Chcem schudnut – ako zacat?

tini janiina, presne tak, hod novu temicku, bude to aj pre Teba “tahac”!

Janiina Ďakujem všetkým za milé privítanie.
Tini: tak to nepochybujem, že si mala dobrý odhad, keď máš také výborné výsledky..niečo som si o Tebe tu na fóre prečítala a tak smekám klobouk..Ja sa tiež snažím aj naďalej pokračovať, všetko robiť správne a celkom dobre som si už na to zvykla, veď to ani nerobím prvý krát, treba priznať..
Hej, je možno fakt, že nová téma by aspoň bola dobrá na to, že tam môžem dať niečo viac o sebe a aspoň je ľahšie to sledovať..

Jane Janina ahoj, no ja tiez si obcas vypocitam prijem florastrankach, aj ked ono mi to vzdy vypise ze som mala nizky prijem, kedze ona ta kalkulacka nerata s tym ze by som rada schudla

tini janiina vitaj medzi nami;)) Ja ti sice vo vazeni zrovna neporadim, lebo som dako nevazila, akurat po schudnuti som mala taku prevazovaciu fazu;)), cize v principe mam daky ten odhad. Srdiecko si kludne vylievaj, na to tu forum je, sak to robime aj my ostatni;)) Podla mna zas to neni az tak neprehladne, ked by si aj zalozila novu temu, lebo aspon clovek vie, kde Ta najde;)) Blahozelam k zhodeniu prvych kilakov, ono moc si nevyberame, akou rychlostou chudneme, hlavne je treba ist dalej a papkat stale zdravo, ono sa to podda;))

Janiina wawa, blažena: Ďakujem za tipy, florastranky poznám, problém mám len s nahodením hmotnosti niektorých jedál, keď ich len odhadujem, hoci digi váhu už doma mám. Asi som lenivá si to všetko vážiť. Alebo tam jednoducho také jedlo práve nenájdem, ako som zjedla. Snažím sa dodržovať Vaše tipy, že večer už radšej nie sacharidy a ovocie, keď tak len trošku, dbám aby to bolo pestré a vymýšľam všelijaké nové jedlá, aby sa to každý deň neopakovalo, snažím sa jesť zo všekého trochu a naučiť sa na desiaty a olovranty, veľa pijem, ale zatiaľ som sa nenaučila si počítať B/T/S a Kj tiež len tak približne. Váženie skúšam častejšie ako raz za týždeň, cca každý druhý deň. Ale fakt už 2 týždne sa to nepohlo dole, tak začínam byť trochu netrpezlivá:)Chcelo by to asi viac pohybu..Lebo neviem, či vlastne mám väčší výdaj ako príjem, zdá sa mi, že jem dosť, hladná nie som. Tak neviem, či ubrať, ale zase sa bojím, že keby som jedla menej, začnú ma prepadať chute na všelijaké nezdravé veci príp. sladké. Nejako sa neponáhľam, som rada, že som aspoň niečo schudla, lebo už som sa necítila dobre a všetky veci mi boli malé.. Ale zase dostať sa už aspoň na 60 by ma veľmi potešilo. Obdivujem všetkých, ktorí ste to dokázali aj pri väčšej nadváhe, mne to trvalo riadne dlho, kým sa mi to v hlave naštartovalo, ale ja mám pocit, že bez toho kliku v hlave to asi nejde, to je potom samé porušené predsavzatie a začarovaný kruh..

blažena Janiina, vitaj! Ja tiež používam florastranky.sk. Už som si na ne tak zvykla, že nahádzanie potravín mi nerobí žiadny problém. Ja som nevážila, robila som to odhadom, postupne som zistila, koľko čo má gramov, napr. celozrnný 50 gramový rožok má 50 gramov /pokus o vtip/ a išlo mi to myslím dobre. Ale to čo píšu dievčatá je myslím lepšie. Tak sa drž a teším sa na Tvoje hlásenia!

Janiina Mirovu stránku som poznala dlhšie, ale toto fórum som objavila len tento rok..Bola som prekvapená, aká veľká skupina ľudí sa tu stretáva a že vždy, keď niekto nový pribudne, nájde sa niekto kto mu odpovie, poradí alebo ho podporí v chudnutí, podľa mňa to veľmi pomáha a výsledky iných nás tiež motivujú. Okrem toho na nezapletenie sú osobné skúsenosti, keď Ti niekto povie, čo mu pomáha, alebo čo Ty robíš zle, hneď sa v tom človek lepšie zorientuje a vylepšuje, čo doteraz neskúšal a tak.. A potom veľmi zvedavá som vždy aj na hlásenia tých, čo sa rozhodli pravidelne sem oznamovať čo sa im podarilo.. Zatiaľ som bola len pasívny čitateľ, nechcela som sa pôvodne votrieť niekomu do témy, no myslím, že zakaždým zakladať novú tému to tu robí dosť neprehľadným. Ale na druhej strane, keby som chcela napísať všetko čo mám na srdci, ani celá vlastná téma by mi nestačila, teda skôr nehodilo by sa to vylievať sa tu niekomu a zaberať miesto v jeho téme.. Takto ale človek vlastne nevie, kde sa má pripojiť a kde si s niekým písať, keď tých tém je tu toľko, že všetko sa nedá stíhať čítať.. Ale vidím, že sa tu vzájomne navštevujete:)

wawa Janiina: ahoj aj ja ťa vítam u nás…pobavila si ma vetou, že váha ti stojí už niekoľko týždňov …bez urážky…takýcj je tu oveľa viac, nie si sama…každá s očakávaním čakáme na jar, aby sa rozprúdila nová krv …ja papu nepoužívam, pretože mi to nefungovalo, ja používam florastránky a je to vec zvyku, keď som v kuchyni, všetko hodim na váhu/trvá to 1-2 minútky/, aj keď mám už väčšinou v oku…ale na začiatku je to veľká pomoc….

ivaza janiina: ďakujem. Snažím sa len vrátiť to, čo dostávam. Ja som vďaka Mirovým informáciám a týmto skvelým ľuďom na fóre dostala nový život.

Že Ti váha niekoľko týždňov stojí je určite málo motivujúce, ale toto je práve tá situácia, ktorú treba vydržať a jednoducho ísť podľa pravidiel ďalej. Mne sa tiež od októbra podarilo dať dole len niečo cez tri kilá. V zimnom období sa chudne ťažšie, ale uvidíš, ako sa nám všetkým začne dariť na jar a tá je tu presne o 29 dní – tak sa tešme. !lala!

Janiina ivaza: ďakujem za privítanie aj za gratuláciu, bohužiaľ v posledných týždňoch mi váha stojí, nie a nie sa pohnúť z miesta..Ale držím sa, len rozmýšľam, či nerobím niekde chybu, keď to len tak odhadujem..Tebe patrí môj obdiv, nielen za schudnuté kilá, ale aj za to, ako trpezlivo sa tu venuješ všetkým zvedavcom, začiatočníkom a nikdy nezabudneš povzbudiť.. To platí aj pre ostatné spriaznené duše na tejto stránke s;-) s;-)

ivaza janiina: do zoznamu si musíš postupne dohrávať potraviny, ktoré používaš. Máš pravdu, zo začiatku je dosť náročné na čas, ale časom je to pár minút. Ja som nejedávala mimo domu, alebo som si nosila svoje jedlo, takže som nebola v situácii, že som musela niečo odhadovať. Keď ješ mimo, a chceš používať papu, musíš len odhadovať. Keď budeš variť doma a budeš si vážiť, tak nájdeš svoj systém. V rôznych kalkulačkách sú aj hotové jedlá, aj podľa tých sa môžeš orientovať.
Tak vitaj medzi nami a nech sa Ti darí. A blahoželám ku krásnemu výsledku. :-%

Janiina Ahojte, už dlhšie sledujem toto fórum a od januára sa stravujem podľa týchto zásad, a aj pomerne úspešne, chcela som sa už dávnejšie pripojiť a napísať niečo o sebe, ale teraz ako čítam tieto posledné príspevky, nedá mi sa neopýtať, veľmi ma zaujíma, ako si počítate ten pomer jednotlivých živín v papu.xls. Ani mne to nejako nie je jasné, napr. zjem niečo, čo v tom zozname nie je a už som nahratá.. Ani váženie mi celkom nejde, lebo keď mám nejaké navarené jedlo, nie som schopná vedieť tam zadať koľko presne čoho som tam dala..Alebo keď jem polievku na obed v jedálni, alebo iné jedlo a neviem ani koľko čoho v ňom je, ani koľko to váži. Jedine chlieb, jablko alebo povedzme jogurt, viem si presne odvážiť a vypočítať, ale to váženie pri varení a počítanie mi pripadá hrozne náročné na čas a prípravu, ja som to vždy robila skôr odhadom a približným výpočtom spotrebovaných kalórií, ale chcela by som sa naučiť vedieť si presne naplánovať zloženie stravy, aby som tým odhadom nejedla niečoho zbytočne veľa a niečoho možno málo..Chcelo by sa niekomu mi to vysvetliť? Ďakujem, ste tu hrozne fajn partia a mnohé mi ste veľkým príkladom..

ivaza lenka: nie je to úplne presné, v jednej porcii môžeš mať 20 hráškov, v druhej 35 ale to nie je až také podstatné. Nech sa Ti darí.

lenka357 Super, ďakujem moc. Idem to hneď skúsiť. Takže tú porciu si musím celú odvážiť. Ale asi to nie je až tak presné. Skôr orientačné. Nevadí. Ešte raz ďakujem s:-) s:-)

ivaza lenka: najskôr si do zoznamu jedál pridaj potraviny, ktoré tam nie sú a Ty ich používaš – so všetkými údajmi. Môžeš doplniť zoznam na koniec, alebo prepisovať potraviny, ktoré určite nepotrebuješ.
Potom si napíš do výpočtu obeda tie suroviny, ktoré idú do polievky, napr.
zemiaky – 100 g
hrášok – 100 g
mrkva – 100 g
bujón – 11 g
voda – 489 g
spolu je to 800 g

hore máš napísané hmotnosť jednej porcie a keď tam napíšeš napr. 250 g – tak ti tieto hodnoty prepočíta na toto množstvo.
Jednotlivé suroviny si prekopíruješ do denníka aj s vypočítanou hmotnosťou a je to.

lenka357 Ešte si to teraz pozerám, ale fakt nechápem. Ako si tam pridám potraviny, ktoré nie sú v zozname? Neviem si to vypočítať. Síce zadám do denníka jedlo, ono mi to vyráta, čo koľko má, ale ako si vyrátam napr. podiel tej polievky? Musím si ju potom odvážiť a vydeliť to množstvo? A v§bec nerozumiem tomu počítadlu obeda. Prosím vysvetli mi to. Strašne moc ďakujem.

ivaza lenka: nevieš celkovo používať papu alebo len výpočet obeda? Aby som vedela ako začať.

lenka357 ja si to tam neviem vypočítať. Je to pre mňa akési zložité. Neviem s tým narábať. Poradíte?

ivaza lenka: ja som to robila v papu.xls – tam je taká úžasná tabuľka. Napíšeš si všetky ingrediencie, ktoré idú do jedla s ich hmotnosťou (samozrejme aj vodu) a potom si len odvážiš porciu a samo Ti to vypočíta, koľko je v jednej porcii. Samozrejme – nie je to úplne dokonalé, ale pre naše účely to stačí. Ak ten program nepoznáš – tu je link na stránku:

m http://www.chudnutie-ako.sk/redukcna-di … dennik.php m

lenka357 Ahojte, prajem vám pekné ránko s:-) s:-) No v noci som vôbec nemohla spať, už sa mi sníva o vážení potravín, a to som ešte ani nezačala. Včera som si konečne kúpila digi váhu, no zostala som prekvapená, že jedno také malé jablko vážilo skoro 150g. To by ma fakt nenapadlo. Mala som ešte veľa otázok, ale akosi som ich zabudla No jedna ma napadá, že keď si uvarím polievku – voda, mrkva, hrášok, karfiol, cesnak, mletá paprika, všetko si to pred tým odvážim, spíšem, ale ako budem vedieť, koľko čoho som si naložila na tanier, keď tej polievky uvarím plný hrniec? tomu nejako nerozumiem.
Inak s tou vodou a mätou skúsim, to ma ešte nenapadlo. Iba tak v mojite s:-) s:-) No idem makať, joj ako sa mi nechce. Ale už len dnes a do utorka dovolenka. Jak sa teším s:-) s:-)

kajka45 leni : ja pijem vodu z vodovodu, no priamo napustená ani mne nechutí.musíš ju nechať odstáť.minerálky nepijem vobec, lebo bublinky mi škodia.keď už, tak mi ( výnimočne ) velmi chutí RAJEC- samozrejme neperlivá

akoty lenka, ja si davam do vody citron a ked mas moznost, skus par stebielok cerstvej mäty piepornej. Da vode ohromnu aromu a napomaha traveniu. Mne to tak velmi chuti. Aj do caju si ju davam.

blažena Lenka, tá voda s citrónom je dobrý nápad. Ja si zas navarím do 1,5 l krčahu ovocný čaj, pridám citrón a viem, že za jeden deň mám vypiť dva.

lenka357 Cindy: ďakujem ešte raz. Teraz mám na stole Lucku, je síce jemne perlivá, ale to už dopijem s:-) s:-) Možno sksúim čistú vodu s citrónom, aby to nebola len voda. Ak budem mať ešte otázky, ozvem sa. Zatiaľ pekný deň.

cindi lenka: Ok, zariad si to ako mozes, ale tak sa aspon najedz, ked sef odide. Co sa tyka vody, najlepsia je samozrejme cista, ale ked nemozes, tak skus nepit mineralky, ale skor pramenite nesytene vody, ako napr. rajec nesyteny a pod. Nie bublinkove a mineralky, lebo tie obsahuju vela soli.

lenka357 Ok, ďakujem za odpoveď. Takže hlavné sú tie 3 hodiny, aj keď si trocha dlhšie pospím. No v práci to mám tak, že šéf sem chodí len na 2-3 hodiny denne, a to vždy cez obed. Takže sa to nedá. Musím sa tomu nejako prispôsobiť. A ešte mám jednu otázočku. Môžem piť neperlivé minerálky alebo len čistú vodu? Ja som zvyknutá na minerálku, colu a pod. nemusím, ale čistá voda mi akože nesedí.

cindi lenka: aj v skole sa da dodrziavat pravidelna strava, v ramci moznosti. Urcite musite mat minimalnu prestavocku aj v skole, ved aj my sme chodili do skoly:-) Aspon acidko vypit, jablcko zjest alebo nejaky kalerabik chrumat. A co mas za sefa v robote? Co je despota? Ved kazdy ma zo zakona pravo pol hodiny na obed, on neobeduje ci co? A ked uz nemozes jest, ako hovoris, tak sa najedz o druhej. Ale nechod s prijmom pod 5000 kJ, to k nicomu dobremu nevedie. Kilecko ta tyzden je zo zaciatku normalne tempo chudnutia, mozno aj viac. Ale snaz sa dodrziavat pravidleny prijem a aby si aj mala dostatok zivin, aby si nebola unavena. Na obed nemusis jest len maso, resp. neviem, co myslis pod masom, ale my jedavame obycajne biele kuracie maso, morcacie maso, ryby, niekto je tofu, niekto morske potvory, niekto strukoviny, kazdy v ramci moznosti a chuti.
A cez vikend, ked neskor vstavas, tak si vsetko pekne posunies, tam ide o pravidelny prisun kazde tri hodiny, to je jedno, kedy zacnes.

lenka357 Ahojte baby, to som nečakala toľko reakcií, super s:-) s:-) No rozhodla som sa, že to nenechám na začiatok marca, ale začnem od utorka. Totiž až v pondelok prídem domov, tak od druhého dňa začínam. Ešte mám otázočky, že ako sa stravovať, keď cez deň niekedy nemám čas pravidelne jesť. Napr. som v škole celý deň, kde sa to fakt nedá. No raňajky by som si dala doma, do školy 2 jablká, snáď mi profáci nevynadajú, ale obed to sa nedá. Prestávky máme ako kedy, niekedy až o 14.00. Čo vtedy? A v práci, obed mi vyjde na 12.00 alebo na 13., ale môj šéf tu bude od 11 do 14 a vtedy jesť nemôžem. Čo mám vtedy robiť? A ešte víkendy. Vtedy vstávam o dosť neskôr ako cez týždeň. Cez týždeň vstávam o 6, teda budem jesť buď o 6 doma alebo o 7 v práci. Ale cez víkend si troška pospinkám aj do 9-10. To nevadí, že cez víkendy budem nastavená trocha inak? Hlavné je, aby som dodržala tie 3 hodiny? Strašne ďakujem za vaše info. Nemám prečítané celú diskusiu, ale tam asi nájdem dosť odpovedí na moje otázky, tak sa idem do toho pustiť.
Inak viem že nemôžem hneď schudnúť všetky moje kilečká, to mi je jasné s:-) s:-) Ale 1 za týždeň, to sú 4 za mesiac s:-) s:-) Super.
Prajem vám pekný deň.

Skavka lenka357: vitaj medzi nami. Držím ti palce, nech sa ti darí. Len buď trpezlivá a nechci schudnúť za mesiac alebo dva to, čo si naberala roky

kajka45 lenka 357 : je to velmi dobré, že si sa podujala na chudnutie už teraz. ver tomu, že nebudeš ľutovať. ja keby som bola disciplinovanejšia už v tvojom veku, nemala by som tolko problémov ,komplexov a nízke sebavedomie.teraz je to oveľa lepšie, aj keď cieľ je ešte veľmi ďaleko…držím ti veľmi palce, aj na nohách s:-) s:-) bojuj ,aj keď je to veĽmi ťažké :-w

wawa lenka357 :vitaj…dievčatá ti poradili, jedálničky sú popísané aj v sekcii …čo jesť…

blažena lenka 357 vitaj! Pod 5 500 kJ by si nemala ísť, lebo ohrozuješ zdravie. Keď znížiť na 5 500 kJ, budeš chudnúť kilo za týždeň a to stačí, rýchlejšie by nebolo dobré. Drž sa!

kajka45 lenka 357 : ja jedávam aj ryby k obedu, alebo krabie tyčinky , cestoviny so zeleninou a strúhaným syrom . no a v práci – to, čo práve máme v jedalničku , ibaže prílohy jem v menšom množstve. samozrejme to potom doma musím spálit pri cvičení na rotopede . čo sa týka jedálnička ,výborne ho popisuje TINI v jej témach.skús pohladať nech sa ti darí s:-) s:-)

lenka357 kajka45: ahoj, články mám už preštudované, ale aj tak si neviem urobiť správny jedálny lístok. Mne sa zdá toho strašne veľa. Ako môžem pri tom chudnúť? Na obed jete vždy mäso? Nedá sa aj niečo iné? Mám 23 rokov a váhu 91 s:-( s:-( ( Koľko sa dá asi chudnúť za mesiac, týždeň…

kajka45 lenka 357 : vitaj medzi nami nedrž žiadne diéty, nemá to význam ,radšej si prečítaj MIROVE stránky a podla toho jedz.pomohlo to mnohým, tak aj tebe to určite pomože s:-) s:-) a napíš o sebe kolko vážiš ,kolko máš rokov.
DO SCHUDNUTIA ! !cvik!

cindi lenka: na tie ranajky kludne mozes ten chlebik, syr a zeleninku. Jogurt si mozes dat aj na desiatu napr. s ovsenymi vlockami alebo nejakymi orieskami, semenami+ovocie. Mozes si to prehodit, myslim ranajky a desiatu, ako Ti to vyhovuje. Na obed obycajne je biele masko, kuracie prsia, morcacie prsia, ryby a pod. Pocas chudnutia sa neodporucaju velmi prilohy (maju vela sacharidov), ale ak nevydrzis tak si daj kludne ryzu ale celozrnnu alebo zemiacik vareny v supe. Ale mala by si si tieto potraviny vazit. Podstatne je, aby si jedla vela zeleniny, ci uz surovej alebo dusenej, co Ti viac vyhovuje. Vecera by mala obsahovat hlavne zeleninu a bielkoviny, t.j. cottage, tuniak, tofu, tvaroh, vajce+k tomu zelenina. Olovrant mozes mat acidko a mozno nejaku zeleninku. Acidko obycajne pijeme 1%.

lenka357 Ahoj Cindy, články som si prečítala a tak trocha som v tom začínam orientovať. Žial nemôžem začať hneď, lebo ideme od piatku na 4 dni do zahraničia a tam naozaj nebudem mať čas vážiť si potraviny a podobne a potom mám zase školu, kde som 3 dni od rána do večera, takže sa to proste nedá. No keď si na to zvyknem, tak potom to snáď pôjde. Takže od konca februára sa do toho určite pustím. Aspoň si budem robiť nejaké jedálničky dopredu s:-) s:-) Určite mi bude chvíľu trvať, kým si na to zvyknem. Idem si pozrieť aj tú stránku flora, ešte som to nepozerala. Riadila si sa podľa toho? Alebo ako si presne vypočítať, čo koľko má? Ja som si vytlačila zoznam potravín, ktoré sú na tejto stránke, ale trocha sa odlišujú. Myslíš, že pri mojej váhe je 5500 KJ akurát alebo to mám znížiť na 5000KJ? To je už asi málo, že? Takže ďakujem zatiaľ za rady. Inak chcem sa začať aj hýbať, už to mám síce v hlavičke naplánové, takže sná´d to aj zrealizujem s:-) s:-) Dnes si idem kúpiť digitálnu váhu a karimatku.

Gnipova Katka ahojte babulky, chcem sa vás opýtať na váš názor na psyllium, používam ho už dlhšie a pomáha mi pri pohybe čriev, vzhľadom na to že mám problémy s vnutornými hemoroidmi, viem možno to tu nepatrí ale vzhľadom na to že táto stránka je aj o zdraví, tak si myslim že možno aj hej, takže je to prírodná vláknina, ktorá sa tiež odporúča pri redukcii hmotnosti. Čo vy na to? s:-) s:-)

cindi lenka: vitam Ta na tychto strankach. Ako vies a ako sme tu uz popisali, 90-dnovy dieta je o nicom. Okrem toho, ze je to nevyvazena strava, obycajne po jej skonceni, sa kilecka vratia naspat. tak by som Ti radila cim skor prejst na tuto stravu. Mala by si ale zacat studovanim Mirkovych clankov, teda aspon “caste otazky”, aby si vedela, ako zacat. Naplanovat Ti cely jedalnicek nemozeme, je to zalozene na kazdeho individualnych chutiach, ale zakladom je dodrziavat prijem okolo 5500-6000 kJ a pomer B/S/T 100/150/50. Mala by si si premysliet aspon den dopredu, co budes jest na druhy den, odvazit si suroviny a hodit si to do energetickej kalkulacky, ktora Ti vypocita prijem v kJ, ale aj pomer BST. A podla toho budes vediet, kde mas ubrat a naopak, kde pridat. Je dobre si na zaciatku vazit potraviny, lebo nemas ten odhad, co ma kolko kJ. Ak nebudes vediet, tak sa pytaj, ale naozaj by si si mala na zaciatku precitat tie clanocky, tie Ti velmi pomozu zacat a budes vediet, ako na to.

lenka357 Etš vám poprosím, aspoň taký jedálny lístok, čo môžem, čo nie. Napr.
raňajky – celozrnný chlieb, syr, paradajky / jogurt? čo k nemu
desiata – ovocie?
obed – mäso kuracie, aj ryža alebo zemiaky? zelenina
olovrant – tuniak, cottage, acidko (aké je vhodné?)
večera – zase mäso?
Prosím poraďte, ja viem musím si zvyknúť, čo kedy a ako, ale som z toho trošku ešte mimo.
Takže by som mala dodrživať príjem 5500KJ, 50 g tukov, 100 g bielkovín a 150 g sacharidov.
Pochopila som aspoň to??
Ďakujem.

lenka357 Ahojte, dostala som sa po túto stránku iba náhodou, keďže som sa rozhodla robiť niečo so sebou aj ja. Mohol by mi prosím niekto vysvetliť, ako sa mám stravovať? Viem že treba dodrživať príjem bielkoviny, tuky, sacharidy, ale ako? Koľko KJ? Som z toho trochu mimo Nejak tomu nerozumiem. Potrebovala by som vedieť, aký by mal byť príjem B/T/S/KJ. Teraz som na 90 dňovej diéte, ale nie som spokojná. Moja váha sa pohla možno o 3kg za 18 dní. Nerozumiem, ako sa mám stravovať. Treba si vážiť každý deň jedlo a podľa tej tabuľky pozerať, čo má koľko B/T/S a koľko KJ? Prosím poraďte. 90 dňovku chcem skončiť na konci mesiaca, aby som aspoň ten mesiac vydržala a potom by som sa pridala k vám. Vážim 91kg a meriam cca 168cm. Viem, hrozné Môj sen tak 65kg. Budem rada, ak sa mi ozvete a pomôžete. Ďakujem Vám. pa

cindi Katka: to je super, ze si nasla tieto stranky. Myslim, ze je to jedina spravna cesta, ako schudnut a aj si vahu udrzat a netrpiet pri tom hladom. A najblizsie si nedovol nic zabalit:-) Viem to podla seba, najlepsie je nemat doma nic, tak ma nema co pokusat.

tini Katka drz sa, vidno ze bojujes, o to ide, len pekne nepovol a nabuduce radsej pokusenie nechaj pekne u rodicov, co Ta ma co matat z chladnicky;)))

Gnipova Katka no kočky moje, bol víkend a prvý problém, boli sme s rodinkou u mojej mamy na návšteve no a tá upiekla taký super zákusok, že som si ho aj dala, teda nie cely kus ale pekne som si ho rozdelila na polovicu ale aj tak som ho zjedla, no a akoby nestačilo ešte nám ho aj nabalila domov s:-( s:-( no a mám ho v chladničke a samozrejme že som si ho dnes zas dala, jedlá dodržiavať aj 3hodinové intervaly aj vodu pijem ale ten záááááááááááááááákusok, asi obmedzím aj návštevy u rodičov alebo skrtáááátka nepovolíííííííííííííím, no ale čo už, ideme ďalej no nie ďakujem za podporu s:-) s:-)

kajka45 katka : gratulujem, ide ti to výborne :-%

anna Katka: super, teším sa

tini pipinahege, jogurt na desiatu je super. Na veceru skus daku zeleninku a bielkoviny (tofu, prip. vajicko, tuniak, cottage cheese atd). Tie chlebiky ak su celozrnne, tak su vhodne, ja to nepoznam, radsej doobeda, ale na olovrant by tiez nemali uskodit.. Bravcove maso moc vhodne neni, je dost mastne, ale obcas Ta “nezabije”.. Cestoviny podla mna mozu byt kludne na obed, aj so syrom, alebo tuniakom, k tomu zeleninka..

pipinahege a este som sa chcela opytat, viete co su take tie suche fitnes chlebiky obdlznikove aj kukuricne bezlepkove,, ot sa moze jest? a ked ano tak kedy?.. ked nemm k dispozicii kuracie maso ale mam urobila rezne na prirodno bravcove mozem?a okrem toho,, mozem teda mat na obed aj cestoviny grah, s ovocim alebo tak…
dakujem

pipinahege takze jogurt co mam doterza na desiatu mam premiestnit na veceru?…

tini Katka, ahojki, ja sa tiez prihovaram za zdravu stravu, ono si ju mozes zostavit podla seba, neomrzi Ta tym padom a mozes ju robit stale donekonecna. Podla mna niektore zasady 90dnovky ani moc zdrave nie su. Clovek schudne, myslim ze najma preto, ze dava pozor na stravu a snazi sa stravovat viac menej tiez “zdravo”, neje nekontrolovane hocico. Ale si myslim, ze budes spokojna aj s klasickou racionalnou stravou. Ak vaha stoji, je vhodne pridat viac pohybu, to niekedy presvedci organizmus, ze je vsetko OK a treba dalej chudnut;))) Drzim Ti palce!

pipinahege, no je to divne, ze sa chudne jedenim, ale je to tak. Pri pomalom metabolizme organizmus setri. Nie vzdy je mudre orientovat sa iba hladom, ak si zvyknuta velmi malo jest, je mozne, ze hlad sa neohlasuje. Ale vidno, ze na to ides dobre, studujes, hladas, za chvilku Ti to bude samozrejme aj kilecka pojdu dole..

ivus, cxi, ako sa vam dari v chudnuti?

wawa Katka: tak to som rada, že to ide…že nie si hladná, nebolí žalúdok a že si nás našla …a gratulujem k schudnutému 1/2kilečku :-%

Gnipova Katka dik anna, hej ja som už na to prišla že tá 90 dňovka nie je až taká super, pri prvej som schudla 7 kg ale potom za dva mesiace som pribrala 2 kg, po vianociach som si nasadila druhu 90 dňovku a za prvý mesiac som schudla tie 2 kg, váha sa zastavila a ďalší mesiac stála, bola som nervozna, možno aj hladná a hlavne strašne ma bolel žalúdok, bolo mi zle. Takže takto som sa potom dostala až na tieto stránky a začala som študovať, tento týždeň som sa celý stravovala podľa zásad, ktoré som sa zatiaľ naučila, či skôr, ktoré som zhruba pochopila čo a ako a dnes ráno som stanula na váhu a pol kila dolu, tak som sa potešila, jem každé tri hodiny pravidelne, cely týždeň si tu čítam stránky a vaše príspevky, rady a inšpirácie a učím sa a učím sa a učím s:-) s:-) a vôbec nie som hladná, žalúdok neboli a ani nervózna už nie som, takže je to super,:-) s:-) s:-) s:-) s:-) a viem že ak nebudem niečo vedieť tak mi poradíte

blažena pipinahege, neotravuješ, kľudne sa pýtaj a držím palce, neboj, za chvíľočku budeš mať svoj systém.

anna Katka: mňa tento systém naučil raňajkovať a som za to nesmierne vďačná. Práve preto že som neraňajkovala mi nahnalo vyše 20 kilovú nadváhu a nielen to Takže na raňajky celozrnný chlieb s niečím a zeleninou, na desiatu jedno ovocie – jablko, pomaranč, mandarinku… príp. jogur, na obed nejaké chudé mäso, príp. rybu so zeleninou a trochu sacharidov (zemiak, cestovina, celozrnná ryža…) na olovrant napríklad acidko, cottage, tvaroh a na večeru zasa nejaké mäso, alebo vajce, špenát, tuniak a k tomu zelenina. Ale asi sa už opakujem, takže radšej sa opýtaj ty ak niečo potrebuješ . 90 dňová diéta je na 90 dní, toto je na celý život a funguje to naozaj perfektne, veď sa presvedčíš. Treba trochu času a trpezlivosti, kým pochopíš systém, potom to pôjde samo

anna pipinahege: jaj, reagovala som na tvoj starší príspevok z predchádzajúcej strany. tie nervózne stavy veru môžu byť z toho, že nemáš vyváženú stravu. Jedálniček treba mať taký, aby si nebola hladná, ale dievčatá ti už podrobne poradili ako na to. ešte ivazka má dobrý jedálniček, len neviem presne kde ho hľadať, ivazka vytiahni ho sem

anna pipinahege: výsledky sa dostavia, to určite áno . Nezabudni papať aj bielkoviny. Ráno by som tie keksy vynechala, radšej si daj silnejšie raňajky. K chlebu môžeš syr alebo sardinky a nejakú zeleninu. Prípadne ovsené vločky. Poobede iba zelenina nestačí. Po čase budeš hladná a môžu ťa chytať chute, ktoré budeš ťažko zvládať. Poobedňajšie ovocie nahraď radšej nejakou bielkovinou – acidko, biely jogurt, tvaroh, cottage… a na večeru kuracie mäsko, alebo rybu so zeleninou. Vyhľadaj si jedálničky, môžeš sa nimi inšpirovať.

Ja som svoj postup chudnutia popísala takto :
m http://www.chudnutie-ako.sk/obezita/ako-som-schudla.php m

držím ti palce, určite budeš úspešná! Máš veľa pohybu a to ťa ešte v chudnutí riadne podporí, takže za chvíľu budeš štíhla. Ak budeš mať otázky, niečo konkrétne ti nebude jasné, spýtaj sa, radi poradíme a pomôžeme

wawa pipinahege: mňa neotravuješ, som rada na fore a rada pomôžem…musli tyčinku niééééé…strašne veľa cukru a tuku, úplne vyradiť, to radšej proteínovú tyčinku…tá je dobrá pri núdzovom stave…..na večeru biely jogurt, s kľudom potom aj vajce, alebo rovno dve vajcia…aby si mala príjem kj zhruba 1000:
2 stredne vajcia ho majú len okolo 400 a k tomu dotlač nejakú zeleninu ak máš…

pipinahege dobre, teda, takze ked si dam teraz tuniaka, tak na veceru,, biekly jogurt?… alebomusli tycinku?.to asi nie, vela sacharidov, tak.. varene vajce,.? ja viem asi otravujem, ale potrebujem aspon na zaciatok vediet rozdiel a pozant co mozem kedy a tak… prepacte! ale aj taksi velmi vazim vasu pomoc vsetkych!!!!!.

wawa bublinka: písala som ti v tvojej téme…

wawa Katka: áno treba si to sledovať za jeden deň…príjem kj aj pomer BST…pri príjme 5500-6000 kj – je to B-100, S-150, T-50

wawa pipinahege: aj keď nemáš chuť musíš niečo zjesť, jablko je málo a nie veľmi vhodné na večer/jedine po športe/…ak už nič iné nemáš tak si to daj , ale do večera máš teda riadne ďaleko, okrem jablka si daj aj niečo riadne bielkovinové, hoc aj tvaroh alebo vajce, alebo čo máš…určite nechoď spať hladná, spomalíš si metabolizmus a chudnúť nebudeš aj keď budeš jesť málo…takto to nefunguje, k štíhlosti sa musíš prejesť…

wawa pipinahege: ono je to na intráku ťažšie, to ti verím…veď všetci sa tam živia špagetami s kečupom …neviem či máš platničku, ale ak áno, máš vystarané, jedlá sa varia rýchlo a sú fajn…ak nie tak trošku problém, ale dá sa aj tak…je kopa veci, ktoré sa nemusia variť a dajú sa zjesť…jesť by si mala zhruba každé 3 hodiny, takže sa neriaď kedy presne, jednoducho keď si obedovla o 2, tak si dáš olovrant o 5…ja jedávam na olovrant najčastejšie tuniaka, cottage, zeleninku…napr.natrhám do misky ľadový šalát, vyklopím tam malého tuniaka/80g/ a zjem alebo šalát+cottage a zjem alebo šalát+1/2tuniaka+1/2 cottage, alebo acidko biele a rajčinu, tvaroh,jogurt biely alebo 2 volské oká so zeleninku, alebo tofu popražené s udusenou zeleninkou zeleninkou a tak podobne aj večera, alebo si pre zmenu dám nejakú filetu z ryby alebo kuracie mäso a k tomu nejakú podusenú zeleninkovú panvičku…prípadne v čase krízy zjem aj bravčové…jednoducho poobede sacharidy nejem…ale nemysli,tiež to nešlo zo dňa na deň…tiež som zo začiatku zjedla aj nejaký sacharid…zemiak, kus chleba alebo ovocie dokiaľ si telo zvyklo.

Gnipova Katka ok, a mám sa riadiť iba tými KJ za cely deň alebo si strážiť aj pomer bielkoviny sacharidy a tuky, ak si mam sledovať aj pomer B S T tak koľkých sa pridžiavať akých pomerov , viem asi kládiem blbé otázky ale čo už so mnou s:-) s:-)

pipinahege no dobre, dakujem za rady!!! tak si dam teda terza o 15.00 tuniaka s pol,rohlikom gr, nemm ine doma, a vecer ked tak jablko?…
ja totiz ani nemma nejak chut do jedla…

blažena pipinahege, môžeš si to rozložiť ako to Tebe vyhovuje, kedykoľvek, potom už k večeru radšej sacharidy /tam patrí aj rožok/ už nie. Radšej ako grahamový rožok papaj nejaké celozrnné, grahamový má dosť vysoký glykemický index.
katka tých 9440 kJ máš prijať, keď nechceš chudnúť. Ak chceš chudnúť zhruba 0,5 kg za týždeň, uber o 2000 kJ ak až kilo, uber 4 000 kJ

Gnipova Katka a ešte jedna otázka keď som si na tejto stránke dávala výpočet BMI, tak mi vyšli výsledky BMI 23,5 typy na stravovanie : mám prijať 9440 KJ, a to 52g bielkovin 405g sacharidov a 64g tukov, tak teraz podľa čoho sa mám riadiť. Nechcem ani pribrať ale trocha schudnúť ano , tak teraz neviem podľa čoho sa riadiť. Prosím poraďte. Hlavne nechcem pribrať. S tou váhou by som bola aj spokojná ale aj keď na druhej strane každé kilečko dolu poteži xixixi

pipinahege ivazza:no neviem si to stahnut, ale skusim na druhom kompe, a toho tuniaka si mozem dat na olovrant? ci na veceru? a kedy asi tak? a s grahamovym rohlikom? alebo ako?…

ivaza pinahege: potrebuješ doplniť bielkoviny – skús tvaroh, cottage, tuniaka vo vlastnej šťave, alebo v oleji, acidko a rozhodne olovrantuj aj večeraj. Treba jesť 5-krát denne.

skús ti na tejto stránke nájsť Annin jedálniček a inšpiruj sa:

m http://www.chudnutie-ako.sk/redukcna-di … dennik.php m

pipinahege tak ano,, o tretej by som nieoc zjedla, ale terza neviem co?…. som uplne zmatena,, co by stwe mi odporucali… ja sa takto stravujem totiz kazdy den uz druhy tyzden… aosm strasen nervozna a hned na kazdeho vybuchnem, ma ot stym nieoc spolocne? asi aj ano,, co…?:D

ivaza pipinahege: dúfam, že som pochopila správne, že tých 3300 Kj bolo len doobeda a budeš ešte pokračovať do tých 5500.

ivaza katka: zeleniny máš, ak som dobre počítala len 200 g. Ja by som na Tvojom mieste pridala trošku zeleniny na obed a tú špekačku vymenila za normálny kus mäsa. Tuky by si mala skôr rastlinné, nie zo špekačky, ale neboj, naučíš sa. Trošku pridať tuky (nap. olivový olej na zeleninku), trošku ubrať sacharidy a mierne navýšiť bielkoviny. Pôjde Ti to ako po masle.

blažena pipinahege, máš hrozne nízky príjem. Pod 5 500 kJ nesmieš ísť, hrozia Ti veľké zdravotné riziká. Tuky majú byť 50 g /sú hrozne dôležité, sú v nich rozpustné niektoré veľmi dôležité vitamín, skús pridať najmä rastlinné – olivový olej, oriešky…/, bielkoviny máš 5x nižšie, majú byť 100 g /tie sú podstatné pre svaly/. Keď chudneš, strácaš aj svalovú hmotu a keď máš málo bielkovín, telo nemá odkiaľ ich znovu budovať.

ivaza pipinahege: no ideš na to dobre, takže už len doplniť bielkoviny (máš ich veľmi veľmi málo) a pridaj tuky. Sacharidov už máš k dispozícii len málo, ale to je v poriadku, lebo sacharidy treba jesť skôr doobeda. Vidíš, ako fajn sa držíš a to si iba na začiatku.

Gnipova Katka No ahojte kočky, ja som už 4tý deň na tejto strave a je to super, len neviem či dobre papám ale pomaly sa do toho dostávam, už som sa dnes naučila aj pracovať s e-kalkulačkou, tak posúdte same:
ranajky
Chlieb graham 100g Karička Favorit 10g Paradajky 100 g
desiata
Ovsené vločky 50 g boli tam aj hrozienka a lyzička medu ale to som nevážila
obed
Kyslá smotana 13% (Milsy) 5g Mlieko polotučné 1,5% tuku 10 ml Špekačky 50g Šošovica 50g
Chlieb ražný Vita 25g
olovrant
Activia-vláknina, můsli (Danone) 125g
večera
Cottage biely 20% t.v.s. 150g Uhorky šalátové 50g Paradajky 50g

čiže spolu:
Celkové súčty 5592.35 KJ 77.105bielkoviny 184.75 sacharidy 28.665 tuky

toto som mala včera. Poraďte, či som to pochopila správne a čo by som mala zmeniť. Moja výška je 168cm a váha 66,5kg, zhodiť by som chcela ešte aspoň tých 6 kg. Ďakujem

pipinahege no skusila som to samma aza dnes mi zatial vyslo:3222.7 kj.,22.65g,bielkovin,..121.2g,sacharidov a 19.505g.tukov.. a este kazdu hodinu vodu a rano som malla ais 2dc,horueho mlieka s medom na mandle.. idemnna ot dobre?,..

ivaza pipinahege: sú rôzne kalkulačky nar. w http://www.florastranky.cz w – tam, keď si nahodíš, čo si zjedla, tak Ti to pekne vypočíta.

blažena pipinahege, ano máš, aspoň spočiatku, aby si dostala do oka množstvo, ktoré zješ. Musíš sa tým prelúskať sama, ináč sa to nedá. Tu Ti vždy niekto poradí, ak budeš mať problém, ale v prvom rade musí sama vedieť, čo robíš.

pipinahege ale ja som to uz citalla, ale nerozumiem tomu vobec,, nechapem, co mam s tym robit…. tak co mam ridat do jedalnicka?… mam vylucit cestoviny grahamove,… lenze ja osm na internate, anieje take lahke sa tsravovat zdravo mimo domova… preto som sa obratila , sem , ze by mi niekto vedel naozaj konk, poradit, lebo ja tym clanok nechapem… to mam ratat, pocet bielkovijn na kazdom tegliku a obale, co dokopy zjem za jeden den?…

Katulienkamici Ahoj Wawa,susedka moja.Ako sa mas?Ja celkom fajn, lebo uz o dva tyzdne idem domkov a velmi sa tesim:):):) Dnes mam volno, tak sa tesim este viac.
A ako sa ti dari v chudnuti? Ja tak – 1 kilo kazdy tyzden. Super nie?:):):) No musela som sa vzdat svojich oblubenych horaliek, croissantov, sladkych kolacikov a podobnych fajnuckych dobrot. Ach,aka skoda:( No zvykla som si aj bez nich a teraz mi uz vobec nechybaju . . .
Tak papa zatial a pozdravuj Sninu a Humenne. Papapapapapapaaaaaaaaaaaaaaaaa

wawa pipinahege: vitaj…na začiatok je fakt dobré prelúskať sa tými článkami, aby si sama vedela ako na to…

blažena pipinahege vitaj, nepíšeš ten jedálniček kompletný, ale mne sa zdá, že papáš málo, bolo by dobre si to niekedy, keď budeš doma prevážiť a zadať do energetickej kalkulačky. Nízky príjem neznamená, že budeš chudnúť. Aj poobede máš jesť pravidelne, posledné jedlo 2-3 hodiny pred spaním.

ivaza pipinahege: rozhodne si prečítaj tie články. Podľa toho, čo píšeš, máš veľmi málo bielkovín na úkor sacharidov. Skús si aspoň jeden deň prevážiť potraviny (cez víkend, keď si doma) – krajec chleba môže mať 30g aj 200 g. Poobede už len zelenina a ovocie – to nestačí. Keď nedáš telu, čo potrebuje uloží si aj z mála, ktoré mu dáš. Väčšina z nás sme mali pocit, že schudnúť znamená jesť málo, ale ako hovorí naša Anna (jej príbeh nájdeš v tých článkoch), k štíhlosti sa musíš prejesť. Naozaj to funguje, len musíš zvládnuť teóriu.

pipinahege dakujem pekne! takze ako ja jem kazde 3h, som na intraku,takze si jedlo pripravujem sama, a nosim si ho tam,,, rano ked sa zobudim o 6.30 zjem jeden suchy krajec celozrn,chleba,o 8 si dam biely jogurt s suš,hrozienkami a diabeta keksom,(ma plno lan, a sez, a inych semien a zivin) ked som hladna tak si dam po 2h.mrkvu, alebo jablko a lebo kiwi, a na obed mam vacsinou asi 80g-100g,graham,cestovin,bud s spenatom,alebo ovocim, a lebo tofu,m co manapadne,, a potom uz len zeleninu alebo ovocie, obas horku cokoladu ,ked mam nervy:D… a pohyb mam denne okolo 8km, od intraku doi skoly a spat,, aeste aj tanec, a po prazdninach opat fitko… takze sa pytam? mohli by sa dostavit nejake vysledky?… maso asi len kuracie….

ivaza pipinahege: vitaj. Na začiatku si prečítaj Mirove články na w http://www.chudnutie-ako.sk w . Sú písané dobrým čitateľným štýlom, nie sú dlhé. Keď pochopíš teóriu a začneš ju uplatňovať v praxi, tak sa prebytočných kíl zbavíš.
Podstata:
1.) jesť každé tri hodiny racionálne, vyvážené jedlo
2.) piť každú hodinu 2 dl vody, prípadne čaju
3.) vylúčiť sladkosti a slanosti
4.) dodržiavať správny pomer Bielkovín -100g, Sacharidov – 150g a Tukov – 50 g pri 5 500 Kj
5.) ak pridáš aj pohyb, tak je to ešte lepšie.

Držím palce.

pipinahege dobre v poriadku,, ja som to prestudovalla, moc tu v tom nevyznm,, ale ako zacat?.. nikot by mi nevedel konkretne poradit?…

bija pipinahege: Ahoj.. Ja mam tiez velke prsia… a zacala som chudnut pred mesiacom a z prs mi najviac ubudlo… ono priberanim sa mi zvacsili, chudnutim sa mi teraz mensia… Mala som obvod 106.. teraz mam 97cm… takze nezufaj.. uvidis.. tam ti to pojde najrychlejsie s:-) s:-)

Pimbo Ahoj Pipinahege. Vitam ta tu medzi nami. Moje sestry su tiez obdarene velkymi prsiami ( ja ako by som nepatrila do rodiny), ale ked sa im podarilo snizit vahu, tak schudli aj v prsiach. Tak prestuduj celu tuto stranku a uvidis ze to pojde. Kazdemu sa to uklada niekde inde, mne vstehnach a zadku. Radsi by som mala prsia . Ale to si nevyberieme. Prajem vela uspechov.

pipinahege ahojte, zdravim! volam sa barbora mam skoro 18 170 vskua 71,kil,, velmi by som chcela schudnut, studujem pomalycky aj zdravu vyzivu, ale nieje nikto kot by mi vedel poradit alebo ma spravne navigovat co mam robit, a ked to robi ci to robim dobre, chodim na konzervatorium,pohybu mam dost denne prejdem rych,chodzou okllo 8km, a viac.. mam aj tanec a obcas aj cvicim,… chcela by soim schudnut, iked najvacsim problem u mna su velke az 6kg, prsia… no ja tak,, by osmrada schudla… ked by mi vedel niekto poradit bola by som mu velmi vdacna! dakujem,,,,

ivaza baculka2007- ja mám tiež celkovú kožu o číslo a na stehnách o 2 čísla väčšiu, ale v rifliach to vyzerá normálne. s:-) s:-)

baculka2007 Cindy, ja som schudla zatial iba 8 kil a pritom chodim do posilnovne a hravam bedminton a mam uz teraz pocit, ze mam akoby o cislo vasiu kozu…..a to sa pravidelne natieram kvalitnymi kremikmi….tak to mam asi nejako geneticky dane….

cxi no neviem ci nieco precitam:( nie zeby som nechcela ale asi to nepojde…mame daco s PC a nie som taka zdatna v technike……… napr.tie vety co su nad Mirkovmi foto ako bol pred a po ,tak to mam uplne drobne ani sa to precitat neda a to iste aj vedla ,ale to len cast stranky ,a to sa mi stava aj na inych strankach:( neviem asi pojde na STkacko:) takze zacnem studovanim as po oprave pondelok ho tam muz odnese

cindi ivus, cxi:vitam Vas na tychto strankach. Zacnite studovanim Mirkovych clankov, bez poznatkov teorie o zdravej strave nie je dobre vhupnut do toho. My vsetky sme tak zacinali. Citajte a postupne sa pytajte:-)

cindi baculka: ja zatial problemy s kozou nemam. Snazim sa popri chudnuti aj bicyklovat na rotopede a v poslednej dobe chodim plavat. Ale najlepsie je hned od zaciatku zladit chudnutie s nejakym sportom, najlepsie posilovacie na brucho a ine haklive partie a niektore dievcata pouzivaju aj spevnovacie kremiky.

Skavka ivus, cxi: vitajte medzi nami. Pustite sa s chuťou do čítania. Treba len začať. Tu dostanete aj rady aj podporu.

wawa ivus,cxi: aj ja vás vítam…základ sú informácie, tie musíte do seba nasať, až potom sa môžete odraziť od dna a stúpať k svojej vysnenej váhe …preštudovanie článkov chce svoj čas, ale začať môžte hneď…nič nepokazíte ak vylúčite sladkosti, slané veci – chipsy, arašidy…začnete piť vodičku a čajík,budete papať 5x denne, pridáte zeleninku, vymeníte biele pečivo za celozrnné a zvyšok si už musíte naštudovať samé, ak niečomu nebudete rozumieť kľudne sa pýtajte, vždy vám niekto poradí…

ivaza cxi: vitaj, študuj a uvidíš, za chvíľku začnú kilá odchádzať.

blažena ivuš, cxi vitajte dievčatá! Ako písala Ivazka a Lubička začnite preštudovaním článkov. Sú výborné a veľa Vám objasnia a potom už len hor sa do práce! Ide to výborne, len treba chcieť. Držím palce!

lubicka Kati: tak ako Ti odpísala Cindi – je veľmi kompetentná – schudla už veľa kíl, skús si zemiaky a chlieb prevážiť, hoď si potom do kalkulačky w http://www.flora.cz w , tam si prepočítaš denný príjem . Ak budeš doobeda jesť chlieb a zemiaky, na večeru by si si už prílohu dávať nemala, lebo budeš prekračovať sacharidy a KJ, radšej len nejaké bielkovinové jedlo, príp. zeleninový šalát ako prílohu. Zdá sa Ti, že ješ veľa, ale sú to nízkokalorické veľkoobjemové potraviny, preto sa Ti to tak javí,
CXI, Ivus: vitajte, preštudujte si stránky, bude to veľmi poučné, zorientujete sa v probléme, my Vám potom poradíme, ak niečomu nebudete rozumieť , a budeme stíhať – aspoň ja za seba musím napísať, že začínam mať riadny chaos, od nového roka pribudlo strašne veľa nových dievčat, dokonca aj nejakí mužskí adepti, vôbec nestíham – moje nervy

Gnipova Katka No tak ja si ešte len študujem základné pravidlá , teda vlastne čo môžem a čo by som radšej nemala jesť. Potrebujem si ešte poriadne preštudovať, koľko čoho môžem, naučiť sa vlastne tie výpočty a prepočty, naozaj mam v tom hokej s:-D s:-D takže asi ešte potrvá dosť času kým sa zorientujem, možno ani nie, len to chce čas. Potrebujem ešte digitálnu kuchynskú váhu. A hlavne študovať, čítať a zapisovať. Skrátka naučiť sa a dúfam, že vy skúsenejšie mi v tom pomôžete. Dik

cxi ahojte,chcela by som sa pridat medzi vas a zacat robit nieco so sebou…….mam 26r. 2 deti a 168cm-95kg ( skusala som vsetko mozne,ako skoro kazdy ale bolo to len horsie a horsie ,nieco spadlo ,ale vratilo sa to dvojnasobne:(( prve kila som nabrala v tehotenstve pri prvom synovy,po porode som nieco zhodila ale rokmi sa mi vaha vysplhala na porodnu hmotnost / 82kg/ s druhym dietatom to bolo podobne,tam som pribrala na 95kg,porodom som vsetko zhodila a postupne v priebehu roka sa to vystverala tam kde to je teraz:(( ked pozeram na tie vase vykony-klobuk dolu!!!!!tiez som tu prvy krat ako IVUS a potrebujem pomoc!!/!!!

ivaza ahoj ivuš, ak lekári vylúčili funkčnú poruchu, tak to môže byť psychický problém. Začneš diétu a podvedome sa začneš brániť bolením žalúdka (ťažko meníme svoje návyky). Pri tomto sposobe výživy dostávať vhodné racionálne jedlo, nedržíš ditétu, pravidelne piješ, tak na žiadne problémy nie je dôvod.
Pekne si prečítaj Mirove články na w http://www.chudnutie-ako.sk w a uvidíš, ako Ti to s nami pôjde. Ale potrebuješ naštudovať teóriu. Tak sme začínali všetci. Ak niečomu neporozumieš, tak sa ozvi, vždy sa nájde niekto, kto Ti poradí. Drž sa.

ivus Ahojte dievčatá … aj ja by som chcela schudnúť … mám v apríli 28 r., jednu dcérku takže jeden pôrod … ale to nie je výhovorka, že vážim koľko vážim … /86 kg-výška 170cm/ takže potrebujem ozaj niečo zo sebou robiť len neviem ako … už som skúšala hocičo … len vždy ked sa to nejako začne aj rýchlo skončí …. mám hneď problémy so žalúdkom …. aj teraz nedávno som bola mimo asi 2 týždne v bolestiach, aj u lekára som bola ale nič mi nezistili …. /sono, endoskopia žalúdku, lieky … na nevrozu …. / No proste nič poriadne, iba čakať kedy to samo prestane …. Budem veľmi rada, keď mi dáte návrh ako začat a postupovať na tomto fóre . Som tu prvý krát …. takže ďakujem za každú pomoc.
Ahojte Ivuš

baculka2007 C

cindi katka: mozes si dat aj na desiatu chlebik, ale potom pozor na obed na zemiaky. Vazis si potravina? Lebo zemiaky maju vysoky GI, ak si das na ranajky aj na desiatu chlebik, tak sa Ti do denneho rozpoctu vela zemiakov nezmesti. Predpokladam, na veceru uz nebudes jest ziadne sacharidy, sko zeleninu a bielkoviny. Ale to by vazne stalo za to, aspon vediet kolko ma ten chlebik gramov a sacharidov, aby si vedela dopocitat tie zemiaky. Ono to je velmi zavadzajuce, mysliet si, ze dam si len trochu. To by si si asi naozaj mohla dat take dva mini kusky.

ivaza katka: na obed pridaj bielkovinu – mäso, tofu, ryby. A na večeru tiež nejaká bielkovina – cottage, tvaroh, tuniak….

Gnipova Katka Dakujem vám všetkým, ktorí ste reagovali na môj prispevok. Tak na raňajky som si dala trocha celozrného chleba, plátok šunky, plátok syra a paradajku s uhorkou. Pekne som sa napapala, a zdá sa mi že aj ten môj žalúdok to voľajako rýchlo strávil. Takže o tri hodinky by som mohla papať zase, môžem si dať aj na desiatu napr. chlebík so zeleninou? Čítala som si aj články na tejto strane ale mám v tom trocha hokej, pretože sa tu papá naozaj hodne, na obed si chystam zemiaky nad parou a k tomu brokolica s mrkvou, môže to byť? Potom na olovrant jogurtik no a na večeru ešte neviem. Naozaj zo začiatku budem potrebovať vaše rady, hlavne tie skúsenejšie, čo už dlhšie držia túto diétu. Pri 90 dňovke som pociťovala večnú chuť na sladké, tu ak papám toto čo mám a každé tri hodinky, tak naozaj akosi ani tu chuť na sladké nemám. Pijem vodu, pohár každú hodinu, pomedzi to si robím bylinkové čaje. Hmmm len mi naozaj nejde do hlavy, že sa tu toľko je, všetko také chutné čo mám rada a predsa sa chudne. Až sa bojím toľko jesť aby som nebribrala. hmm no uvidíme, takže baby raďte ďalej s:-) s:-)

lubicka Katka: vitaj, v prvom rade Tvoja váha ako asi pomerne čerstvej mamičky nie je vôbec katastrofálna, treba Ti už len doladiť tie posledné kilá, s ktorými si nespokojná, rozhodne skús pridať nejaké racionálne raňajky – ak Ti robí problém tuhá strava na ráno, skús jogurt – ja jedávam biely jogurt s musli (ale toho si dávam málo – je dosť kalorické, tak jednu pol. lyžicu do 150 ml ) , môžeš si tam pridať ovocie, za chvíľu už budú jahody, ostatné pokukaj na stránke

blažena Katka vitaj! Daj sa do boja a iste Ti to pôjde. Len musíš naozaj papať každé 3 hodiny pravidelne, ináč neschudneš ani pri nízkom príjme.

ivaza katka: vitaj. Neboj sa, nepriberieš, ale mala by si začať raňajkovať. To určite. Vyskúšaj, uvidíš, že sa to dá.

wawa Katka: ahoj, ak prejdeš z 90dňovky rovno na toto stravovanie tak ti garantujem, že nepriberieš…dokonca schudneš a to máš asi v pláne…jedla sa ti môže zdať veľa, keďže neraňajkuješ a večer po 17 neješ…čo je dosť zle, musíš jesť 5x denne, aby sa metabolizmus rozbehol… ak sa budeš ochudobňovať o stravu, tak si telo začne šetriť a ty napriek tomu, že budeš málo jesť neschudneš…na oriešky a slnečnice tiež pozor, viac ako 50 g denne by som ti neodporúčala, pretože aj napriek tomu, že sú zdravé tak sú dosť kalorické, radšej chrústaj mrkvičku !m!

cindi katka: vitam Ta ny tychto strankach. V prvom rade, urcite by si nepribrala, keby si zacala jest podla zasad tejto stranky. Prave podtstaou je, ze mozes jest kazde tri hodiny a nepriberies. Ale samozrejme to zalezi od zlozenia stravy. Ak si presla tymito clankami, tak vies, ze by sa mal dodrziavat prijem´B/T/S a prijem cca okolo 5500 kJ a hlavne treba vela pit. A urcite treba jest po 17,00 h. Ved snad neides spat o osmej? 2-3 h pred spanim si mozes dat posledne jedlo. Neboj sa jest, to je zaklad chudnutia, naucit sa spravne jest a nie hladovat. Aj my sme zistili, ze ked chcemem schudnut, tak nesmieme nechat nase telo v domneni, ze uz nedostane viac jedla, tak aby si to ulozilo do zasoby. Praveze organizmus, ak ma pravidelnu davku, tak pekne spaluje, nema dovod si robit zasoby, pretoze vie, ze dostane za chvilu dalsiu davku. A mozno by si si mohla skusit odvazit jeden den, co pojes, hodit do to kalkulacky a zistis, ci neprijimas prilis vela alebo zase prilis malo. Ono to clovek tazko odhadne, kolko toho poje, niekedy ny si sa cudovala, kolko toho clovek zje. To ze sportujes, Ti len moze cely proces chudnutia ulahcit.

Gnipova Katka Ahojte všetci, ktorí ste tu na fore. s:-) s:-) Aj ja by som potrebovala schudnúť. Mám 27 rokov, po dvoch pôrodoch, výška 168cm a aktuálna váha je 66,5kg. Pred pol rokom som mala váhu 71,5 kg, takže niečo sa mi už podarilo zhodiť. Priznám sa, že som schudla 90 dňovou rozlišovacou diétou. Ale tiež viem, že ak by som začal znova jesť ináč, ako v 90 dňovke, asi by som tu váhu nabrala nazad. Preto ma dosť zaujal aj tento spôsob chudnutia, ktorým tu chudnete vy všetci a dosahujete krásne výsledky. Takže schudla som 7 kg a teraz mi dosť váha stojí a neviem ako ďalej, aby tá váha klesala. Neviem, ak by som teraz po 90 dňovke začala jesť zásadami, ktoré sú uvedené na tejto stránke, či by som nepribrala. Poradte. Pijem dosť, 2 litre vody denne, čaje bylinkové, cvičiť cvičím, mám doma stepper, tri krát tyždenne po pol hodiny. Mám dve dcérky, takže prechádzky kočíkom sú viacmenej na dennom poriadku. Čipsy nejem vôbec ani nič slané, sladké málo, ak mam chuť tak si dám, ale niekedy ma prepadne taká chuť na sladké, že skrátka musím. Večer po 17stej nejem. Papám dosť zeleniny, skoro ku všetkému musím mať zeleninu, zvykla som si. Akurát ráno neraňajkujem, papam potom na obed a večeru. Papám dosť orieškov, samozrejme nesolené a nepražené, a to iba ak mam chuť niečo chrústať tak radšej také oriešky alebo slnečnicu. Sladké nápoje nepijem, mám namysli sladené a farbene malinovky. Len neviem ako začať s tou stravou. Keď som si prečítala princípy tohoto chudnutia na stránke chudnute-ako tak sa mi zdá, že je tam dosť jedla. Ja neviem či toľko toho pojem. Robím niečo zlé v mojom stravovaní? Neviem. Skúste ma nakopnúť tým správnym smerom ako ďalej aby tá váha klesala.