Ako na to ? :-)

Natally apolenka : Ďakujem za radu s:-) s:-) no v mojom prípade bude trochu problém s tým chodením von s kamarátkami…no nevadí, poprechádzam sa so psom s:-) s:-) …s tým, že nemám jest vyprážané veci, to nemám problém, lebo nemám rada vyprážaný syr, a také podobné preolejované veci…radšej si dám kura na prírodno s;-) s;-) a k tým dobrým tukom – orieškom…no to zase nebude problém, lebo veľmi milujem oriešky….a ako je na tom sušené ovocie?..to by som mohla tiež schrumnúť, namiesto chipsov, ku telke..či? s:-) s:-)

Tak ešte raz ďakujem veľmi pekne za radu s:-) s:-) tak od zajtra už naplno sa začnem stravovať tak ako sa mám s:-) s:-) ..hádam mi už aj zmizne svalovica z brucha s;-) s;-)

apolenka Nattaly: dievčatko veď ty máš ešte málo rôčkov na nejaké to chudnutie. Mám dcéru v tvojom veku a veru bola tiež zaokrúhlená trochu. Lenže tento rok na jeseň sa to začalo meniť. Veľa chodí s kamarátmi vonku – vymenila prechádzky na vysedávanie pred PC a tiež viac začala jesť. Ale nie nevyvážene, ale zdravé jedlo. U teba prebiehajú v tele ešte rôzne procesy rastu, vývoja a telo reaguje ešte inak. Preštuduj si články o chudnutí, pozri na jedálničky, aby si bola v obraze. Začni jesť pravidelne a vyvážene. V tvojom prípade by som poprosila možno o pomoc aj maminu, nech sa na to mrkne:
m http://www.chudnutie-ako.sk/ako-schudnut/ m
m http://www.chudnutie-ako.sk/jedalnicek-na-chudnutie/ m
No a v zhrnutí…… vynechať vyprážané a mastné jedlá, jesť dostatok bielkovín, kvalitných sacharidov a aj dobrých tukov – oriešky, kvalitné oleje. Všetko je v tom prvom linku. Tiež k jedlu vždy treba jesť zeleninu /pol kila denne – je jedno aká – varená, surová, kvasená/ a 1-2 ovocia denne. Piť 3 litre tekutín – nesladených – čistá voda, čaje, prípadne aj nejaké minerálky.
Nepanikár, začni papať ako treba a uvidíš, že začneš aj chudnúť. Veľmi držím palčeky.

Natally Zdravím …ja by som sa chcela spýtať, či by ste mi boli ochotný dať pár rád, ako zhodiť pár kilečiek…nechcem začať teraz tvrdo chudnúť, lebo každý mi hovorí, že na chudnutie nemám ešte vek…mám 14 rokov za chvíľu 15, 165 cm , a 62 kg…no už ma nebaví sa pozerať na kamarátky, ako dobre vyzerajú, a ako krásne im sadne každý kus oblečenia … ešte k tomu mám brata, a ocina športovcov, takže vkuse do mňa hundrú že aká som tučná, nech začnem cvičiť…alebo niečo zo sebou robiť…chcem im dokázať, že mám na to s:-) s:-) …už som prešla pár tém, stránok na internete ohľadom chudnutia, ale tak nič moc som sa toho nedozvedela…

A ešte mám jednu otázočku…je potrebné aj aerobické cvičenie ?…od ježiška som dostala lavičku, na brušáky…tak či mám začať chodiť na aerobik, alebo stačí na tej lavičke, poprípade nejaké cviky na nohy, ruky, ….

sxpckx sxpckx s pozdravom Natália