ani biele pečivo nejem už veľmi dlho. Dávam prednosť celozrnnému pečivu a tmavým chlebíkom. Ryby som predtým veľmi nejedla, ale teraz som si ich zamilovala. Čo sa týka zeleniny, tak ako prílohu buď surovú, alebo šalát. V podstate si nikdy nedávam spolu napr. zemiaky a mäso, ale vždy jedno alebo druhé a zelenina. Takže sa snažím vyslovene dodržiavať zdravý životný režim;)
A ešte raz ďakujem ))

Vlčica Ahojček Tinia,
schudnúť za 4 mesiace 5kg tuku je predstava reálna , aj keď ty nemáš nadváhu, takže telo sa o to viac bude chudnutiu brániť – chudnutie bude pomalšie. Za mesiac by si však cca jedno kilo mala schudnúť.
Je fajn, že neješ sladkosti, ale treba obmedziť aj iné jedlá; údeniny, paštéty, mastné mäso, omáčky, vyprážané jedlá, smotanové sladké jogurty atď. A o niečo zmenšiť prílohy, pridať zeleninu (čerstvé šaláty, na pare, mrazenú…). V jedálníčku by sa ti mali vyskytnúť celozrnné výrobky namiesto bielej múky, celozrnná ryža aj cestoviny, ovsené vločky namiesto kdejakých musli. Keď cvičíš, tak zvlášť dbaj o príjem kvalitných bielkovín; hlavne hydina, ryby (aj v konzerve a vo vlastnej šťave), jogurty (biele), tvaroh, cottage syry, vaječné bielka, ale aj tvrdé syry nízko,- a polotučné, kyslomliečne výrobky, tofu atď.
A POZOR na ovocie, je to "sladkosť", denne by si nemala zjesť viac ako 2ks ovocia, resp. 300g v dvoch dávkach.
K cvičeniu: Cvičenie nalačno, t.j. kedy je nízka hladina cukru v krvi, a preto organizmus skôr siaha na zásoby tuku – účinnosť nie je jednoznačne potvrdená, ani vyvrátená. Na mňa osobne cvičenie na lačno nemalo výraznejší efekt oproti cvičeniu poobede, večer. Účinnosť je proste individuálna; je na tebe, či ti to vyhovuje, resp. badáš výsledky. ALE musí to byť aeróbne cvičenie, takže ráno si daj stacionár, a večer posilňovacie cviky. Na ramená a triceps ti postačia jednoručky, alebo naplnené 1,5 či 2l fľaše. Konkrétne cviky si môžeš nájsť cez google. Keď precvičuješ brušné svaly, určite zaraď cviky aj na chrbát. Mimochodom, posilňovaním brušných svalov nezredukuješ tuk, "len" posilníš svaly. A čím menej tuku bude na brušku (úpravou stravy, čiže schudnutím), tým budu svaly výraznejšie, prípadne až vyrysované.
Veľa úspechu!

katuš Vitaj a prečítaj si zelené polička tam sa dozvieš či je to možne alebo nie. A na hladno necvič neni to spravne telo ide zo zasob a potom uklada
Drž sa a veľa zdaru

Tinia Mám 19 rokov, 166 cm a 65 kg….Chcela by som schudnúť 5 kg za 4 mesiace…šlo by to??…inak cvičím 2x denne ráno na lačno posilňujem a okolo 16-17 trištvrte hodinku cvičím na stacionárnom bicykli. Nejem sladkosti, pijem 3 litre vody denne, milujem ovocie a zeleninu, po 19:00 už nič nejem a jem 5x za deň. Mojou problémovou partiou je bruško, boky a ramená…konkrétne tricepsy…Prosím poraďte mi najúčinnejšie cviky na tieto partie…prosím. Nejaké, ktoré sa dajú ľahko prevádzať doma.
Ďakujem