mama začať?

Miro Vesely Nuž, ak si o nejedení neuvažovala, potom som plašil zbytočne a naozaj to neprerastie do duševných porúch. Naopak – ak sa začneš v tak mladom veku venovať zdravému jedeniu, urobíš pre seba neporovnateľne viac, ako veľa tvojich rovesníkov čo sa kŕmia chutnými, ale žiaľ aj nezdravými dobrotami z reklám a zapíjajú to sladkými žbrndamii tiež z reklám. Podpora rodičov je cenná, pretože prechod na zdravú stravu môže byť cenovo na podobnej hladine, ako kŕmiť tučného chlapa s:-) s:-) a chce to iný materiál v chladničke. Držím ti palce, aby si na túto stránku pre tučných mohla navšdy zabudnúť. A keby sa ti zazdalo, že nejaký tuk tam máš, tak vedz, že žena ten tuk potrebuje, je normálny.

Miro Vesely Evica: Máš veľmi dobrých rodičov, keď ti nedovolia, aby si si ublížila. Nespokojnosť sama so sebou je však vážna vec – tej by si sa mala venovať. Možno máš na seba vysoké nároky, to by som radil trochu zmeniť latku, ktorú chceš preskočiť. Postava je síce fajn vec, ale život netrvá tri roky. Márne by si mala postavu, ako modelka. O pár rokov tá postava potichu zanikne. Stavaj preto radšej na iných hodnotách, napríklad na zdraví. Skús jesť racionálnu výživu, mnoho zelenikny ovocia a bielkovín, málo tukov. V rozumnom množstve. (Žiaľ, literatúra je nevyhnutnosťou, pretože to, čo sa bežne jedáva na slovensku je zdraviu škodlivé. Viz ľudia okolo nás – tlstí, chorí.) To zaručí, že váha ti dlhodobo zostane v ideálnych číslach, plus budeš zdravá a spokojná so sebou celkovo. Spokojnosť totiž nie je len vecou názoru, ale je podmienená aj chemicky, hormonálne… Zdravá strava umožní, aby organizmus fungoval správne a potom je človek spokojný aj “len tak” – zdanlivo pre nič za nič.
Nápad schudnúť viac a ešte viac je u dievčat v tvojom veku pomerne častý a žiaľ vedie u niektorých, ktoré sa tomu nevzopreli, k poruche stravovania zvanej mentálna anorexia. Aj tá začína nenápadne, len nápadom, “čo keby som skúsila trocha schudnúť?”. Postupne sa z toho stane program a z programu nutkanie.
Odporúčam knihu o zdravej výžive: m http://vesely.blog.sme.sk/c/2901/Dobra- … yzivy.html m
A ak máš čo len maličký pocit, že ťa to chudnutie trápi viac, než raz za týždeň, úprimne by som ti radil buď knihu o anorexii a bulímii, alebo ak to nezaženieš, skús sa poradiť s lekárom. Viem, možno sa ti moja odpoveň nebude páčiť, ale s myšlienoku nejesť a schudnúť sa dá bojovať ľahšie, ako o pár rokov riešiť zafixovanú poruchu stravovania, ktorá naruší všetko – zdravie telesné i duševné. Preto ten váýžny tón z mojej strany. Snaha schudnúť môže zdravú babu zničiť navždy, poruchy spôsobené nedostatkom stravy sú nevratné. V recenzii knihy o bulímii m http://vesely.blog.sme.sk/c/5374/Bulimi … danim.html m je aj krátky dotazníček, podľa ktorého si môžeš pre seba odhadnúť, či je to tvoj problém, alebo nie. Držím ti palce, aby nikdy nebol.

dullay Čaf Evica!
Pokúsim sa aj ja – niečo odporučiť Ti – máš 16, si vo vývoji – to je síce pekné, ale myslím, že si si mohla robiť stravovacie návyky – hlavne čo sa týka pestrosti, zloženia a množstva stravy. Určite by si nemala nasadiť tvrdé krátkodobé diéty, ktoré nič neriešia. Takže pomaly naplávaj s váhou 2 -3 kilečká pod 60 – ku a nedovol / !!! /, aby Ti uletela váha zbytočne moc hore. A hlavne čítaj stránky, ktorých je tu veľa uvedených. Ak budeš mať prehľad o zdravej strave, sem tam nejakú pripraviť, budú spokojní rodičia, bude spokojné okolie / na to sa samozrejme môžeš vykašľať, lebo Ti budú trocha závidieť /, ale čo je podstatné budeš sa perfect cítiť Ty sama so sebou.

Tess Evica, rodicia to s Tebou myslia dobre ;o) Neviem, co chces zhadzovat. Chces vyzerat ako supermodelka= vesiak na saty???? Alebo, co?
V tvojom veku by som bola stastna, ze mam taku vahu. Nevymyslaj! Iba sa stravuj zdravo.
ad tvoja poznamka: ano, este stale si vo vyvoji…..prilisne chudnutie v Tvojom veku by mohlo vazne narusit cinnost niektorych organov, narobit sarapatu v menstruacnom cykle, …a pod.