kolko sa da schudnut za mesiac ak clovek neje

pipina666 Ahoj rendy,
chcem sa len spytat ako si dopadla a ci sa ti podarilo dosiahnut tvoj ciel.Kolko si na koniec schudla? Ako to prebiehalo? To si vazne nic nejedla? A nebolo ti po case zle?

Miro Vesely Dámy a páni, táto téma sa nám trocha zvrhla do osobného osočovania a do hádky či hladovka áno, alebo nie.

Tu debatujeme o chudnutí racio streavou, nie je to diskusia v ktorej by som chcel vytvárať priestor pre šírenie hmlistých rád typu “dobre vedená hladovka môže byť zdraviu prospešná” ničím konkrétnym nepodložené.

negatívne účinky hladovky podložené sú, poraďte sa s lekárom, čo vám na nápad začať hladovku povie (imunologické problémy, spomalený metabolizmus a násladný zákonitý jojo efekt…)

Aj zástancovia hladoviek uznávajú, že hladovka nie je na chudnutie vhodná. Tým pádom nie je veľmi o čom diskutovať.

Z týchto dôvodov ukončujem túto tému, ďalej sa do nej nedá písať.

Ukončujem ju a zároveň som VYMAZAL niekoľko posledných príspevkov, v ktorých sa začala rozbiehať zbytočná hádka. Toto je debata o chudnutí, nie reality show. Komu sa nepáči, že to tu riadim, má smolu. Nie som ochotný za svoje peniaze vytvárať priestor pre šírenie myšlienok, ktoré považujem za problematické. Ak niekto chcete diskutovať o hladovke, zriaďte si na to vlastný web.

Vďaka za porozumenie. Pokračujeme v iných témach ale už o chudnutí, prosím.

Miro Vesely Jaja1: v sekcii diéty je o tom podrobný článok m http://www.chudnutie-ako.sk/dieta/hlado … dravie.php m

Jaja1 aký máte názor na hladovku?
ja som držala už viackrát…. ale nejako som nechudla podla predstáv…konkrétne za 21 NIČnejedenia som schudla úbohých 8 kg, a to som neprijala ani kJ, ak nerátam vodu s citrónom. dokonca poslené dne som chudla len 0,1 kg denne. niekedy bol doonca prírastok 0,2-3 kg. To je drzost…co som perpetumobile?

zuzana19 Aj ja sa pripájam k názoru Evky, Mira a ostatných. Mám 19 rokov a držala som už rôzne diéty, ktoré mi spôsobili iba jojo efekt. Hladovku dakisto považujem za nezmysel, ktorý môže ohroziť zdravie. A myslím že každe dievča aspoň s trochou inteligencie nerozmýšla nad hladovkou.

Takže baby naozaj nevenujte pozornosť takým nezmyslom ako sú hladovky. Ja sa už dva týždne držím podľa Mirových rád a ide to super aj bez hladovky..

EvaEva Ladino: už sa nebudem venovať téme, ale útoku na moju osobu, že nemám vlastný postoj a názor. O Mirov názor sa opieram preto, že v rámci desiatich strán tejto témy sa už vyjadril a ľudia si nezvyknú čítať celú diskusiu. Tiež preto, že som tu spomenula, že Miro je týždeň mimo a asi sa tu neobjaví, takže on nemôže reagovať. Nakoľko sme často v osobnom kontakte, tak som si dovolila zopakovať to, čo sme tu už obaja hovorili. Je to teta opakovanie aj môjho postoja.
Ak by si si dal tú námahu a prečítal celú diskusiu, vedel by si, že rôznosť pohľadov sa tu pripúšťa, aj sa dospelo k negatívnemu výsledku a aj sa dospelo k výsledku,kadiaĺ cesta nevedie. Takže aj ten, kto v tom nemal hneď jasno a túžil sa obohatiť poznatkami, nebol poslaný “kadeľahšie”, ale minimálne na 8 – 9 stranách sa tu tomu venovalo dostatočne veľa času. A nehovor, že Zralokove tvrdenia boli len otázkou alebo názorom. Ak niekto cituje aj názov knihy, tak tu robí dokonca reklamu a vyvíja tlak na uznanie jeho tvrdení za pravdivé. Nie som si istá, či útočíš na moju osobnu alebo obraňuješ inú metódu chudnutia. Skôr to vyzerá na to prvé. Potom útočíš aj na Mira, Annu, Michala a iných.
Do konfrontačných diskusií sa nezapájam a tu sa téma zdravého životného štýlu stratila. Navyše sa tu opakujú príspevky, takže to už naozaj nemá zmysel.

michal Ladino..dogma?? toto co sa tu propaguje Mirom je podla teba dogma??..alebo ina sekvencia z tvojho posledneho prispevku:
“aj negatívny výsledok je v podstate výborný,lebo vieme,kadiaĺ cesta nevedie”..hmm..toto mi uz pripada k teme naozaj scestne..myslim, ze toto nie je stranka pre vynalezcov, ale pre ludi, ktori chcu zacat, alebo uz zacali zdravo zit a pritom sa zbavit zbytocnych kil..a hladovku priradit k “teorii omylov” je hra s privelmi horucim gastanom..nezivme uz viacej tuto temu..prosim..za vsetky este nerozhodnute a na akykolvek sposob schudnutia nachylne dievcata..

EvaEva Ivo: ďakujem za vysvetlenie a myslím, že sa poznáme dosť dobre na to, aby si vedel, že nikoho názory neodsudzujem, že nikoho nepovažujem za nežiadúceho, ale ak sú raz témy a názory vysvetlené, podložené argumentami a téma ukončená, tak by sa nemala vyhrocovať práve z toho dôvodu, ako píšeš. Srdečne zdravím. Eva

Ivo EvaEva: Vieš veľmi dobre, že ľudia čítajú medzi riadkami a z textu si zapamätajú len to, čo sa im hodí. Môžeš napísať celú stranu o racionálnej a vyváženej strave a len jednu malú zmienku, že z nestriedmej konzumácie ovocia sa môže pribrať a hneď nájdeš ľudí, ktorých túžba po schudnutí je taká veľká, že prestanú jesť ovocie úplne. Tak isto odporúčania na váženie stravy, ktoré je pri nadváhe veľmi prospešné, si môže anorektik vysvetliť po svojom. Aj najlepšie mienené články a odporúčania, ak sú zle pochopené môžu ublížiť. Bolo by naivné sa domnievať, že na stránky o chudnutí anorektici nechodia, keď je tu toľko praktických rád na chudnutie.
A čo sa týka hladovky alebo pôstu, tak človeku so zdravým postojom k jedlu a stravovaniu nemôže ublížiť. Kvôli hladovke na túto stránku anorektici určite nechodia, lebo v stránkach určených anorektikom sa píše “len o hladovke”.
V živote som hladovku nepraktizoval a 20 rokov som nebol vôbec chorý, teda ani chrípku či nádchu som nemal. Neodsudzujem však ľudí, ktorí so zdravotných dôvodou zmenia životosprávu a siahnu aj po takom radikálnom prostriedku ako je prísny pôst. Moja skúsenosť je však taká, že racionálna strava a neprejedanie sa sú dostatočné na to, aby sa človeku choroby vyhli a toto je aj duch týchto stránok. Stravovať sa zdravo, s rozumom a mierou a nehladovať. Ak niekto propaguje hladovku, tak s ním treba ale diskutovať a nie ho označiť za nežiadúceho. Nikto nevyhral zdravie v lotérii ani nemá patent na nesmrteľnosť.

anna michal zobral si mi argumenty z úst, presne to som chcela povedať

žralok: vyhľadaj si vo fóre rendy, bola tu kedysi v máji odhodlaná hladovať aby schudla, dôvod nepovedala, súdiac podľa jej veku to nebol ani zdravotný dôvod ani cesta k hľadaniu rovnováhy ducha a tela, chcela schudnúť za každú cenu aj za cenu hladovania, nevieme čo je s ňou viac sa neozvala. Miro Veselý aj EvaEva majú preto právo reagovať na také príspevky ako píšeš, nie preto že nevedia pripustiť iný názor, inak by ťa už vymazali, ale preto, že s hladovkou nesúhlasia a preto že asi aj cítia zodpovednosť za tých ktorí sem chodia. Aj keď sme tu väčšinou dospelí, neznamená to, že sme vždy rozumní a to nehovorím o mladých ktorí sem chodia. Podľahnúť eufórii že hladovkou schudnem je ľahké a nezvládnutá eufória nabudená hocijakým dôvodom alebo metódou je pre človeka nebezpečnenšia ako hocijaké iné trápenie alebo bolesť. A k anorexii nemusí mať vôbec ďaleko.

Ja som nikdy nehladovala, nechystám sa a dúfam, že ani nebudem musieť, preto ťa chcem poprosiť, nechaj ľudí ktorí chcú hladovať aby si svoju cestu hľadali sami, nepodporuj ich v tom, nemáš na to ani vedomosti ani skúsenosti. Potrebuješ riešiť svoju závislosť na jedle a nevieš ako na to. Prekonať sám seba môžeš rôznymi spôsobmi, nemusí to byť práve hladovka, každý extrém je chorý, psychická zrelosť, striedmosť a neprejedanie sa sú oveľa lepšie a bezpečnejšie metódy ale sú aj oveľa ťažšie.

A ešte jedno, netreba splietať dokopy veci ako hladovka a pôst, nejedenie počas choroby a podobne, treba pomenovávať veci pravým menom, potom si budeme možno lepšie rozumieť.
Prajem ti všetko dobré

EvaEva Ivo: ja som nehovorila, že sem chodia anorektičky, ale doporučovanie hladoviek môže anorexiu spôsobiť, napomôcť a pod. A ešte dve otázky… mám tomu rozumieť tak, že vyvážená strava, ktorá sa tu propaguje môže vyvolať anorexiu? Druhá otázka: ako inak človek zistí pomer príjmu a výdaja energie, ak si jedlo neodváži a nepriradí energetickú hodnotu? Toto je tiež “výchova” k anorexii? Myslím, že aj podľa tvojich stravovacích zásad a rád na weboch a článkoch doporučuješ v podstate to, čo Miro.

Ivo all: Tomu že chodia na tieto stránky aj anorektičky sa nedá zabrániť. Takmer všetko čo sa tu píše je pre ne nebezpečné. K anorekxii sa nemusí človek dopracovať len hladovaním, ale aj znížením energetického príjmu, počítaním KJ a vážením potravín.
Ak budeme brať ohľad na anorektičky, tak by sme nesmeli písať nič.

EvaEva Ladino: len na upresnenie, tvrdíš, že … “aj Žralok má právo pýtať na iné spôsoby životného štýlu…”
Zralok sa totiž na nič nepýtal. On sa snaží od začiatku veľmi sugestívne presviedčať o správnosti spôsobu chudnutia hladovkou a Miro mu to jasne niekoľkokrát vysvetlil aj s poznámkou, že to je jeho web, o obsahu ktorého rozhoduje on a nepraje si, aby sa tu rozvíjala taká demagogická a nebezpečná téma.

EvaEva vďaka Michal, požičiam si tvoj text bez úpravy, aby bolo jasné, o čom táto stránka je a v čom je zralokova téma hladovky nebezpečná.
…”tieto stranky nie su o lieceni..su pre ludi, ktori chcu redukovat svoju hmotnost, a su napisane velmi zrozumitelnou formou..Zralok neuraz sa, ale naozaj si myslim, ze tema hladovka na tieto stranky nepatri..preco? odpoviem: ak si si pozorne precital tieto stranky, urcite si prisiel na to iste na co aj ja: chodi tu vela mladych dievcat, ktorym vobec netreba chudnut, ale oni su presvedcene, ze ano..su ochotne urobit cokolvek pre zhodenie par kil, aj hladovat..a ty ich tu zacnes presvedcovat o vhodnosti hladovky na chudnutie!!?? myslim, ze to tu naozaj nepatri..tot vsjo..odkaz vsetkym: nehladujte..jedzte a pite, aby ste schudli..
Ešte raz vďaka, Michal. Dúfam, že osud dievčat s náklonnosťou na anorexiu bude dostatočným argumentom na skončenie zralokovej témy. Eva

michal dlho som rozmyslal, ci sa vobec do tejto debaty zapojit..ale zopar demagogickych zralokovych viet ma presvedcilo, ze treba..nemam nic nastudovane o hladovke, akurat som niekde cital o tom, ze cielenou hladovkou pod dohladom lekara, sa daju liecit niektore choroby, vraj aj rakovina..podotykam “LIECIT”..!! Ale tieto stranky nie su o lieceni..su pre ludi, ktori chcu redukovat svoju hmotnost, a su napisane velmi zrozumitelnou formou..Zralok neuraz sa, ale naozaj si myslim, ze tema hladovka na tieto stranky nepatri..preco? odpoviem: ak si si pozorne precital tieto stranky, urcite si prisiel na to iste na co aj ja: chodi tu vela mladych dievcat, ktorym vobec netreba chudnut, ale oni su presvedcene, ze ano..su ochotne urobit cokolvek pre zhodenie par kil, aj hladovat..a ty ich tu zacnes presvedcovat o vhodnosti hladovky na chudnutie!!?? myslim, ze to tu naozaj nepatri..tot vsjo..odkaz vsetkym: nehladujte..jedzte a pite, aby ste schudli.. s:-) s:-)

Mrkva Hladovka nie je vhodná na redukciu váhy. Zo zdravotného hľadiska si ale myslím, že pod dozorom lekára a pri naštudovaní si materiálov a zároveň byť presvedčená o tom, že mi pomôže….Môže byť – ak teda riešim istý zdravotný problém a ten chcem zmierniť.
Napríklad rôzne druhy alergií vyžadujú “doživotnú hladovku” t.j. doživotne sa vzdať istej potraviny vprospech svojho zdravia.
Nie som odborník a určite sú tu ľudia odo mňa omnoho vzdelanejší v aplikácii zdravého životného štýlu do bežného života ale… Ak dostane človek chrípku tak sa vám stratí chuť do jedla, telo sa sústredí na boj s vírusom a tak sa snaží “neplytvať energiou” na celý proces zažívania a vylučovania. Skrátka ho v tej chvíli na istý mierne obmedzený čas potlačí…Istým spôsobom by som povedala že hladuje.
Možno je toto iný pohľad na hladovku ale toto forum ovplyvňuje mnohých ľudí a tak si myslím, že je dobré ak o celej problematike diskutujeme a zároveň sa rešpektujeme. Sú tu ľudia rozumní a každý sám si aj tak vyberie to, čo je pre neho dobré, každý sa rozhoduje sám za seba a je dobré vedieť, že tak ako ostatní sú tu pre mňa tak ja som tu pre ostatných. Lebo aspoň mne by sa bez VÁS žilo ťažko…

EvaEva Zralok: na ten tvoj príspevok treba vážne reagovať. Mirko je na týždeň mimo, takže teraz aspoň ja, keďže si aj mne podsunul niečo také, akože iný názor má len blbeček a nechudnúci človek tu je vraj votrelec.
Tak, s týmto si to vážne prehnal. Zopakujem len Mirove slová, že to je jeho web o zdravom stravovaní a ak chceš viesť debatu a nájsť pochopenie na tému hladoviek, presuň sa na iný web. Niekedy sa v tvojich príspevkoch objavia celkom rozumné tvrdenia ohľadom zdravého stravovania, tak sem prispej niečím takým.
Okrem fazulky, ktorá naznačila polemiku na tvoju tému, tu ľudia s tebou nesúhlasia a to som označila 99 %-tami. Pochop, prosím, že toto je Mirov web, kde si on určuje obsah a to, čím chce osloviť ľudí, ktorí potrebujú alebo chcú schudnúť práve Mirovou metódou.
O slušnosti a korektnosti v komunikácii by som sa nerada bavila, lebo verím, že sa k téme hladovka už nikdy nevrátiš a nebudeš sa bezdôvodne urážať. I napriek všetkému …. maj príjemný deň. Eva

Miro Vesely zralok: nevidím dôvod mazať tovj príspevok, ako píše EvaEva, ale súhlasím s ňou, že máš názory formované podľa mňa problematickou knihou o hladovke a možno si plný optimizmu, aké je všetko úžasne jednoduché. Žiaľ, na hladovku už doplatilo priveľa ľudí zdravotnými komplikáciami. Argumenty proti hladovke som spísal v tomto článku:
m http://www.chudnutie-ako.sk/dieta/hlado … dravie.php m
je isté, že ak hladovke veríš, nepresvedčím ťa. čím menej máš rokov, tým menej následkov hladovky zatiaľ pocítiš, ale ak ideš do stredného veku, môžeš po pár dňoch “očisty” skončiť dosť zle. to že by sa telo po hladovke “vrátilo” na “normálnu” hmotnosť, to je fakt somarina až sa to trasie. ak toto tvrdí nejaký autor, tak takú knihu rovno zahoď, je to blud. uváž – keby šlo dosiahnuť normálnu hmotnosť prostým vyhladovením, nebehalo by po svete toľko tučkov. viac to riešiť nechcem. ak hladuješ, uisti sa, že unesieš všetky konzekvencie, hlavne aj tie negatívne. ak si v mene akejsi “očisty” (stopro že ju nevieš ani odborne definovať – čo sa “čistí” a akým mechanizmom) rozvrátiť hormonálny metabolizmus, neskoro bude dupkať po knihe, že ti poradila zle. argumenty o očiste typu “telo najlepšie vie” síce znejú nádherne, ale ako vidíme, telá mnohých ľudí nielen že samé nevedia, ale aj umierajú. ostatne prečo sa v chudnobých krajinách na hlad umiera? veď by tam malo prosperovať zdravie, nie? žiaden AIDS v afrike… kde máš tie zázračné účinky hladovky v praxi?

EvaEva Zralok: Mňa ľudia na webe poznajú a aj osobne zo stretnutí. Pri Mirkovi sa zjavujem aj na stretkách a už vonkoncom si neosobujem právo správnosti len a len môjho názoru. Snažím sa len reagovať rovnako, ako 99% ľudí k tvojim tvrdeniam. A moje údaje pre teba: 56 rokov, 169 výška, 64 hmotnosť – kedysi 93 kíl a na vlastnej koži odskúšané, čo nefunguje – vrátane nejedenia a čo áno = vyvážená strava s pitným režimom.

Nill Zralok:Človek sa pri hladovke mení aj po psychickej stránke, pretože prekonáva sám seba a cíti sa dobre.
Tak to je dobre )))))))))), hlavne vnutorne od nedostatku vitaminov a mineralov, mozno vonkajsie sa ti to zda v pohode, ale neskor pochopis

EvaEva Zralok: Kým Miro zmaže tvoj – opäť – nezmyselný príspevok, tak sa aspoň pousmejem nad tým, že vraj:…” že telo po hladovke by malo pribrať na normálnu váhu, akú mám mať. T.j. tí, čo boli chudí, priberú, a tí, čo tuční, zhodia.”
…. To myslíš fakt vážne, že chudí ľudia od hladovania priberú? :jo fakt, “zírám”, kde na to chodíš. Koho tým chceš osloviť :-/

Miro Vesely zabka18: kuk na stránku kalkulačky a tam hľadaj BMI

Miro Vesely Nataly: len drobnosť – pozri si niektorú knihu o poruchách stravovania (anorexia, bulímia) nepáči sa mi, čo píšeš. rád by som sa mýlil, ale úporné cvičenie je jedným zo spôsobov, akým sa anorektičky snažia “vyzvičiť” jedlo. bol by som rád, keby som ti krivdil, ale ak by si si nebola istá, radšej si pozri tie knihy, neskôr môže byť neskoro. ak ide o to cvičiť normálne (tú hoďku denne, možno trocha viac) potom ti to chválim a len do toho.

Miro Vesely Nataly: som si istý, že sa ti moja odpoveď nebude páčiť. ale ty nemáš dôvod chudnúť. normálne sa stravuj a cvič. absolútne nepokračuj s chudnutím, si vo vývoji, mohla by si si zničiť na celý život zdravie.

Miro Vesely Karla: vďaka za doplnenie, presne niečo takéto sa tu žiadalo po tom nekritickom velebení hladoviek.

Ivo simonecka: Napísala si to správne. Z Tvojho príbehu by si každý mohol zobrať príklad. Príklad toho, že nezmyselným hladovaním a nezmyselnými diétami cesta k štíhlosti nevedie. Pôst je niečo iné ako hladovanie. Napr. katolíci by nemali jesť na Štedrý deň mäso a večera by mala byť prvým jedlom dňa. A takýchto podobných pôstnych dní je v kalendári veľa. Pár ľudí to aj dodržiava. Takáto strava s nižším energetickým príjmom, s menším množstvom živočíšnych tukov a bielkovín by nemala nikomu ublížiť a aj chudnutie je svojim spôsobom určitým druhom pôstu (diéty), v ktorom sa v menšej miere jedia živočíšne tuky a koncentrované uhľohydráty a vo vyššej miere zelenina a mliečne výrobky a pod.

Ivo Miro Veselý: S myšlienkou hladovky sa zahrávajú najmä ľudia so sklonmi k anorexii. Pre normálneho “jedlíka” s nadváhou je hladovka ten najmenej prijateľný spôsob chudnutia. V skutočnosti je aj najmenej účinný, lebo počas hladovky telo pracuje v núdzovom režime a po skončení hladovky sa snaží uložiť každý zjedený kilojoul do tukových zásob (pre prípad, ak by sa podobná núdza na jedlo opakovala). Je lepšie chudnúť bez hladovky, mať výkonný metabolizmus a dostatok bohatej a pestrej stravy.

Miro Vesely Ivo: je známe, že znížený príjem stravy (teda hlavne nie nadbytok jedla) predlžuje život pokusných zvierat. usudzuje sa právom, že aj ľudí. každopádne som za to, aby sa hladovka neordinovala podomácky. radšej ju jednoznačne zamietnem, ako by sme tu relativizovali a na základe ambivalentných postojov to niekto skúsi a ublíži si.

Ivo fazulka: Tvoj príspevok bol napísaný korektne a je to dobrá téma na diskusiu. Reakcie naň sú podobné, ako keby niekto hodil do ortodoxných židov kilo bravčoviny. Pozitívny vplyv pôstu na zdravie bol veľa krát popísaný a samoliečiteľkých schopností tela si lekári všimli už v staroveku. Dôvody nedobrovoľného hladovania sú známe (hladomory, mučenie hladom a pod.), príčiny dobrovoľného hladovania boli väčšinou náboženské alebo zdravotné (ak hladovanie alebo pôst nariadil lekár). Je zaujímavé, že anorektičky v minulosti si (pochopiteľne) nevyberali za svoj vzor modelky, ako je tomu dnes, ale stredoveké svätice a nejedením si navodzovali stav eufórie (náboženskej) s túžbou sa im podobať. Preto patrí hladovka do rúk lekára a človek by si ju nemal ordinovať sám, lebo sa rapídne zvyšuje riziko vzniku nejakej poruchy príjmu potravy. Pri vážnych zdravotných problémoch je jej podstúpenie akceptovateľné.
Pôstne dni by ale mali byť bežnou súčasťou nášho stravovania. Pre tých čo sú veriaci z náboženských a pre neveriacich zo zdravotných dôvodou. Takýto “odľahčený” deň alebo pár dní môže každému len prospieť.
EvaEva: Pred pár mesiacmi mi zomrel bývalý kolega, ktorý ten Osvienčim naozaj prežil. Mal takmer 90 rokov, rozhodne sa nestravoval zdravo, ľúbil si vypiť, nadváhu nemal a takmer celý život pracoval. (Posledné roky ho pobolievali kĺby tak už nerobil. Nebol to ale žiadny senilný dedko.) Ak niekoho v koncentráku zabili, tak rodine vždy prišiel papier, kde bola uvedená prirodzená príčina smrti, najčastejšie zlyhanie srdca. Koncentrák však nebolo miesto, kde sa umieralo prirodzenou smrťou. Ako príklad je to absolútne nepoužiteľné.
Fazuľka nepropaguje predsa eufóriu ako cieľ ku ktorému sa dá dopracovať hladovaním, len spomína to, čo už dávno pred ňou popísali lekári. Podobnú eufóriu si mnohí spôsobujú aj jedením čokolády alebo športom a som si istý, že to nie je jediný dôvod, prečo ľudia jedia čokoládu (napr. chuť) alebo športujú (napr. aktívny prístup k svojmu zdraviu). Nezdá sa mi, že by Fazuľka propagovala hladovku ako spôsob chudnutia. Nič také nepíše.
simonecka: Tvoj prístup k jedlu bol úplne zlý. Vyskúšala si hladovku, rôzne diéty a nezaujímalo Ťa ako to chceš Ty. Seba vidíš iba ako osobu, ktorá po každej kúre prepadne vlčiemu hladu. No kto by mu neprepadol po toľkých extrémoch v stravovaní. Obviňuješ ľudí zo závislostí na jedle. No pri jedle je to naopak. Ten kto nie je na ňom závislý je chorý. Táto závislosť je prirodzená. To čo nie je prirodzené je neustále skúšanie rôznych systémov výživy a bojovanie s vlastným telom. Aj človek ktorý má nadváhu môže mať poruchu príjmu potravy. Lebo aj nejedenie a následné prejedanie sa je taká porucha. Jedinou liečbou je, ak človek jedáva často a malé porcie a po čase si vypracuje vlastný systém (a zvyky) a už si nebude musieť vážiť jedlo a počítať kilojouly.

Miro Vesely fazulka: veci trocha zjednodušuješ. hladovanie má za následok rýchly pokles imunity. u niekoho môže byť hladovka zdanlivo bez následkov, iný na ňu doplatí. hladovanie nie je prirodzené ani správne, nemôžem ho preto nikomu odporúčať. ak ho indikuje lekár, potom je odôvodnené, ale inak môže poškodiť zdravie. väčšina zdrojov, čo hladovku velebia sú len tvrdením bez záruky. neriešme tu ďalej hladovky. tento web je o výžive, nie o jej prerušení.

EvaEva fazulka: už som nechcela reagovať, tak len jedna veta za všetky: píšeš, že človek… “pri dobrej psychickej príprave pri hladovaní môže zažívať eufóriu..”
Tak, v tomto bode končím akýkoľvek komentár a ešte raz ťa prosím, táto téma sem nepatrí ani v zahmlivacom manévri … že pod dohľadom lekára…Je to blud, blábol a hlavne cesta k spomalenému metabolizmu a reťazeniu chorôb z nedostatku potrebných živín pre centrálny nervový systém, orgány a celú “chemickú továreň” s prísnymi zákonitosťami, ktorou telo je.

fazulka EvaEva: Isto vieš, že je veľký rozdiel medzi nedobrovoľným hladovaním, ktoré spôsobuje stres, úzkosť a strach, a rýchlo vedie u väčšiny ľudí k psychickým poruchám (človek nevie či, čo a kedy bude môcť jesť) a dobrovoľným hladovaním vo forme pôstu (či liečebným či ako si to kto nazve – podľa motívu), kedy si človek vopred stanoví koľko nebude jesť a môže s tým kedykoľvek prestať, pričom pri dobrej psychickej príprave pri hladovaní môže zažívať eufóriu, čo je aj pocitovo a vnímaním absolútne odlišné od hladovania v koncentrákoch – jednoducho neporovnateľné.

Hladovanie nie je morbídna téma, pokým sa ňou nerobí. Tebou spomínané zdravotné ťažkosti (srdce) v koncentrákoch po mnohých mesiacoch nedobrovoľnej hladovky sa nedajú porovnávať s niekoľkodňovým či týždňovým dobrovoľným hladovaním, čiže to nie je dôkazom toho, že “to nie je pravda”. Tá “nebezpečná hranica” je okolo 40 dní (a ja nikomu neradím sa k nej čo len zďaleka približovať bez dohladu lekára). Snažím sa len o vecnosť a objektivitu, lebo sa mi javí, že v diskusii k tejto téme absentovala.

Napriek všetkému uvedenému nikomu neodporúčam hladovku ako “tú pravú” cestu k schudnutiu (hoci môže pomôcť začať a pod.), lebo bez racionálneho stravovania sa trvalo schudnúť (v zmysle dotiahnuť do žiadúceho konca a udržať si hmotnosť) nedá.

Inak je zaujímavé všímnúť si jedálny lístok ľudí, ktorí sa v súčasnosti dožívajú najvyššieho veku – sú to zväčša chudobní ľudia, ktorí neberú žiadne vitamíny ani suplementy (superbiznis západnej civilizácie aj so všetkými na vedeckom základe stále sa meniacimi vitamínovými a výživovými tabuľkami). Ich strava je často monotónna, veľmi chudobná a obmedzená. Je to na zamyslenie …

EvaEva fazulka: nesúhlasím v žiadnom prípade. Už v koncentrákoch ľudí zradilo srdce a nervovo sa zrútili, takže nie je pravda, že “telo” či mozog pri hladovaní najdlhšie chráni práve srdce a nervovú sústavu.
Osobitne v dnešnej dobe, keď je civilizovaný a rozmaznaný človek neprispôsobivý extrémnym podmienkam. Je to blábol, zavádzanie, klamstvo a nebezpečné týranie organizmu s patričnými dôsledkami.
Daj do auta vodu namiesto oleja – kvalitného – podľa predpísanej “diety” a množstva a uvidíš, ako ďaleko zajdeš. Skape za prvým rohom.
A tvrdenie, že pred miliónmi rokov … človek hladoval do jari, kým bola prvá úroda je možno fakt, ale dožil sa maximálne 35 rokov pri výške 130 cm v zakrpatenej podobe. Ak sa niekomu páči takýto scenár, tak prosím. Ale na túto stránku morbídne témy o hladovke nepatria. Tak, ako to Miro jednoznačne napísal vyššie.

fazulka Teraz si tu asi narobím “nepriateľov”, ale nechápem, prečo z hladovky robíte takého strašiaka. Hladovka je potenciálne rovnako nebezpečná myšlienka pre ľudí s tendenciou k mentálnej anorexii ako počítanie kJ a váženie potravy (ako tu už v nejakej diskusii jedna prispievateľka spomínala).

Preháňanie je i v tom, ak sa tu píše, že počas hladovky človek chudne len vodu a svaly. Telo je múdrejšie ako si myslíme. Pri hladovke sa samozrejme v podstatnej miere spotrebúva i tuk (isto sa však zmenšuje i objem svaloviny) a telo spotrebuváva “usadeniny” v opačnom smere ako pribúdali a to od najmenej potrebných. Evaeva – telo pri hladovaní najdlhšie chráni práve srdce a nervovú sústavu. To centrum, ktoré si vyberá je v mozgu, v jeho vývinovo starších častiach. Za milióny rokov evolúcie sa náš organizmus naučil prispôsobiť dobe núdze (napr. vždy na jar, pokým neprišla prvá úroda), preto môže byť hladovka prospešná (len súčasnosť uctievajúca racionálne a vedecké riadenie ľudského tela to nerada priznáva). To, čomu sme sa nestihli prispôsobiť (lebo to prišlo príliš náhle) je doba nadbytku (a extrémne výrazných chutí, ktoré útočia na čoraz menej citlivé zmysly), ktorú žijeme. A preto mnohí musíme (aspoň dočasne) vážiť a počítať … normálne a zdravé však je nevenovať jedeniu toľkú pozornosť, akej sa mu v našich (och, veru i v mojom) životoch dostalo …

Miro Vesely alexandra: áno, po cvičení je dobré pojať niečo energie.

Miro Vesely zralok: prosím, presuň svoju diskusiu o “liečebných hladovkách” na iný web. Na tomto webe diskutujeme o obezite a o chudnutí pomocou pravidelnej stravy. Hladovaniu sa tu nevenujeme.

EvaEva zralok: neodpovedal si mi na môj príspevok, tak ťa prosím, aby si vysvetlil dôveryhodne svoje tvrdenia alebo prestal s takou morbidnosťou. Preto opakujem:
… to ako to telo rozozná, ktoré a koľko svalov je zbytočných? Kde je to centrum, ktoré si v tele takto vyberá?… a čo ak ja zo svalov nechcem stratiť ani gram? Ako to tomu telu vysvetlím? A keď tvrdíš, že telo najskôr “spratá” všetko nepotrebné, tak, chceš povedať, že by mi hladovka odžrala najskôr sadlo z brucha alebo široké boky, ktoré má mnoho ľudí geneticky skoro pri kolenách? Teraz mi napadlo, že čo ak sa telo rozhodne zožrať si najskôr srdce, lebo sa rozhodne, že v rámci svojho repríčka hodnôt je práve tento sval zbytočný.
Že preháňam ? Vôbec. Len reagujem na tvoju “poviedku” rovnakou mincou. A… ešte mi napadlo… kde že sa mi rozsvieti tá kontrolka, akože “signál”, že telo zožralo všetko nadbytočné a už môžem začať normálne jesť ? Nie je to to známe svetlo v tuneli, odkiaľ už niet návratu ?
Aj cigáň si raz myslel – keď nedal koňovi 3 dni žrať – že keby neskapal a ešte jeden deň by vydržal, tak by sa odnaučil žrať úplne. Či tak nejako. Prosím o odpoveď.

Ayleen julia: Začni si vážiť a písať, čo zješ. Budeš prekvapená, koľko je to málo 100g hocičoho. Každé jedlo začni porciou zeleniny, veľa pij a skús zaradiť aspoň trochu pohybu (30 minút chôdze denne je ozaj ľahko dodržať).

Miro Vesely alexandra: nepomôže ti cvičenie, ak budeš papať sladké. ten “cukor v krvi” je nezmysel.

Miro Vesely julia: je správne že si vylúčila cukor. Chlieb by si naopak papať mala, celozrnný, nie veľa. Asi budeš musieť prehodnotiť, čo vlastne jedávaš. Zapíš si čo zješ a vypiješ za deň a zrejme hneď nájdeš chyby ako to prepočítaš.

anna zralok: prepáč ale to čo píšeš mi pripadá fakt dosť morbídne a zle sa to až číta, bŕŕŕ …

EvaEva zralok: ty musíš byť fakt srandista. Ten vtip o tom, že telo žerie len nadbytočné svaly … a to ako to telo rozozná, ktoré a koľko svalov je zbytočných. xi.. kde je to centrum, ktoré si v tele takto vyberá. Hmmm… a čo ak ja zo svalov nechcem stratiť ani gram. Ako to tomu telu vysvetlím. Kam mám poslať žiadosť. A má byť okolkovaná ?
A keď tvrdíš, že telo najskôr “spratá” všetko nepotrebné, tak, chceš povedať, že by mi hladovka odžrala najskôr sadlo z brucha ? Teraz mi napadlo, že čo ak sa telo rozhodne zožrať si najskôr srdce, lebo sa rozhodne, že v rámci svojho repríčka hodnôt je práve tento sval zbytočný.
Že preháňam ? Vôbec. Len reagujem na tvoju poviedku rovnakou mincou. A… ešte mi napadlo… kde že sa mi rozsvieti tá kontrolka, akože “signál”, že telo zožralo všetko zbytočné a už môžem začať normálne jesť ? Nie je to to známe svetlo v tuneli, odkiaľ už niet návratu ?
Aj cigáň si raz myslel – keď nedal koňovi 3 dni žrať – že keby neskapal a ešte jeden deň by vydržal, tak by sa odnaučil žrať úplne. Či tak nejako. No, maj sa pekne a papaj normálne, vyvážene a budeš zdravý.

Miro Vesely Iveta: diét je kopa, ani jedna z nich nefunguje. postup, ktorý preberáme tu na webe funguje a je overený. nestrácaj čas takkým nezmyslom, ako je jedenie jedného krajca chleba za deň. prejdi si časté otázky.

Miro Vesely zralok: a ty si zas skús prečítať inú knihu. nízke množstvo potravy zdá sa naozaj zlepšuje zdravie a predlžuje život, hladovka zas môže aj zabiť.

michal “ziram” v nemom uzase..Rendi iba tolko: vies kolko je chlapov na svete co sa im pacia krasne baculky??? inak som bez textu, na toto neviem nic, iba vyvalit okale.. s:-) s:-)

Sisi Ach jaj, dúfam, ze to Rendy v zdraví prežila, hádam už papá. Bože, po tom všetkom možnom čo už každý vyskúšal v oblasti stravovania, by nám malo dôjsť ako to funguje. Keď sme tak dlho a trpezlivo priberali, musíme mať aspoň polovicu tej trpezlivosti na zhadzovanie. Len buďme trpezliví!!!! !lala!

Miro Vesely miso: cool!

EvaEva zralok: môžeš mi povedať, čo je na tom dobré ? Snáď to, že si telo žerie vlastné svaly a telesné orgány živoria, lebo nepracujú korektne ? Skús nenaliať do motora na aute olej a uvidíš, kam sa dostaneš. Nikde, lebo po pár metroch sa ti zadrie motor. Hladovkové tipy sem, prosím, nepropaguj !:-|! Verím, že Miro prispeje ďalšími argumentami, prečo hladovky nie a to nikdy ! Ani v chorobe ani v zdraví !stop!

Nill rendy:
ehm, nejde len o samotné vrátenie kíl ktoré sa ti s najväčšou pravdepodobnosťou dostaví, ide aj o to že ak nebudeš jesť nedostane telo potrebné vitamíny a minerály a vieš napríklad že len nedostatok vápnika
spôsobuje asi 110 chrôb???
Veľa šťastia pri samodeštrukcii
Podla mňa spôsob ako zdravo schudnúť a udržať si to je: zmena životosprávy a pravidelné cvičenie, schudneš
pomalšie ale hlavne zdravo

Miro Vesely Ukončite, prosím, diskusiu o liečebných hladovkách. Príspevky v ktorých budete velebiť hladovky začnem mazať. Tento web je zameraný na chudnutie spôsobom ktorý nie je s hladovkou v žiadnom vzťahu. Nemienim poskytovať ďalší priestor tejto téme. Ak sa chcete baviť o hladovkách, využite iné diskusné skupiny.

EvaEva Tento príspevok by som zmazala, nemám slov !:-|!

chrobáčik Rendi, nebudem ťa odhovárať – či ješ alebo nie, nie je môj problém.
Len ma napadla jedna spomienka…dávali raz v telke program o chlapíkovi, ktorý 42 dní nejedol a popisoval svoj zážitok z toho, ako na 40 deň prestal vidieť, počuť atď. a ako podľa neho išlo o nový zrod čistého človeka. Práve u nás bola návšteva a všetci sme sa rehotali až k slzám až jeden kamoš-lekár povedal: “ten blb takmer umrel a ani si to nevšimol”. Spomeň si na to, keď budeš okrem zimy a krútenia hlavy mať aj iné príznaky.

jonathan Lydia,Dadka: je to super pocit, že človek chudne aj keď viacej je. Len správne vyberať potraviny…. Som na tom podobne. Teším sa s Vami a chcela by som dopriať tento pocit čo najviac ľuďom.Držte sa

rendy nieje to kvôli ziadnemu chlapovi!! urcite vas budem informovat o diete zatial drzim dietu skoro 15dni ale len dva dni vôbec nic nejem zatial nepocitujem hlad iba mi je dost zima..a kruti sa mi hlava..

Miro Vesely rendy: v tom článku je jasne napísané, že “Podle názoru odborníků by se FPH mělo provádět pod lékařským dohledem!” Takže dúfam, že si tú blbosť začala so súhlasom lekára. Alebo si si zobrala len to, čo sa ti hodí?

Ale OK. Rob si čo chceš.

Ostatných vás žiadam, aby ste túto diskusiu ukončili. Všetci sme povedali, čo sme chceli. Rendy naznačila, že môže mať aj iný dôvod prečo s tým začala. ostatní sme proti. viac nemáme čo riešiť, lebo inak by sme sa točili dookola ako pes keď si naháňa vlastný chvost.

Ďalším živením tejto debaty môžeme len navnadiť nejakú ďalšiu naivnú moletku, aby si ohrozila život podobným nezmyslom v nádeji, že sa bude konať zázrak. Preto túto tému ukončime.

Lydia Ja som si dnes dala sladke ranajky (moj chlieb, ghi a med). Ku kilu blahozelam, pamatam sa, ked padlo moje prve kilo, aka som bola rada. A ked padlo osme, isla som vyletiet z koze. Keby mi niekto v januari povedal, ze teraz budu chlapi okolo mna slintat, ked idem okolo, neverila by som. Uz som so sebou vlastne spokojna, i ked este dajake styri kilka by mohli odist. Je fajn, ze som sa k stihlosti “prezrala” a nie prehladovala. Ja uz viem ako na to, nemusim sa trapit s hladovanim. Je vsak tazke vysvetlit to ostatnym.

Lydia to all: Prilis tlacite na pilu. Rendy je rozhodnuta a kedze je (dufam) dospela, nechajte ju konat. Tak ci tak uz hladovku drzi, tak nech ju aj v klude a spravne dokonci. Nie som zastancom hladovania kvoli stihlej linii, myslim, ze takyto post by mal mat ovela vaznejsi dovod, nie par kil navyse. Hladovanie je velky zasah do organizmu.
My by sme skor mohli Rendy poprosit, aby s nami neprerusila kontakt, aby sa nam “hlasila” a hovorila o svojich pocitoch, ako to cele zvladla, ci to dokazala ukoncit bez zdravotnych problemov, ako vyzera jej pokozka, vlasy, nechty, psychika… Mozno by sme sa mohli dozvediet nieco nove. Najviac by ma potesilo, keby nam o par mesiacov Rendy pravdivo zreferovala, kolko zo stratenych kil ma spat.
No a ja sa idem najest. Odkedy jem, chudnem. Pa Rendy.

Ivo linka: Snáď by bolo na mieste používať výraz liečebný pôst. Pôstenie sa je bežné v každej kultúre, aj v tej našej, len sa nedodržiava.
rendy: Tak povedz tomu princovi na bielom koni, čo má prísť o mesiac, že máš alergiu na konskú srsť a to preto si taká opuchnutá.
Obezita nie je choroba, ktorá sa dá vyliečiť takýmto jednoduchým riešením. Preštuduj si túto stránku a ver, že nič lepšie nevymyslíš.

EvaEva rendy, linka: Sorry, rovnakú hlúposť chce urobiť Zuzana73 v téme: Ako mám schudnúť 20 kíl za 38 dní?
Príspevok: 22.5.2006 21:28 hod.

rendy linka:nooo to bude na tom asi tazsie ako samotna hladovka..ale ja to zvladnem:)

rendy dadka:zatial to vie kamaratka a tiez chce skusit hladovku ale iba kvôli zdraviu..

rendy linka:presne moja rec ..to ze sa clovek vzda jedla neznamena ze je anorektik..ja sa ho chcem vzdat dobrovolne a presne na 30 dni..nie viac nie menej…viem presne co robim a vela ludi tu nepochopilo ze som sa iba pytala ci sa to da schudnut tolko kolko chcem ak nie tak nevadi staci aj 15 kil..na tej stranke som sa dost vela dozvedela a ludia tam pisu ze to naozaj pomaha tak som zvedava ci to pomôze aj mne a nie iba pokial ide o kila..

rendy dadka: to neprezradim…ale keby to nebolo dôlezite tak to nerobim..

rendy EvaEva..ja nemam dieta ani rodinu a zatial jedinou mojou povinnostou je skola…skus si precitat tento clanok m http://www.musculus.cz/kulturistika1/ph … 2002101203 m mozno zistis ze je to nakoniec celkom dobry napad drzat hladovku..

EvaEva rendy, linka: pokiaľ som rozumela, rendy má rodinu, dieťa a povinnosti a riadená hladovka sa robí – ak sa robí – v nemocnici pod dohľadom lekára.
A ak si niekto myslí, že postrehne stav, kedy telo začne požierať vlastné svaly, tak je na omyle. To by tu neboli anorektičky a bulimičky – včas by prestali. Najhoršie na tom je to, že z tohto stavu už niet cesty návratu bez “straty desiatky” alebo straty života. Rendy, naozaj si myslíš, že tvojou prioritou nie je rodina, dieťa a vlastný život? Vieš koľko anorektičiek by si okusovalo nechty od nervov v očakávaní, že prestaneš blbnúť a budeš rozumná?
Prajem ti zodpovednú voľbu.

rendy linka:citala som si akurat tvoj komentar o nejakej knizke z tou citronovou dietou..ako sa vola ta knizha a kde sa da kupit?

rendy linka:dakujem:)

rendy EvaEva:tesi ma tvoj zaujem ale ja nechcem schudnut 60 ani 40 ale iba 20 kil..a potom uz nechcem chudnut..mne by sa ani nehodilo keby som bola prilis chuda..ja viem kedy mam prestat..

EvaEva rendy: pozri si v repríze alebo v archíve TV JOJ črepiny plus. Ráno to bude o 06:10 hod. o osobe, ktorá hladovkou sa dopracovala k 19-tim kilám, potom bolesti, plač, depresia, beznádej. Pozri kam speješ. Ak si myslíš, že telo ti dá avizo, že začalo žrať vlastné svaly – a to aj vnútorné orgány – lebo aj srdce je sval – tak sa ozvi. Aj linke sa ozvi – ak sa bude dať zo záhrobia “internetovať” !stop!

rendy linka:dakujem ti za rady urcite ti dam vediet:o)

rendy miso:lenive prasa??vôbec ma nepoznas a ani nevies ci niesom nahodou na voziku a nemozem normalne cvicit!zvazuj najprv slova az potom niekoho odsudzuj!!ludia si hned domyslia svoju verziu pribehu !!Nemala som sem nic pisat! ja som ta o radu neprosila ..chcela som len vediet ci sa da schudnut a nie ci je to bezpecne alebo nie..

chrobáčik Linka, musím sa ozvať. Keď niekto neje napriek tomu, čo mu tu všetci píšu, je to jeho problém. Ale liečenie vredov žalúdka citrónom…mala som vredy a ak niekto chce umrieť na vykrvácanie prasknutého vredu, niet nič lepšieho s:-) s:-) )

Miro Vesely Ayleen: je mi ľúto, ale nie som ochotný pomenovať to inak, ako MA. možno je to začiatočná fáza, ale nie je celkom normálne uvažovať o úplnej mesačnej hladovke napriek tomu, že ona sama dobre vie, že to je blbosť. (prečítaj si jej prvý príspevok). radšej vyslovím podozrenie, že ide o tento problém, tým z nej neubudne, ako by som sa tváril, že nič…

Ayleen A ešte jedna edukatívna “vložka”: Drvivá väčšina dievčat s ppp majú spoločné povahové črty: perfekcionizmus, dobré výsledky v škole, inteligencia, nízke sebahodnotenie. Často sa pridajú problémy v rodine. Sexuálne zneužitie. Blbé pubertálne poznámky o tom, že sú tučné. A toto všetko spolu oslabí psychiku, ktorá pod vplyvom médii a kultu štíhlych, dokonalých modeliek, vidí vinu v “nadváhe” a riešením je zákonite chudnutie.
Oni nie sú hlúpe ani naivné, v počiatočnej fáze si síce väčšinou neuvedomujú svoj problém, ale to skôr z dôvôdu, že sa ho boja pripustiť. K nejedeniu sa dostanú postupne, uberajú jedlo, uberajú, až im nezostane skoro nič. Nevidia sa reálne, hoci už sú vychudnuté, vnímajú sa tučné. Slová okolia berú ako závisť alebo neprajnosť, snahu vzdialiť ich od cieľa schudnúť.
Neskôr im dôjde, koľko bije. Vedia, že sú choré. Buď bojujú alebo nie, všetko zavisí od psychiky jednotlivca.

Ayleen Miro: Trochu silné slová o anorexii, bulímii. Ak niekto 9 dní neje, neznamená to, že má anorexiu. Anorexia a bulímia sú psychické poruchy, nejedenie alebo zvracanie je iba vonkajší prejav (tak ako teplota pri chrípke).
Pravdou je, že pri diétach mnohonásobne vzrastá riziko vzniku poruchu príjmu potravy.

anna rendy:prepáč,ale stratila si pud sebazáchovy,stratila si schopnosť reálne vnímať svet. Nepríjímaš žiadnu radu. Mal by to za teba začať riešiť niekto iný. Kto ťa dohnal do takéhoto zúfalstva? Čo je to za dôvod? Žiaden dôvod nestojí za to,aby si sa takto správala,ak si inak v poriadku, o mesiac predsa svet nekončí! Mohla by som ti byť zrejme mamou a to ti teda poviem, kde nestačia argumenty, musí nastúpiť hrubá sila. Takto by som to s tebou riešila!

Miro Vesely rendy: prestaň blbnúť! za mesiac sa dá rozumne schudnúť tak 4 kilá, pri tvojej hmotnosti možno 5. nie viac. na to stačí pravidelne jesť, veľa piť a trocha cvičiť. ak skúsiš drastické opatrenia, v dlhodobom horizonte zaručene neuspeješ!

píšeš, že sa nebojíš toho, že sa z teba stane anorektička. možno sa nebojíš, ale vedz, že už si. aj keď si to možno nepripustíš. mentálna anorexia znamená po slovensky vedomé (dobrovoľné) nejedenie. a to predsa robíš. všetky anorektičky nejedia z rovnakého dôvodu, ako ty – chcú zhodiť. pozri si nejakú knihu o anorexii.

Vravíš, že hladuješ už 9 dní.

vidím 2 scenáre. buď to vydržíš a prepracuješ sa do nemocnice so zničeným zdravím. je možné, že niektoré problémy sa už nikdy do konca života nepodarí vrátiť do normy.

alebo – pravdepodobne – príde deň keď to proste nezvládneš a zožerieš úplne všetko, čo nájdeš. potom si to budeš vyčítať. celé trápenie s nezmyselnou hladovkou v keli. ak sa dáš na cestu zvracania a preháňadiel (klasické neúčinné, ale obľúbené techniky naivnučkých anorektičiek) aspoň vieš, že máš vážny problém zvaný porucha výživy – bulímia, či mentálna anorexia. jediný kompetentný riešiť taký problém je psychiater špecializovaný na poruchy výživy. vo fóre neuspeješ, lebo si budeš stále hustiť svoje a nebudeš nič dbať na rady.

ak si nedáš poradiť, potom neviem, načo sa s nami radíš. Za 9 dní hladovky si stratila len vodu. snáď si nemyslíš, že si stratila 5 kíl tuku? s:-D s:-D akurát si práve rapídne spomaľuješ metabolizmus. teraz čokoľvek zješ si telo dychtivo uloží do zásob. ak si vôbec dáš poradiť, prestaň s tým nezmyslom! Okamžite začni pridávať ku hladovke jedlo. A začni u lekára, nech skontroluje, či ti tá hladovka nespravila nejaké ťažkosti a nech odporučí čo ďalej, ako konkrétne máš začať jesť, aby si nepribrala zbytočne veľa kíl. Máš príliš vážny problém, aj keď si to možno neuvedomuješ, neriaď sa radami laikov ako sme my po internete a už vôbec nie somarinami v televízii! teraz naozaj musíš požiadať o pomoc lekára. nežartujem!

Myslíš si, že by halina pawlowská a iné tlsté celebrity boli tlsté, keby šlo s tukom tak ľahko vybabrať?

Nyna rendy, kolko mas rokov? tipujem, ze okolo 20.
uz sa mi to ani nechce opakovat, ale ak nebudes jest, cvicit proste nebudes vladat. ze dve hodiny….
uz si to uvedom – ides na to uplne zle a nikam sa tym nedostanes. vysledky ta naozaj neuspokoja. budes vyzerat ako zombik a budes sa citit na umretie (a po mesiaci hladovky od toho ani nebudes tak daleko).
co stihnes schudnut, priberies naspat, rozvratis si cely organizmus, velmi si tym hladovanim ublizis. urcite prestanes menstruovat a to je vazny pruser.

tak to pochop. najdi si na tejto stranke (resp. tu v fore) nejake dobre recepty, zajtra si ich pekne priprav, mozes vyskusat aj vazenie potravin (nehrala si sa na predavacku, ked si bola mala? spapaj a tes sa, ze ak na takejto spravnej a dobrej strave vydrzis, budes chudnut. super, nie?

rendy caty. ja viem ze to nebude lahke ale v podstate to nieje az tak dlho jeden mesiac.. ..ako ze mi nepojde tuk prec?? ked budem denne cvidit take dve hodinky tak mi predsa pojde dole ci nie?

Nyna rendy, pokracuj.
nebude to trvat dlho a nebudes vladat ani vstat z postele, nieto cvicit.
tie kila, co idu dole, su voda a svaly – tuk ti ostane a bude na tebe “krasne” ovisat a “zblnkat”.
pokazi sa ti plet, zacnu ti vypadavat vlasy.
predpokladam, ze o ten mesiac mas nejaku dolezitu akciu. takato tam chces prist?

rendy ahoj caty..uz to dodrziavam asi 9 dni a schudla som 5 kil..toho ze sa zomna stane anorekticka sa vôbec nebojim..to nieje moj pripad …ked som videla toho muza v telke ako hovoril ze schudol za 35 dni 21 kil a nic nejedol iba pil caj a sem tam cvicil preco by som to nedokazala aj ja?ak jemu nic nebolo a nemal ziadne zdravotne tazkosti tak potom to asi je mozne..napisala som sem hlavne preto lebo som chcela vediet ci to uz niekto skusil alebo o tom nieco pocul..

rendy dakujem za vase komentare som rada ze mi vôbec niekto odpisal.o)ale ja si aj tak myslim ze aspon 15 kil sa da…a skusim to….

Nyna rendy – nijak. “tak vela kil za tak malo casu” proste neschudnes. blbe, co?
nechcem byt protivna, ale musis zapnut myslenie a uvedomit si, ze to jednoducho nejde. mala si zacat skor.
ALE – vzdy lepsie neskor ako nikdy. takze zacni chudnut podla rad na tejto stranke a po nejakom case, uz pekne schudnuta, budes stastna, ze si vobec zacala a nesekla s tym, ked nesiel dodrzat ten mesiac. vela stastia

rendy no ja neviem …uz som naozaj skusala vsetko a aj som videla v tw ako jeden muz mesiac nejedol a dost schudol a dokonca to aj odporucal.. uz som dost zufala a neviem ako inak by som mohla tak vela kil schudnut za tak malo casu nez nejedenim…

Miro Vesely rendy: ohrozuješ si zdravie a život. po skončení toho šialenstva si buď absolútne istá, že bleskovo priberieš viac, ako máš teraz. tak na stovečku.

nemám možnosť ti v tom brániť, iba varovať ťa, že ideš spraviť veľmi veľkú hlúposť. Z 95 kíl sa na 75 nedostaneš. a ak áno, budeš vyzerať príšerne, na blitie. asi ako múmia. možno stratíš niečo vody a svalov, ale ak si myslíš, že ti ubudne z tuku, tak si na omyle.

mimochodom: dúfam, že sama neveríš tomu, že zrazíš 20 kíl. vieš koľko je tlstých báb, ktoré by urobili čokoľvek pre to, aby schudli?

Nyna ach, rendy… najlepsie by bolo, keby si luskla prstom a kila by spadli, co?
ak nebudes jest vobec, nebudes ani sportovat – proste nebudes vladat. a fakt si doondis organizmus. tak neblbni.

rendy ahoj Mirko..no ja som za rok aj pol pribrala 25 kil..mam 175cm a 95 kil ..drzala som uz mnozstvo diet a nic nepomaha a to hlavne preto lebo ja chcem vsetko rychlo a ked nevidim vysledok tak to vzdam…preto som sa rozhodla ze nebudem jest vôbec budem vela pit sportovat a dufat ze sa dostanem na vahu ktoru chcem dosiahnut a to je 70 kil…ale mam na to len mesiac ..

Miro Vesely rendy: ak má človek 40 kíl, tak sa obávam, že by to bolo smrteľné. ak má 220 kíl, tak to je vcelku možno aj reálne. Záleží to na toľkých premenných, že odpoveď nie je možná.

rendy chcela by som sa opytat ci sa da za mesiac schudnut 20 kil ak clovek nic neje…len mi prosim nepiste ze je to nezdrave a ze je to hlupost lebo s tym vsetkym som uz oboznamena ja by som len rada vedela ci sa to da a kolko sa da za mesiac schudnut ak clovek nic neje–