stretnutie 15.2.2006

Miro Vesely barbara: pokojne ostaň v anonymite, je to tvoje plné právo, nie je to nefér. Tí, čo sme zverejnili tváre sme to spravili vedome a so súhlasom. Je veľa tých, čo sa nechceli fotiť, alebo sa stretávame neverejne. Je to tak celkom v poriadku. Neobviňuj sa z neférovosti. Radi ťa tu vždy uvidíme aj ako “anonymnú”. Píšeš príjemným štýlom a k veci. Tým pomôžeš aj iným… Takže vďaka za tvoje príspevky a teším sa na ďalšie.

EvaEva Barbora: ja som chcela vedieť odkiaľ si len preto, či by bolo možné stretávať sa v Bratislave. Ak by si bola z Košíc, ťažko by sme osobne konzultovali Maj sa pekne a buď s nami. Tvoje slová sú milé. Eva

Miro Vesely barbara: ďakujem za popis dlhej cesty za lepšou hmotnosťou. Vždy ma veľmi mrzí, keď počúvam takéto príbehy, že sú jeden, ako druhý. Veľa žien (aj mužov) si zažije tortúru hladoviek a iných utrpení, aby výsledkom bola stále vyššia hmotnosť. Plne súhlasím s tým, že to radíš medzi závislosti. Inak asi najbližšie pravde bol asi výrok “len sa správne stravovať” – sú to 4 slová, ktorých realizácia však chce štúdium niekoľkých kníh a potom dosť brutálnu disciplínu. Ak to dodržíš, stanú sa dve veci: nebudeš poznať hlad a začneš systematicky chudnúť. Samozrejme, treba mať vôľu už sa nikdy nevrátiť ku starým stravovacím návykom – to je veľmi ťažké.

A uznávam, že skupina ľudí ktorí by sa stretávali by bola všetkým členom veľmi nápomocná práve v tom, ako vydržať.

Znova opakujem svoju ponuku: využite tento web na zjednanie si takých stretnutí. Dá sa ísť do čajovne, môžeme chodiť v sobotu na výlety, dajú sa zriadiť aj normálne stretnutia typu platený kurz. Všetko závisí len na tom, koľkí prejavíte záujem prísť. Stretnutia bývajú veľmi príjemné a motivujúce a preto sa ich rád zúčastním aj ja, hoc už priamo chudnúť skoro ani nepotrebujem.

Kto chcete, poďte budúcu sobotu opekať špekačky a slaninku. Ak sa nájde pár záujemcov, vyhlásim to ako oficiálne stretnutie. Trebárs niekde na Železnej studničke…

EvaEva barbara: pri čítaní Tvojho príbehu som mala pocit, že píšeš o mne. Teda… takmer. Si na správnej adrese a určite sa s tým dá niečo robiť. Ja som začala po neúspechoch zbierať informácie, ako to vlastne v tele funguje a informácie o potravinách. Vtedy ešte internet neexistoval. Správnou a vyváženou stravou sa mi podarilo schudnúť z 93 kg na súčasných 64 a už roky nemám problém. Ani pri chudnutí som nemala problém. Bola som v pohode. Je zbytočné popisovať moje detailné postupy, lebo som vlastne robila to, čo Mirko popisuje v článkoch a teraz robím podporu iným, ktorí nemajú čas na zbieranie informácií, nevedia si sami poradiť a sú bezradné. Fakt máš pravdu v tom, že obézny človek je často vystresovaný, depresívny, zrezignovaný a bezmocný. Tu určite pomoc nájdeš, ide len o formu a dohodu. Neviem, či si písala… odkiaľ si, koľko máš rokov. Ďakujem. Eva

janula Ahoj Marika, ja mám tiež problém v pažravosti, nerobí mi problém jesť zdravé jedlá, zeleninu, ale tá pažravosť za sladkým je nenormálna, ja fakt neviem ako sa jej zbaviť. Aj keď si poviem večer, že už mám umyté zuby, nič do pusy, nie, nevydržím. Leziem si tým sama sebe na nervy. Kedy to prejde? Inak schudla som už 4,5 kg za mesiac a baví ma jesť a vymýšľať si zeleninu na rôzne spôsoby, pritom sú to úplne jednoduché jedlá, ale pekne si ich spestrím a v práci častokrát kolegyniam tečú sliny, čo by vymenili šniclu za zeleninu!:D Nie je tu niekto z Trnavy?Držím všetkým palce

Miro Vesely erilienka1: nič neboj, dostaneš sa do toho. Vitaj.

erilienka1 ahojte ja som nova tak neviem ako sa tu orientuje

Monika T. Marika: S akupunktúrou mám skúsenosti, ale negatívne, boli to len vyhodené peniaze. Napichali ma síce ihličkami, ale musela som aj tak obmedziť stravu, takže sa radšej riaď dobrými radami na týchto stránkach a ušetríš si peniažky vyhodené na akupunktúru.

Miro Vesely Marika: Správaš sa podobne, ako človek, ktorý si večer pred spaním dá kávu, ale keďže vie, že po nej nezaspí, tak potom si musí dať liek na spanie. Tvoj problém je nepravidelné jedenie. Musíš jesť denne najmenej 5 až 6 malých porcí správnych jedál. Bez toho sa záchvatov ani obezity nezbavíš. Je to jediný spôsob, všetko ostatné je strata času a peňazí (procedúry, lieky…). Psychológ by určite neublížil, možno pomôže pri tom, ako si zorganizovať čas. Stretká stačí navrhnúť, možno sa tam nájdete viacerí v oblasti…

Miro Vesely Andrej Danek: Keď som bol malé dieťa, počul som, že existuje stereogramofón. Bol som presvedčený, že je to podvod. Ako by sa jednou ihlou z jednej drážky dali získať dve rôzne zvukové informácie – to predsa nie je možné. Až neskôr som sa zoznámil s princípom a bol som ticho. Aj tuk sa dá merať. Keby si bol čítal k váhe návod vedel by si, že sa máš vážiť bosý a nie po kúpaní a jedení, lebo váha meria elektrickú vodivosť tela, z ktorej dokáže extrapolovať aspoň orientačne % tuku v tele.

To že si s chudnutím poľavil: Ak nepôjdeš s hmotnosťou hore, je to celkom v poriadku. Pokojne si daj pauzu aj pár mesiacov. Je dobré odpočinúť si. Neštop tie hrozienka, to je samý cukor, ktorý ťa potom nabáda žrať.

Andrej Danek Ohlasujem sa po dlhšej dobe. Je mi vážne ľúto, že som nemohol byť na stretnutí dlhšie. Ale niekedy sa nedá. Vlastne dá sa vždy, ale keď sa všetky meteorologické osudy stretnú a sú proti, tak vzhľadom k veternej nepohode a zúriacej vtáčej chrípke je lepšie navštíviť WC v uzatvorených priestoroch. ) Verím že chápete…
Tak som predsa dosiahol tých 100 kg a už asi týždeń na nich stanujem. Prestal som chudnúť ale aspoň nepriberám. Trocha som povolil. Dlabem sa hrozienkami, vyčítal som, že sú relatívne vzhľadom k iným maškrtám menej kilojavlové. Držím sa ďalej nejedenia pečiva a čokolády, inak by to išlo iste rýchlo dole vodov, či skôr hore kilov.

Som ale rád, tejto debate o % tuku. Mám váhu, ktorá váži, to je fajn, to je základ. To by iste každá váha mala, ale ona aj údajne meria tuk. Nikdy som tomu neprikladal význam, veď ako by tak asi mohla merat tuk? Vzhľadom k tomu, že odomňa chcela na začiatok aj výšku, vydedukoval som, že asi jednoduchým prepočtom pomeru výšky a váhy vypočíta aj ten “zbytočný” údaj %tuku. Vlastne som ho nikdy nesledoval, takže ani neviem, koľko mi ten zázrak vyrátal % keď som mal 115 kg. Teraz mi pri 100 kg ráta bežne presne 40%. Aj to ma presvedčilo, že je to najaká “habaďúra”. Keďže je to nejak podozrivo okrúhle tých 100 kg a tých 40%.
Tak teraz neviem, keď ľudia, ktorých si vážim (oni sa vlastne vážia aj sami, tak ako si ich nevážiť!), ako napráklad Miro s vážnou tvárou (nevidel som síce jeho tvár, keď písal to o tom tuku, ale celkove si ho pamätám s fotiek ako vážneho, ako inak, keď váži potraviny, celé telo, tak aj tvár je celkom vážne zvážená)
Na jednej strane ma “úspech ako 100 kg méta” potešil, na druhej strane musím začať ďalej asi popracovať na tom tuku. Ale ako na to, veď ja toho tučného zas toľko nezjem…
Pravdou je, že tá váha nejako záhadne zistí keď nie som bosý a vtedy ten tuk nechce vypočítať, alebo že by ho skutočne nejako merala? Nezdá sa mi to, lebo si pamätám, ešte zo školy z chémie z labákov, že tuk sa zisťoval akousi extrakciou. myslým, že sa pritom vymýval alkoholom. Nevšimol som si, že by som bol nejak zvlášť premytý alkoholom keď zliezam z váhy. No aby sa váha neurazila – ja z nej normálne schádzam ale ak bude pokrok takto pokračovať a začnú predávať aj počítačovo riadené hovoriace váhy napojené na net, viem si predstaviť, že mi začne nadávať “Zlez dole ty masné hovado! Si móóc ťažký a tučný” Tak ju kopnem do kúta! Ale inak si ju vážim lebo je mi drahá jej masná cena.

Miro Vesely cvirova: ak sa ti darí ísť 2 kilá za mesiac, je to celkom ideálne tempo, dlhodobo udržateľné bez stresu a väčšej námahy. Kura ti odporúčam kúpiť len prsíčka a môžeš sa nimi odláviť a bude to OK. Ja som si kúpil pol kila. Tipujem, že už zajtra nebude po nich ani vírus.

cvirova Caute, buduci krasavci!
za seba len tolko, ze po absolutnom vyluceni zbytocnych potravin (chipsy, oriesky, sladke) a preorientovani sa na viac vlakninove a zeleninove jedla si zacinam zvykat. Povedala som si, ze sa nebudem extremne trapit a aj tie 2kg/mesiac budu lepsie, ako nic, alebo zrat do plusu. Zacina ma to bavit a hlad ma uz tak netyra. a zistila som, ze to ani nie je drahe. Kura som kupila za 60 cele a jem ho uz treti den… Musim povedat, ze aj bez vahy sa citim neporovnatelne!

Vieraj65 Monika T.: vďaka za povzbudenie. Povzbudením bolo pre mňa aj váženie sa, zatiaľ to ide po troške smerom nadol. Som rada a v pondelok zase napíšem aktuálny stav. Myslím si, že pre ženu by mali byť v norme hodnoty 20-25% tuku v tele. Ja by som toto rozmedzie rada dosiahla, radšej bližšie k tým 20%. Pod nejakých 18% by sa asi ani nemalo ísť, potom to už môže mať aj zdravotné dôsledky. Tých 18% je orientačných, ale pamätám si, že je to niečo málo pod 20%. tak ja radšej ostanem v tej zóne, ako som spomenula vyššie. Nemusím byť super štíhla, ale chcem mať zo svojho tela dobrý pocit, o to ide. Držím palce pri chudnutí a tiež želám všetkým pekný deň.

Viera

Miro Vesely Monika T.: Pre muža je viac ako 25% tuku a pre ženu viac ako 30% tuku považované za obezitu. Next parameter je aj obvod pásu, kedy u muža viac ako 94 a u ženy 80 a viac znamená už zvýšené riziko metabolických a obehových komplikácií. Pás väčší ako 102 muži a 88 ženy znamená už riziko vysoké.

Zarah Monika T: m http://www.kuchynske-vahy.com/telesny_tuk.php m Na této stránce je tabulka hodnot tělesného tuku pro jednotlivé věkové kategorie. Ber to orientačně, důležitější je pohled do zrcadla

Monika T. Miro, prosím ťa, tak aká hodnota je pre ženu v 39 rokoch? Nech mám aspoň predstavu, kam smerujem, do akých nízkych čísel.
A ešte niečo od veci – včera na Reality TV šiel dokument o podväzovaní žalúdka, ako to morbídne obéznym pomohlo a poviem vám, chuť do jedla bola preč! Mali by niečo podobné vysielať častejšie, na mňa to pôsobí.
Čvirová a Vieraj65: prajem vám krásny deň, držte sa.

Janulka Miro Veselý:Máš pravdu,ale 30% je podľa mňa veľa aj pre ženu.
Musím sa lepšie stravovať,nie nejesť a potom sa objesť.

Miro Vesely Janulka: mysli aj na to, že u chlapa sú nižšie čísla normálne, ženy potrebujú tuku viac. nemôžeš to preto porovnávať.

Janulka Miro:Tak to Ti v dobrom závidím,mne merali na ulici niekedy minulý rok a mala som takmer 30%.
Predtym ako som pribrala,som mávala tesne pod 20%.

cvirova Ja som vzdy vela pila (nemyslim alkohol), ale teraz, ked pijem ten gel z aloe, pijem este viac, nahovado som smadna. Ten liter a pol stiahnem pri telke za hodinu. Hlad zacina slabnut. s8-) s8-)

Miro Vesely Janulka: hej náhodou som mal v taške. taká mašina, nie je to presné, malo by sa merať v istých časoch (nie po jedle, po pití a tak) ale na hrubú orientáciu to celkom stačí. Na ulici som videl takým zázrakom merať tuk, aj mi merali minulý rok, mal som 19,5 a to som celý rok mal stále. Teraz som sa pustil do druhej fázy, kedy mienim vyškvariť ten dvojcentimetrový (medzi prstami na bokoch) zvyšok. Už mi ukazuje 18%. Jasné, na stretku budeš vítaná.

Ozaj, kedy dáme? Mohli by sme trebárs niektorú sobotu spáchať trebárs nejakú ľahkú prechádzku? Nech nie sme odkázaní na reštauráície a ich nezmyselné žrádlo (a ceny).

Janulka Ahojte.
Ste si merali aj% tuku?Nejakymi specialnymi pristrojmi,alebo tymi,co meraju tuk na uliciach?
Dakujem za odpovede.
Aj ja raz pridem na stretnutie,mozno aj do Bratislavy,a ked bude niekde blizsie,tak skoro urcite.

Miro Vesely Voda pomáha, to je isté. Nie je to zázrak, ale ak si nemala dobrý pitný režim, budeš milo prekvapená.

cvirova Mirko, predstav si, ze ta voda nakoniec pomohla. Asi to nejak napucalo, ci co. A mam pocit, ze sa mi zacina scvrkavat zaludok, uz ten hlad nie je taky hrozny. treba si zvyknut.
Spomienka na vas bola prijemna. s;-) s;-)

Miro Vesely cvirova: a čo si mala k tej zelenine s kari? Ak len spomienku na nás, tak to si musela mať vlčí hlad. K zelenine treba bielkoviny, inak sa nezasýtiš. Trebárs tofu, alebo cottage, alebo niečo podobné ako kuracie prsia.

cvirova Caute seci,
Ale ja nemam OSOBNU vahu, nie na potraviny. Potrebujem vazit seba a ta, co mam, vazi do troch kg, tak daleko moje ambicie nesiahaju. Na veceru som si udusila zeleninu s kari a spomonala na vas.
A medzi nami, celkom som hladna. Skusam pit vodu.:-/
Vsetkych zdravim. NA zajtra mam kupene morcacie prsia, uz sa tesiiiiiiiiiiim. Bude mrkvovy salat.

Vieraj65 Ahoj, Monika T.,

aj mna v prvej sekunde prekvapilo percento tuku v mojom tele, ale vlastne to sedí. Keď zhodím 20 kíl a bude to naozaj len tuk, potom budem mať podiel tuku v tele mierne nad 20%, čo je u žien myslím úplne normálne. Možno cvičením pribudne aj trochu svalov, potom ten pomer bude ešte o niečo lepší. Ten tuk, ktorý Ťa tak šokoval, je asi ten, ktorý máš v svaloch, lebo aj tam je umiestnený nejaký. Môžeš byť vyrysovaná, ale to neznamená, že máš naozaj veľmi málo tuku. Ale nie je to také zlé, lebo hlavne ten podkožný tuk je nebezpečný pre zdravie. Neboj sa, správnou stravou a cvičením to dáme do poriadku, už sa teším na obdobie jari, dúfam, že vtedy už to bude na mne aj vidieť. A určite aj na Tebe. Tak sa do toho pustime, aby boli výsledky. Pekný víkend prajem, zdravím aj cvirovu.

Viera

Miro Vesely Monika T: tuk je sviňa a nechce odísť. samo cvičenie ťa nezachráni, naozaj trochu váž a počítaj, len tak mu dáš po nose. Tých 50 gramov ovsovlokov, ktoré si spomínala, že zješ s mliekom na raňajky je tak asi 1000 kJ k tomu je už dosť ťažko niečo doložiť, aby si sa zmestila. S 20 gramami si na 630 kJ zhruba, to si môžeš dovoliť aj kúsok zeleniny, alebo ovocia, či malý jogurt.

Miro Vesely cvirova: je dobré vážiť sa celkom od začiatku. ale ak nekúpiš, pravdepodobne dostanem k dispozícii nejaké špičkové váhy, ktoré by sa predávali cez web. Neviem, ako dopadnú rokovania, ale vraj to má byť niečo veľmi presné a kopou meraní a výpočtov. Viac neviem.

Monika T. Ahojte – Čvirová a Vieraj65 a aj ostatní zo stretnutia. Bolo to fajn a som veľmi rada, že som sa tam objavila. Len to odmeranie tuku mi vŕta hlavou. Šokovalo ma to! Človek chodí cvičiť, rysujú sa mi už svaly, brucho má už svoje kontúry a je skoro ploché a teraz od tela takýto podraz! Ale ja mu ukážem… Na raňajky dostalo len 20 g vločiek s trochou mlieka, ako mi to radil Miro a neprotestovalo. Zahájila som protiútok a budem sa ešte viac snažiť. Vianoce sú našťastie ďaleko…Prajem Vám krásny večer a dakedy dovi.
PS: Miro, vďaka, že máš s nami božskú trpezlivosť.O-!-O

Vieraj65 Ahoj, cvirova,

aj ja Teba určite na ulici spoznám . To spomínané “sympózium” práve skončilo, ale ja som dodržala, čo som si v predchádzajúcom príspevku predsavzala. Ešte stále tu rozvoniava Bratislavská klobása a podobné veci, ale odolávam. Ešte som to kolegom pomáhala aj krájať, tak si vieš predstaviť. Navyše sa to koná v miestnosti, kde normálne sedím a pracujem. Ale je to v pohode, hoci už je čas niečo zjesť (ale z vlastných zdrojov, trochu gréckeho šalátu a celozrnný rožok).

Váhu doma mám, ale zatiaľ si stravu nevážim, lebo najprv to skúsim len pitným režimom a obmedzením výstredností, ako sladkosti a mastné. Ak to bude fungovať, super, ale medzitým začnem trochu meniť zloženie potravy v prospech čerstvého syra a celozrnného chlebíka. A samozrejme viac zeleniny, ako doteraz. Uvidím, dokedy to pôjde a potom už sa budem venovať aj nejakým výpočtom. Medzitým sa oboznámim bližšie s energetickou hodnotou potravín, aby som bola prichystaná, keď to už bude treba riadiť prísnejšie. Dúfam, že touto voľnou metódou sa mi podarí zhodiť aspoň zopár kíl. A mienim začať v najbližšom čase (asi už tento víkend) zase chodiť do posilňovne, takže podporím aj metabolizmus. Dúfam, že to nie sú nijako prehnané plány, mne sa vidia celkom reálne a nenásilné.

Dúfam, že aj Tebe sa podarí správne naštartovať a udržať primerané tempo chudnutia. Prajem Ti, aby sa Ti to podarilo. Všetko dobré

Viera

cvirova Ty sa volas Viera? Som rozmyslala, ze ako s:-( s:-( ( Ja som proste trdlo. Ku cti mi sluzi, ze by som Ta mozno spoznala na ulici.
Dnes som si zakupila akusi stavu z Aloe vera a omega 3 kyseliny. Ideme na to. Problem je, ze nemam vahu. Nevadi, viem, co som jedla doteraz a v akych mnozstvach a teraz sa k tomu ani nepriblizujem. Vahu staci kupit o mesiac, nie? Snad budem prijemne prekvapena.

Vieraj65 Ahojte všetci,

aj ja som sa zúčastnila na stretnutí, i keď som prišla trochu neskôr. Ale bolo veľmi príjemne a som rada, že som mala možnosť zoznámiť sa s Mirom aj Ivom, a tiež s dievčatami. Pozdravujem Ewelin, Moniku T. a Čvirovú. Na fotkách nie som, zatiaľ netreba. Keď budú viditeľné výsledky, potom už nebudem proti.

Čvirová: držím palce a prajem veľa odhodlania a radosť z každého zhodeného kilečka. Ja som zatiaľ bez čokolády a iných sladkostí od nedele a necítim veľkú ľútosť alebo túžbu dať si niečo vyslovene sladké. Kríza zatiaľ nenastala. Uvidíme dnes poobede, kolegovia chystajú “sympózium”, takže asi ochutnám jeden minikúsok z koláča a vypijem možno pol dl vína. Viac nebude treba, budem mať poruke čaj, tak ním to víno doriedim v žalúdku . Asi by som si mala ešte prichystať kúsok syra na kompenzáciu týchto sacharidov, aby inzulín moc nelietal.

Prajem všetkým pekný deň.

Viera

Miro Vesely Janulka: bolo príjemne. fotky sú tunáka m http://www.chudnutie-ako.sk/dieta/8-str … 2-2006.php m

Janulka Napiste,ako bolo.

haslerka Andrej a o dva tyzdne ked by mal mat prednasku Bukovsky to bude znovu v stredu?? nevies?

dik

Andrej Danek Tú vegetku som navrhol preto, že tam mala byť prednáška o zdravej výžive. Priznám sa, že sa stravujem doma, prípadne zjem niečo čo si zakúpim v markete a do reštík moc nechodím, ke´d áno, tak v iných mestách, najčastejšie v BA, pretože tam nebývam a keď som hladný v NR, tak sa najem doma. Takže vlastne ani nejakú vhodnú vegetku v NR ani nepoznám, ale keby si chcela pizzu … )
Napokon o 18:00 má prednášať ktosi iný, nie MuDr. Bukovský. Ten bude vraj až o 2 týždne. Ale nevadí, verím, že o tej 16:00 tam budem, jedine teda že by som tam napriek snahe nebol na čas – to keby padali tie zmienené úplatky…

Miro Vesely Ak padne súhlas, budem fotiť.

haslerka nezabudnite napisat potom ako ste sa mali :O),

snad nabuduce uz pridem…

prajem krasny den

do skoreho videnia

Andrej Danek Stretnutie je o týždeň, dúfam, že do vtedy prestane snežiť. Teším sa, aj keď teraz mám trochu krízu. Už aby bola jar. Tú prednáčku zajtra potvrdím, ale stretnutie navrhujem v každom prípade nezrušiť.

Tilina Na stretnutie bohužiaľ nemôžem prísť, som pracovne aj rodinne vyťažená. Budem s vami aspoň v duchu. A ešte perlička, práve v ten deň mám narodeniny – 31. Teším sa na fotky a dojmy zo stretnutia. Užite si to!

Miro Vesely kinetik: akože keď sa bude niečo diať? veď čo bráni zorganizovať stretnutie? vyhútaj miesto stretnutia a zverejni ho. ja síce do popradu neprídem, ale ľudia z okolia tam môžbyť sú. v najhoršom prípade sa nič nestane, žiadne stretnutie…

kinetik Aj ja by som veľmi rada prišla, ale jóóóóóóój, som z východu a tá Bratislava je tak ďaleko. Dajte vedieť, keď sa bude niečo diať v okolí Popradu, Liptovského Mikuláša alebo Košíc – to všetko zvládam.
Inak, ja nemám nadváhu, ale zdravú stravu som “vymenila za chorú” alebo naopak už pred pár rokmi a cítim sa výborne. Samozrejme s pridaním pohybu.
Len teraz ma trošku trápi pár prebytočných centrimetrov na zadku a nohách. Veľmi rada vás čítam a všetkým držím palce.

Miro Vesely To je tak ďaleko, že medzi tým by sme stihli ešte niekoľko stretnutí s:-) s:-)

Andrej Danek Dobre chápem, že by si prišla do BA z KE? Bol som u vás asi 6 x, vždy sa mi veľmi páčilo, mám tam priateľov, ale je to fakt dosť ďaleko, ale držím palec.

Monika T. Andrej Danek: Dobre chápem,za mesiac 11 kg dole?Ak áno,ten skok je pre organizmus veľmi prudký,nie?Ja som za rok schudla 11 kg a mala som čo robiť…Držím ti palce,ale ja by som to takto nevydržala.Teším sa na pokec.

Andrej Danek Chápem, tiež mám aj 10-ročnú dcérku. Držím palce, aby to bolo už čoskoro. Ak sa budešm držať dobrých rád uvedených skúsenými na tejto stránke ako ja, určite to nebude dlho trvať. Ja sa držím tých 5500 KJ, mám sa fajn, a mám dobrý pocit. Je to jeden mesiac aj 2 dni a ja mám o skoro 11 kg menej. Som si istý, že skôr ako domesiaca budem menej okrúhly než okrúhlych 100 kg, a usporiadam oslavu. Keby sa to tak podarilo do 15.1!?

haslerka joj ja nemozem, t.j. streda a nemam kde nechat malu :O(, tak potom napiste ako bolo…

Monika T. Andrej Danek:je to možno nepochopiteľné,ale moja 10-ročná dcéra je veľmi zvedavá koľko vážim a ja som jej sľúbila,že jej to prezradím,až schudnem tých 15 kg.Zatiaľ sa za seba hanbím a nechcem,aby to zistila z tejto stránky,lebo je počítačovo zručná. s:-D s:-D

Andrej Danek Monika.T: Nič v zlom, chápem, keď niekto nechce uviesť svoje pravé meno, telefón, adresu, ale ako sa už dá zneužiť údaj o hmotnosti, zvášť, keď tie predchádzajúce údaje nieú k dispozícii, tak to neviem. Ale rešpektujem, a teším sa na… že tam uvidím zopád chudnúcich indivíduí naživo, ako raritu v trejto priberajúcej populácii (sprisahanecká skupina, ktorá sa rozhodla, že to bude robiť naopak, napráklad pre nás plynie teraz čas dozadu – opačne ako ostatným, takže sa môžeme vlastne stretnúť včera, alebo pred týždňom)- to si nevšímajte to sú moje úlety.

Monika T. Ahojte všetci,som na tomto fóre nová,ale keďže mám nadváhu 15 kg a rada počúvam rady ohľadom zdravého stravovania,na 99% prídem.Mám 39 rokov,178 cm a hmotnosť nezverím internetu,o tej iba ústne.Zatiaľ sa teším.O-!-O

evam Aj ja by som rada prišla, ale nemôžem, som z Ružomberka a vo februári sú ešte zlé cesty, takže nepôjdem.

Miro Vesely Ja v podstate na 100% môžem prísť, to by museli padať úplatky, alebo tak niečo. Teším sa, ak nás tam bude viac. S prednáškou je to výborný nápad, akurát po skúsenostiach z posledných akcií len podotknem, že 6 hodín býva niekedy málo s:-) s:-) za dve hodiny sa ani nepredstavíme.

Andrej Danek Vzhľadom k tomu, že som nemal možnosť zúčastniť sa ešte žiadneho stretnutia, kďže som netušil že takáto stránka môže takto dobre fungovať, chcel by som iniciovať stretko v BA. Som z NR, ale chodím pravideľne do Bratislavi.
Prečo 15.2? Klub zdravia sa stretáva vo vegetariánskej reštaurácii na Obchodnej ulici č.58 (nad Mc Donaldom) a 15.2 by tam mala byť tohoročná úvodná prednáška Mudr. Bukovského na tému zdravého stravovania. s8-) s8-)
K tejto informácii som sa dostal náhodov cez môjho dobrého priateľa z BA, ktorý týchto stretnutí občas zúčastňuje a chváli si to. Ja sám som na takejto prednáške ešte nebol, ale Jozefovi dôverujem.
Spomenutá akcia má začať o 18:00, takže by možno bolo dobre tam prísť o 16:00 aby sme sa mali čas zoznámiť a porozprávať.
Skúste sa k tomu vyjadriť, či vám to vyhovuje a či máte záujem. :-U