pojde to aj takto???

evesda ďakujem za Vaše rady:)

no chcela by som schudnúť tak 10kg.
čo sa týka aktivity, takto trénujem takmer 4 týždne a už dlhú dobu (aj možno pár rokov, tak asi na strednej… ) som nemala takéto športové vyťaženie, maximálne tak nejaký ten basketbal raz za týždeň a alebo občas som si zacvičila ale pravidelne to určite nebolo, skôr minimálne.
čo sa týka stravy sa snažím jesť čo najviac zeleniny a nejaké to ovocie na desiatu si dať, no čo sa týka varenej stravy si moc vyberať nemôžem, keď že sa väčšinou musím prispôsobiť peňaženke, alebo tomu, čo jednoducho je doma navareného, no samozrejme som zmenšila množstvo. ešte by som mala otázku, koľko čaju denne je možné piť? Bojím, sa že ho pijem až moc veľa, moc mi chutí tak si ho doprajem radšej ako vodu

ajamka evasda: ide aj o to ako dlho takto cvičíš. Telo nezvyknuté na pohyb a pri zdravej strave reaguje ráchlo. Ale ak cvičíš niekoľko mesiacov(rokov) stále to isté a sem tam si dovolíš nejakú mlsnotku – výsledok vidno nebude. Treba striktne obmedziť sladkosti,slanosti a najlepšie je písať si všetko čo zješ do zošitka a pri každodennom pohybe už výsledky vidno bude. strava je základ!

tini e vesda, svaly budu rast, ked budes mat prijem vacsi ako vydaj. Ono jest co chladnicka da, je taky princip, z ktoreho tazko radit, aky bude mat efekt, zalezi to od toho, co konkretne jes. Ale pravidelna strava a pitie je isto super, takze si to hadam mozes dovolit vyskusat. Kolko chces schudnut? vies, ono strava je zaklad. Je pri chudnuti dolezitejsia ako fyzicke aktivity. Mozno by si mohla troska si postudovat, co tak treba jedavat a podla toho aj troska zmenit jedalnicek, ak sa moc lisi.

evesda Ahojte:)
Potrebovala by som poradiť, a ide o toto:
- Cez týždeň mám dosť pohybových aktivít, konkrétne pondelok (1.5hod basketbal), utorok (kung fu 1h/ráno), streda (1-1.5h individuálny tréning), štvrtok (kung fu 1h/ráno- basketbal 1.5h večer), piatok, sobota a nedela volno.
- Snažím sa jesť každé 2-3 hodinky, no jem to čo chladnička dopraje
- Pijem 2-4 litre tekutín, z toho 2l čajov rôznych druhov (zelený, mätový, roibos, maté, puerh).
A tak sa pýtam schudnem? Bojím sa, že tie to pohybové aktivity mi nepomôžu schudnúť ale nabrať svaly a to by som fakt nechcela. Môj súčasný stav mi moc nevyhovuje(162cm a 66kg a mám 24 rokov)
Mohol by mi prosím niekto poradiť?
Má niekto z vás skúsenosti s kung fu, pomôže mi schudnúť?

Vopred ďakujem