Karicka Fitnes Tehla

seťo Na obale syra Kleopatra su vsetky potrebne informacie. Susina je min. 50%, tuk celkovy je 13%. Sacharidov v syroch nie je viac nez 1-2g na 100g, 1g moze byt vapnik, 13g je tuk, nechame 2g ako rezervu pre ine latky a zvysok su bielkoviny. Ja som si pre Kleopatru nahodil hodnoty bielkoviny 33g, sacharidy 1g, tuky 13g.

lenka357 Ja som si započítala eidam 20% To som si tuším ani nevšimla, že 30% má menej tuku. Ale už viem, že budem kupovať tento syrík.

cindi lenka: ja som sa tiez o tom syre dozvedela az tu na fore. ja fakt vynikajuci, mne chuti viac ako karicka fitnes. Malokedy byva slany, na rozdiel napr. od Eidamu 30%. Skoda, ze nie je v tabulke, ja si na flore zapocitam eidam 30%, ten je tam s najnizsim obsahom tuku.

ivaza lenka: tak zatiaľ rátaj ako karička fitnes tehla, ja to tiež tak robím, podľa % tuku v sušine idem k najbližšiemu syru, ktorý mám otabuľkovaný.

lenka357 Cindy: včera som si ju kúpila, je super. Dovtedy som o tom syre ani netušila. Ale keď si ju chcem zarátať do príjmu, tak by som chcela vedieť jej hodnoty. Asi skúsim pozrieť v Tescu na veľkom balení, či to tam nebude.

cindi lenka357: ja viem len tolko, ze je kleopatra uzasna, napriek tomu, ze je nizkotucna

lenka357 Prosím Vís, neviete niekto hodnoty syra Kleopatra light? Má 13% tuku. Díky moc

Amantius RSS (rado sa stalo)

deadliner Amantius: Super. Vdaka este raz.

Amantius deadliner napísal:
——————————————————-
> Vdaka! Ako to vies?

Ak to nepise na malom baleni syra, urcite to bude pisat na velkom kilovom na nálepke. Zobral som ho do ruky a zapisal si do mobilu hodnoty.

zdena ja si strážim tuk v sušine do 30%

deadliner Vdaka! Ako to vies?

Amantius tuk v sušine 20%

Amantius Salve!

nízkotučný syr Karička Fitnes tehla 100g:

bielkov = 28g
sachar = 1g
tuky = 9,2g
Energia = 834 kJ
vápnik 956mg (119,5% odporúč. dennej dávky)

2 plátky syra sú 35g (cca 300kJ)

deadliner Ahojte.

Kupil som si Karicku Fitnes Tehlu. Prilakala ma oznacenim 9% tuku. Neviem vsak kolko ma kJ (kcal). Na internete som nasiel, ze ma 9% tuku w http://www.karicka.sk w to vsak moze byt z celeho syra. Nie zo susiny. Ak je susina 50% tak potom je tuku 18%, co este stale nieje zle. Syr mi chuti, len by som rad vedel tu energeticku hodnotu. Skusil som vyrobcovi poslat mail s otazkou na energeticku hodnotu, ale zatial som sa nedockal odpovede…

No nic. Keby ste vedeli nieco viac, dajte mi prosim vediet.
Vdaka.

BTW: Pociatocna vaha 103, aktualna 93,2 cielova 82…