chudnutie bez pohybu

Tilina Katka, tiež súhlasím s Mirom, radšej horká čokoláda s čo najväčším podielom kakaového prášku. Kalanetika je fajn, ja vôbec necvičím na stacionárnom bicykli, nechodím do posilovne, len kalanetika, najmenej 3x do týždňa a úprava stravy a zhodila som už 4 kilá v krátkom čase. V páse a v bokoch som ubrala pár centimetrov, aj celulitída skoro zmizla. Už sa teším, keď to svoje “vynovené” telo vystavím v plavkách pri mori.

Miro Vesely Katarína: Minule cvičila v posilke ale dobre cez 60 ročná pani, príjemného vzhľadu a ťahala lepšie, ako ja. Je jasné, že si nechudla ak si jedla ako je u nás bežné samý tuk… Prehrešok… ja som radšej za sladké, ako tučné. Ale to je skoro až jedno. Ak musíš, kúp si 99% horkú čokoládu. Alebo podobne silnú. Má málo energie a spraví čo treba s prehreškami s:-) s:-)

Katarína Ivo, úplne s tebou aj s Mirom súhlasím. Keďže ja ešte nie som úplná frajeka, čo sa týka zdravej stravy aj keď veľa veci mi už je jasných, tak tie chyby robím aj ja a dosť veľké. To vieš, kým sa do toho dostanem.
Dva roky dozadu som chodila každý deň dva mesiace do posilky a neschudla som ani gram. Aj som sa pýtala, či to robím dobre a že hej. Len,ak by som mu dala dve tisícky ako za osobného trénera, čo som povedala tú najspodnejšiu hranicu, tak by sa mi ináč venoval. Vtedy som si to ale nemohla dovoliť. Ešte mi len tak vo dverách povedal, že 80% je v strave a 20% je cvičenie. Neviem, či keď ma videl tak si povedal, že čo tam chcem? Mám pocit, že do fitka chodia iba ľudia, ktorí nepotrebujú extra schudnúť. Lebo takú ako ja som tam veru nevidela.

Mirko, tak je lepšie na ten prehrešok niečo sladké alebo tučné? Alebo čo mi menej ublíži? Stačí mi dva krát za týžďeň bicykel a dva kalanetika? Pohyb v práci nerátam na spaľovanie kalórií, lebo to by som už musela byť ako trieska.

Ivo Katarína: Je to hlavne o strave. Poznám baby čo sa každý deň hýbu a každý rok si dávajú odsávať tuk. Ich problém je v tom, že nevedia čo majú jesť. Pohyb áno, ale treba mať aj vedomosti o strave.

Miro Vesely Katarína: ťažšie áno, ale rýchlosť sa nemá veľmi umelo zvyšovať. Ono chudnutie je o strave, ak si dáš na obed vyprážaný syr a hranolky tak môžeš hodinu bicyklovať a budeš rada, ak minieš toľko energie, čo si zjedla. Nehovoriac o správnosti pomerov nutrientov, kde je väčšina energie z tuku…

Katarína Miro, nebolo to ťažšie schudnúť bez pohybu? Alebo nešlo by to rychlejšie? Aj keď u teba to bolo aj tak dobré. Mňa zas viac baví cvičiť ako dietovať. Pre mňa je to bohovsky relax, aj keď len na stac. bicykli. Fatal, ak sa nemôžeš hýbať tak to sa musíš ozaj dosť obmedzovať aby si nepribral. Držím ti palec aby si sa dal čo najskôr do poriadku.

Miro Vesely fatal: ideš veľmi dobrým tempom, zrejme to robíš celkom správne. dobrá rada: už nechudni rýchlejšie. 4 kilá a mesiac sú OK

Miro Vesely fatal: jasné, že sa to dá. Na webe nájdeš všetko čo treba vedieť, ale konzultuj diétu s lekárom, myslím, že pri zlomenine by si nemal začať nejakou drastickou diétou. Inak vitaj a držím palce. Keby niečo ja som schudol bez pohybu 40 kíl.