co poviete na orechy?

barbara slavka: už ti napísali aké sú orechy a semienka zdravé.Obsahujú množstvo minerálnych látok a zdravé tuky.

Práve burské oriešky by som však neradila.Nerastú u nás (väčšinou) a dovážajú sa loďami. Tam vo vlhkom prostredí vznikajú plesne,vplyvom ktorých vznikajú jedy, tkz. aflatoxíny.Tie sa hromadia v našom tele a sú príčinou mnohých ochorení.
Para orechy a kešu orechy sa doporučujú menej.

Najlepšie sú naše vlašské orechy.

kavka slavka: aj ja jem orechy prakticky každý deň – teraz práve mám zamiešaných 5 g vlašských spolu s grepom v jogurte – mňam. Ešte častejšie jem tekvicové a slnečnicové semienka, tie v šupke aby dlhšie vydržali, ale ako ti tu radí každý: treba ich bezpodmienečne zarátať do denného príjmu.

Ayleen slavka: Orechy a semienka sú super, doplňajú omega kyseliny, pričom je dôležité zachovať správny pomer, odporúčam prečítať tento článok pre laické vysvetlenie: lesk.zoznam.sk/cl/10161/137641/Zdrava-mysel-potrebuje-TUK
Orieškami a semienkami môžeš pokryť svoju dennú spotrebu tuku, ktorá by mala byť okolo 50g. Oriešky obsahujú aj kopec vitamínov, minerálov a bielkovín, majú nízky GI, na chudnutie sa hodia. Ale práve pre ich vysokú energetickú hodnotu ich treba vážiť. Papaj ich každý deň, aby ti nechýbali, ale s mierou.

slavka.skycakova@centrum. lu.anna.Veľmi pekne Ti dakujem.Som tu len druhy deň,este som to vsetko nepresla.Striedame sa pri internete s manzelom.Uz ho idem na chvilu ku tomu pustit a dat deťúrence spinkať,lebo tu ten cas strasne leti.Zatiaľ ahoj.S.

lu.anna slavka: sú vhodné, ale ozaj len minimum. Napr. slnečnicové semienka-2500 kJ, vlašské orechy- 2820 kJ, arašídy-2510 kJ, lieskovce-2870 kJ. To je energetická hodnota na 100g. Ak spapkáš 100g nejakých orieškov, máš polovicu denného príjmu fuč a pravdepodobne, keby si chcela dodržať cca 5 500 kJ denného príjmu, bola by si hladná
Takže ešte raz, oriešky, semienka ÁNO, ale s mierou .)

slavka.skycakova@centrum. lu.anna. Dakujem za odpoved.Nemusim mat tie oriesky kazdy deň,ale niekedy dostanem na ne obrovsku chut,ako napr.vcera,tolko som sa dozrala burskych orieskov,ze mi bolo tazko.Asi mi chybaju nejake vitaminky.Ahoj.Slavka.

lu.anna slavka: pozri energotabuľky a zarátaj si spotrebu orieškov a semienok do denného príjmu a sama prídeš na to, koľko ich môžeš spapkať:):):)

slavka.skycakova@centrum. Strasne rada mam orechy.Vlasske,burske/nesolene/,lieskove a semiacka tekvicove,slnecnicove.Kolko ich môzem spapkat?Zevraj su dobre na nervy,tak si davam kazdy deň trochu.Skuste mi poradit,ci ich môzem pri chudnuti.Dakujem.Slavka.