Snazim sa chudnut…

Miro Vesely Matiik: berhávanie je fajn ale nesmieš mať žiadne ťažkosti s kĺbmi. V osemnástke snáď to je ok.

Zjesť 400 gramov špagiet na posedenie je bezpečný spôso, ako rýchlo pribrať. Je to asi 6800 kJ, čiže viac, ako celodenný prídel papy…

Káva: hmm. Jedna denne určite nie je problém, viac radšej opatrne. Je to droga. Ak si osplaý, zaľahni tak, aby si spal 8 hodín. Vystresované (nevyspaté) telo bičovať kávou nie je dobrý nápad, hoc to robí veľa ľudí.

Najlepší čaj je podľa mňa čistá voda. !glg!

Ayleen Matiik: Caje su urcite plus, radsej nesladene. Na kavu su rozne nazory, ak si ju ochotny pit cistu a dat si po nej pohar vody, tak ok (ten pohar nerataj do denneho objemu prijatych tekutin, kava dehydruje).
Cestoviny Maggi 100 1476kJ 8,40g bielkovin, 78,20g sacharidov, 0,10g tukov. 400g cestovin ti pokryje dennu spotrebu energie.

Ivo Matiik: Dlhé roky som bol vegetarián. Viem čo to znamená pre vegetariána zjesť mäso. V tej dobe keby som to spravil, tak by to zo mňa liezlo vrchom a spodom. Musíš si stravu upraviť v postupných krokoch. V prvom rade si musíš uvedomiť, že biela múka a cukor vyplavuje z tela chróm. To je práve ten stopový prvok, ktorý je zodpovedný za naše chute na sladké a má pozitívny vplyv na metabolizmus tukov. Dá sa kúpiť aj v tabletkovej forme a odporúčam si dokúpiť aj zinok. Pre začiatok nahraď aspoň chlieb a pečivo za celozrnné. (Majú podľa mňa aj omnoho lepšiu chuť.) Svoje chute na sladké sa snaž v prvom rade uspokojiť ovocím a cukor úplne vyhoď zo svojho jedálnička. Ak sú Tvoje chute na sladké naozaj veľké, tak si skús dať po jedle 1 ČL medu. Malo by to spôsobiť, že sa tie nezvládnuteľné návaly chute na sladké (pri ktorých sa tak veľa zje) nedostavia. Takisto ak si dáš občas na raňajky celozrnný chlieb s medom alebo diabetickým džemom, tak by malo byť telo spokojné. Vyhýbaj sa kombinácii sladké+tuk a všetkému, kde je biela múka. Cestoviny len s mierou a dopredu ich odvážiť. Pre chudnúceho je bezpečná dávka len 70-100 g. Na zvyšok taniera naložiť zeleninu. Ku každému jedlu zelenina.
V receptovej časti nájdeš recepty na seitan, tofu a pod. Odpíš si ich a daj mame, aky Ti pripravovala takéto nesladké jedlá. Ak budeš kombinovať múčne jedlá so strukovinami tak by si nemal mať deficit bielkovín, napriek tomu neprestávaj jesť chudý tvaroh,syry a vajcia.

Ayleen Matiik: Zatial sa nepreukazala ziadna opodstatnenost stravy podla krvnych skupin, myslim, ze si si zobral priklad z nie prave dobreho vyzivoveho smeru. Ak chces uplne vylucit maso (aj hydinu a ryby), rozhodne sa porad s lekarom, nutricnym terapeutom.
Viem, co pisem, sama nejem cervene maso a bola som prekvapena, ako to da zabrat kvalitne sa stravovat. Aj to na to prichadzam az teraz, ked mam problemy s anemiou a som nutena si to sledovat.
Ty si este vo veku, ked sa ti telo vyvija, potrebuje dostatok vsetkych zivin, cize kazde chudnutie, upravu jedalnicka by si nemal robit sam, ale za spoluprace s odbornikom na vyzivu.
Nie si obezny, BMI mas v norme, aj ked verim, ze si sa mohol lahsi citit lepsie. Skus pridat radsej sport a stravuj sa racionalne, ale nie radikalne.

Miro Vesely Matiik: nie každý považuje diétu podľa krvných skupín za opodstatnenú. Nechcem vyvolať hádku na tú tému, len si myslím, že všetky alternetívne stravovacie štýly treba riadne prehodnotiť. Mnohokrát pomáhajú viac zisku autorov bestsellerov, než zdraviu.

Miro Vesely Matiik, tvoja diéta nie je dobre zostavená. Pozri si článok
m http://www.chudnutie-ako.sk/dieta/prikl … na-den.php m
a stravuj sa podľa toho. Schudneš. Ak ťa zaujíma či si dlhodobo neublížiš choď, a kúp si niečo riadne. kuracie prsia, alebo tak. mäso treba jesť. a veľa rýb.

Ivo Matiik: Nenapísal si aké pečivo si jedol. Celozrnné, biele? Nepáči sa mi ani Tvoja terajšia diéta. Mlieko a vajcia by som tiež nevinil z Tvojho pribratia. Mnohí dokážu na tejto strave úspešne chudnúť. Nejedával si náhodou aj buchty a sladkosti?