Nájdem tu spolubojovníka? Dvom to ide lahšie..

MIMA Vieraj65, anna: Ďakujem za podporu.
Vieraj65: Mala si pravdu, už sa to trošku spomalilo, dnes som sa vážila 19.8. a mala som 88,9 kg, ale predsa niečo išlo dole.
anna: Motivujú ma aj reakcie okolia, blízky mi povedali, že to už aj vidieť a to je len pár kilečiek dole. Určite budem pokračovať, veď už som si zvykla a najhorší bol prvý deň…
Krásny deň všetkým želám a užite si slniečka

anna MIMA: je to výborné, máš pekný výsledok, určite ťa to motivuje vydržať, tak držím palce, veď pár kíl zvládneš

Vieraj65 MIMA,
blahoželám, vidíš, ide to pekne. Tak Ti držím palce, aby si vytrvala, aj keď sa možno úbytok časom spomalí. Mne sa po asi 3-mesačnej pauze zase pohlo chudnutie, ani som nič nemenila, ale telo si asi zvyklo na novú váhu a ide ďalej. No aby som sa tu tak nevytešovala, je to len jedno kilečko, ale vyzerá tak, že už ma opustilo, lebo mám túto novú váhu rovnakú už vyše týždňa. Takže teraz mám cca 83 kg, s malými výkyvmi.
Všetkým chudnúcim želám veľa úspechov a odhodlania.
Viera

MIMA Len pár údajov, čo som sa začala stravovať zdravšie, a to tam zo začiatku (prvé 2-3 dni) boli aj prehrešky, ale malé…
8.8.2006…………..92,1 kg
15.8.2006………….89,1 kg
a pokračujem. Pár kíl zvládnem…

Miro Vesely MackaA: Pri tak malej nadváhe by som neveril, že schudla naozaj toľko. Pozoruj to, možno za ďalšie dva mesiace bude mať 90 kíl, hlavne ak prestane s diétou a neprejde na niečo veľmi rozumné. Ak tak drasticky schudla len žraním, bude mať značne pomalý metabolizmus a ľahko priberie aj z takmer ničoho, radšej ju varuj.

MackaA Mirko videla som ju, susedka. Nemala teda 150kil, tipujem max.do 80, ale je vyssia.

Vieraj65 Ahoj, MIMA,
jasné, priateľovi daruj zo svojich príloh a od neho si vezmi zeleninku. A mäso (alebo iné bielkoviny) si nechaj všetko, to mu nedávaj. Prípadne, ak bude niekde v mieste pobytu možnosť kúpiť si nejakú zeleninku, tak to môže Tvoju stravu vhodne doplniť. Želám krásnu dovolenku!

MIMA Vieraj65, Anna, all: Ďakujem za povzbudenie. Ako som napísala, keďže na vaše rady dám, hneď som s tou diétou prestala. Také 2 dni sa držím, ešte to nie je úplne všetko tip top ako má byť, ale jem zdravšie. Za tieto uplynulé dni som sa dosť nabehala (so psíkom) a cítim sa omnoho lepšie. Najhoršie bolo opäť začať – prvý deň, ale včera som odolala ponúkaným pukancom a parížskému šalátu s rožkom. Radšej som zjedla 2 kusy melóna Snažím sa jesť viackrát za deň a do všetkého dávať zeleninu.
Vieraj65: Bohužiaľ táto dovolenka nie je vo forme švédskych stolov, ale myslím si, že keď nezjem toľko zeleniny a radšej ukradnem nejakú tú zeleninu priateľovi (on je štíhly, asi ocení viac sýte jedlo) tak sa to bude dať. Budem veľa, veľa plávať a po dovolenke sa ozvem ako som na tom. Bohužiaľ stretnutie mi teraz asi nevyjde, idem na dovolenku Tuším je to nákazlivé, ale stále mám v mysli pesničku od Tomcata Pár kíl to zvládnem a najlepšie je, že tomu verím. VERÍM si! Pozdravujem všetkých chudnúcich a aj poradcov v chudnutí na tejto stránke. Pekný deň prajem

Miro Vesely MackaA: a o tej babe čo schudla 15 kíl za mesiac si len počula, alebo ju osobne poznáš? lebo ak má 150 kíl, môže schudnúť také číslo aj pri bežnej racio strave s:-) s:-) iná vec je, že tie kilá po diéte ľahko získa späť. no ak vie fungovať na racio strave, je šanca, že sa udrží. ale väčšiunou sú to len fámy kto a koľko schudol. nie je podstatné, koľko kíl niekto diétou schudne, ale to, či si získanú hmotnosť udrží aspoň pár rokov. a tam končí rozprávka o diétach.

Miro Vesely Dita: jasné, určite dohodneme nejaké stretnutie a môžeme si spolu trebárs ísť zacvičiť, prechádzka, alebo čajovňa. Teším sa, ako sa ti darí.

Dita Ahojte všetci chudnúci a udržujúci si líniu ! Predovšetkým chcem poďakovať Mirkovi za vynikajúcu webovú stránku, kde sú ucelené informácie a návod ako na to. Niekedy v polovici januára som aj ja objavila túto stránku a pomaly som začala, objavovala, modofikovala, kombinovala a do dnešného dňa som “zahodila ” cca 28 kg. Ešte však nie som v cieli, ale cítim sa oveľa lepšie, začala som aj cvičiť a táto metamorfóza sa udiala vďaka Mirkovi a Vám všetkým, ktorí na tento web prispievate. Mám 54 rokov, výška 167 cm, váha 87 kg. Som z BA a pokiaľ by sa ku mne niekto pridal, mohli by sme občas pocvičiť, pokecať a vymeniť si svoje skúsenosti, na najbližšie stretko mám v úmysle prísť.Ďakujem Vám všetkým ešte raz a želám všetkým príjemný deň a pekný weekend.

Vieraj65 Pre upresnenie, to bolo ešte minulý rok, keď som nechudla, ale bolo mi jasné, ako to mám urobiť, aby som sa dobre najedla s čo najmenšími škodami. Asi som si na základe ušetrených sacharidov z príloh mohla “beztrestne” dovoliť zjesť nejakú sladkosť po jedle. Teraz by som už jedla zo sladkostí naozaj čo najmenej (poznám sa, chcela by som ich aspoň ochutnať ) a ovocie by som asi jedla aj tak. Prvý raz v živote som jedla guave a veľmi mi to zachutilo. To by som si nenechala ujsť.
Zájazdy som si vždy vyberala hlavne podľa ceny, ale dôležitejšie kritérium pre mňa bolo práve stravovanie. Akonáhle bolo uvedené, že raňajky sú kontinentálne, prípadne obedy a večere servírované, taká dovolenka pre mňa nebola príťažlivá, aj keď bola najlacnejšia. Preto ma napr. už neláka Grécko, lebo tam je bufetové stravovanie pomerne zriedkavé. To už by muselo byť stravovanie na vlastnú päsť, to by som si vedela poradiť .

Vieraj65 MIMA: Ak budeš mať na dovolenke stravu vo forme švédskych stolov a nie servírované menu, tak máš napoly vyhraté. Môžeš si nakombinovať bielkoviny s kopou zeleniny a najesť sa dosýta. Z príloh si dávaj len trošku, napr. dve lyžice ryže a podobne, radšej naozaj menej a zeleniny plný tanier. Ak budeš aj veľa plávať alebo mať iný pohyb, nepriberieš. Plná penzia je fajn, lebo bude strava 3x za deň. Ja som bola naposledy na dovolenke all inclusive a bála som sa, že priberiem. Jedla som naozaj dosť, aj sladkosti po jedle aj ovocie, ale nepila som žiadny alkohol, len vodu a tie ich presladené ovocné šťavy (občas). Plávala som tak jeden a pol hodiny denne, v dvoch dávkach. Nepribrala som ani pol kila. Už si nie som istá, či som náhodou aj neschudla, asi nie, ale váha sa nezvýšila. Tak sa neboj a keď zredukuješ prílohy a zješ k mäsu veľa šalátov a zeleniny, bude to v pohode. Držím palce a želám krásnu dovolenku.

anna MIMA: ozaj si ma potešila,kvitujem tvoje rozhodnutie, si dobrá , absolvovala som dovolenku pri mori a držala som racio stravu, uvidíš, možno aj tebe sa bude dať, dnes to väčšinou býva bufetový spôsob, ak aj nie, zelenina určite chýbať nebude, dá sa to potom skombinovať aj bez pocitu hladu a v plavkách budeš kočka aj tak, lebo budeš usmiata a nie unavená z hladovky, držím palce a peknú dovolenku, ahoj niekedy na stretku MIMA

MIMA Mirko, Anna, Vieraj65, MackaA: Ďakujem všetkým za názor a keďže na Vás dám, tak končím s touto diétou a presedlávam na racio. Aj keď ako správne Mirko napísal, sú tam aj dobré a racio veci, len sa mi tam niektoré veci tiež nezdali podľa toho čo som sa už naučila na tejto stránke.Preto som sa spýtala.
Anna: Máš pravdu, asi každý chce vyzerať dobre v plavkách a hlavne keď ide na dovolenku. Ale nie je to tak, že by som chcela skončiť akonáhle bude po dovolenke. Ale na dovolenke pri mori s plnou penziou sa bohvieako racio strava dodržiavať nedá. Musíš zjesť čo dajú, inak si hladná..
Dúfam, že tentokrát sa mi to už podarí a nepopustím,ale život niekedy prináša problémy, ktoré treba riešiť hneď a človek potom nemá silu na rozmýšľanie – čo je správne zjesť. Nahádže do seba, čo má po ruke…
Mirko: Tiež sa mi nezdalo, keď som večer 8.8.06 vážila 91,8 kg a dnes ráno po diéte a hladovaní 92,1kg. No išli mi oči vypadnúť a som z toho aj dosť unavená.
EŠTE RAZ VŠETKÝM VEĽKÉ DÍKY
IDEM DO TOHO S ODHODLANÍM

MackaA Ahojte,
ja som o tej 90dnovej pocula.. Vlastne videla, jedna baba za 2mes -15kg a jej muz -24kg. Verit tomu? Kokso aj ja nad tym rozmyslam ale mam strach prejst z racio stravy s:-) s:-) Sice som skoro 2 mesiace nedodrziavala vsetko ako som mala,boli promocie,stresy, stahovacky, ale na moje potesenie som nepribrala a hodlam pokracovat. zdravim vsetkych.

Vieraj65 Ahoj, MIMA, som rada, ze si sa po čase ozvala. O diéte, ktorú spomínaš, som ešte nepočula. Pravda je, že sa o diéty ako také už vlastne nezaujímam, pretože som sa presvedčila, že racionálna strava je to pravé. Daj na rady Mirka a anny, majú pravdu. Jesť trikrát za deň je naozaj málo, veď aj ja som tak jedávala a mala som kilá naviac (aj teraz ich ešte nejaké mám, aspoň 10, ale už je to oveľa lepšie, ako bolo predtým). Až keď som zmenila aj množstvo porcíí za deň, pohla sa váha dolu. Samozrejme, zaradila som aj pitný režim a rozumnejšiu stravu. Ale neváhaj a začni sa stravovať podľa rád tu na tomto webe. Správny pomer bielkovín, sacharidov, vlákniny a zdravých tukov s prihliadnutím na energetickú hodnotu a glykemický index je ten najlepší spôsob stravovania. Jedz tak, aby si veľmi nevyhladla, ja sa o tom často presviedčam, keď sa poobede zabudnem niečoho najesť, že som potom hladná ako vlk a zjedla by som hocičo. A ver, že pomerne často poruším aj pravidlá, ale aspoň si v duchu vynadám a potom sa snažím viac.
Po schudnutí ôsmich kíl sa mi úbytok váhy zastavil a stagnácia trvala asi tri mesiace. Ako ale pozorujem v poslednej dobe, asi sa niečo začalo diať, lebo som popustila zrazu kilo, ani som nič na svojich prehreškoch nezmenila . Možno sa moje telo rozhodlo, že bude pokračovať ďalej. Potešilo ma to, ale uvidím o taký týždeň či dva, či ide o ďalšiu fázu v mojom chudnutí, alebo to bolo len náhodné. Faktom je, že sa na váhe ukázalo číslo, ktoré tam doteraz nebolo: 82,6 kg !lala!. Pred jeden a pol mesiacom som kúpila digitálnu váhu, ktorá meria aj tuk a vodu v tele a robím si odvtedy podrobné záznamy. Váha mi stále ukazovala zhruba 84 kg, plus mínus asi pol kila. A teraz toto s8-) s8-) . No, teším sa, a dúfam, že sa to teraz zase trochu pohne správnym smerom.

Tebe, MIMA, držím palce, aby si sa pustila do chudnutia tým správnym spôsobom – nie diétami, ale racionálnou stravou a zmenou životosprávy. Radšej nejdem písať niečo o cvičení, lebo v tomto som veľmi v posledných dvoch mesiacoch neexcelovala. Musím si vstúpiť do svedomia a pekne nabehnúť na nejaký vhodný režim aj v tomto. Asi na mňa treba nejaký !bic!.
Budem rada, keď zase napíšeš, ako Ti to ide. Veľa odhodlania a úspechov!

Všetkých srdečne zdravím
Viera

anna MIMA:najskôr vitaj, bola si už tak dlho stratená, som rada, že si sa ozvala. Keď sa ma pýtaš,nemám praktickú skúsenosť s diétou, ktorú si sa rozhodla držať, ale mám praktickú skúsenosť čerstvú najčerstvejšiu ako sa dá schudnúť a to presne podľa tohto webu, schudla som presne toľko koľko som chcela,takže to by som ti radila ako prvé.A po druhé v rámci sebavzdelávania som včera dočítala jednu knihu o redukčných režimoch napísanú českým lekárom,popisuje výhody a nevýhody všetkých známych diét a nakoniec sám autor píše, že po skončení diéty, ktorou sám lieči obezitu odporúča …”přejdeme na běžnou racionální stravu s nižší energetickou hodnotou, pri které je váha stabilizovaná…” Každá diéta tam musí skončiť,takže tiež si myslím že stratíš zbytočne 90 dní a naviac už teraz vieš že na dovolenke ju nebudeš dodržiavať. Asi ťa súri čas, to ja cítim z tvojho príspevku, ale radím ako starej parťáčke, neplytvaj svojim odhodlaním, bola by ho veľká škoda !stop! ahoj MIMA

Miro Vesely MIMA: ak môžem, tak tú 90 dňovú diétu po prečítaní založ do poličky, v ktorej držíš iné knihy, ktoré ti nepomohli schudnúť. Je fajn, že chceš piť, ale nejedz 3× denne. tú knihu som videl. niektoré rady sú blíke odborným radám lekárov ale iné sú tak trafené, že by som vôbec neodporúčal sa tým bestsellerom riadiť! stratíš 90 dní času. skoč rovno na racio stravu. ak chceš diétovať len mesiac, naliehavo ti radím nediétuj vôbec. spomalíš si zbytočne metabolizmus.

MIMA Začínam znova, teraz to už musí vyjsť! Včera som sa odvážila
91,9 kg, zmerala miery – obvod pása, bokov, stehna, nadlaktia, hrudníka. Začala som cvičiť a dnes začínam s 90 dňovou rozlišovacou diétou. Píšem si čo jem a pijem – aby som vypila aspoň 2-3 l denne. Mám pripomienku každú hodinu – piť 2dcl Nesladím a prestávam soliť. Jesť plánujem 3x denne. Držte mi päste, nech to zvládnem. Povedala som si, že sa budem vážiť tak raz do týždňa a merať raz za mesiac vo vodný deň. Zrejme to budem musieť porušiť, pôjdem na dovolenku, ale aspoň mesiac to určite budem dodržiavať.

MIMA Ahojte spolubojovníci, už dlhšie som sa tu neukázala. Ale nezabudla som na Vás, aj ked som sa priznám sa bez mučenia venovala iným veciam, ktoré trebalo poriešiť ako chudnutiu. Čo sa odrazilo na váhe – mám znova ako na začiatku o kilo viac. Prestala som si dávať pozor a začala som “žrať” a všetko bez ladu a skladu… Ale nie teraz o tom som chcela.
Mirko, Vieraj65,EvaEva,Anna, hocikto, kto ma s týmto skúsenosť: Chcem sa spýtať na váš názor ohľadom tzv. 90 dňovej rozlišovacej diéte – neviem či sa to dá porovnať s delenou stravou – ale asi to má podobný princíp. Ide o to, že sa striedajú 4 dni – proteínový, škrobový, uhlohydrátový a vitamínový a po mesiaci je vodný deň. Pričom tieto dni sa musia dodržať v tomto poradí. Čo si o tom myslíte? Ak chcete pošlem aj “ťahák” mailom ako postupovať pri tejto diéte. Slubuje sa tu úbytok za 90 dní 18-25 kg.

Vieraj65 Kedy plánujete ísť cvičiť? Ja mám v pláne zatiaľ nedeľu dopoludnia, v sobotu asi budem musieť skočiť do záhrady popolievať, je dosť sucho. Ale môžem sa mierne prispôsobiť .
MIMA: to nič, že si neprišla, tak príď teraz, potrénujeme.

Miro Vesely MIMA: boli cvičiť s:-) s:-) a zrejme ideme húfne aj zajtra, ale ešte neviem kedy.

MIMA EvaEva, Vieraj65: Ahojte kočky, boli ste cvičiť, ja sa ospravedlňujem, ale nemohla som ísť a ani som nemala prístup na net, aby som dala vedieť.
Mirko, EvaEva, Vieraj65: Zdravím, nechystáte sa v blízkej dobe k ohníku?

Miro Vesely EvaEva: až teraz vidím, že ty nejdš zajtra tak sorry MIMA za šírenie dezinformácií. Ja idem zajtra. V nedeľu ešte neviem, či pôjdem.

Miro Vesely MIMA: ja určite zajtra cez deň. napíš mi alebo zavolaj, ešte neviem presný čas. Hádam okolo skorého poobedia? Aj do diskusie (dúfam) ešte napíšem, ak by sa niekto chcel pridať. Zrejme idem ja a evaeva. V pondelok uvažujeme o poloverejnom stretku, nebudem ho vyhlasovať tu. Záujemci privátne. e mv@chcem.info e

Vieraj65 Evi: výborne, budem tam možno aj o pár minút skôr, ak sa mi podarí, ale o 10. určite. Ak prídem skôr, aspoň sa skúsim trochu ponaťahovať a rozohriať. Dúfam, že tentoraz bude pekné počasie a fitko bude prázdne. Teším sa, aj svalovica už celkom slušne popustila .

EvaEva MIMA, Vierka: o 10:00 mi vyhovuje.

Vieraj65 MIMA, EvaEva: rada prídem do fitka, najlepšie mi vyhovuje nedeľa doobeda, okolo 9.30 až 10.00, nech to mám pred obedom za sebou s8-) s8-) . Ja som takto zvykla chodiť do fitka pred niekoľkými rokmi, trvalo to asi tri roky a nejako mi to ostalo zafixované, že mi to vyhovuje. Pravda, vtedy som akosi chodila v podstate len s kávou s mliekom v žalúdku a na obed som už bola poriadne hladná. Minulú nedeľu som si uvarila ráno hodinu pred cvičením ovsené vločky s mliekom, jabĺčkom, lyžičkou medu a trochou kokosovej múčky a bolo to výborné. Nič ma v žalúdku netlačilo a energie bolo dosť. A aj tú kávu som si dala, však kofeín sa pred cvičením hodí, ako som sa tu už mnoho ráz dočítala. Teším sa na stretnutie vo fitku, pravda, pokiaľ vám bude termín vyhovovať.

Včera som sa nechala inšpirovať jogurtom s troškou kávy a večer som si dala trochu Kavytu do bieleho jogurtu Probia. Dala som aj trochu sladidla. Chutilo to výborne. Navyše v tom nebol kofeín, takže to nevadilo, že si to dávam až večer. Inak mi ale biele jogurty chutia a nepotrebujem ich ochucovať. Chcela som to hlavne vyskúšať a pozdávalo sa mi to.

EvaEva MIMA: ja asi v nedeľu, neviem, či dopoludnia, či popoludní… prispôsobím sa. Možno aj Mirko s Vierkou prídu, príp. niekto iný. Uvidíme, ako zareagujú.

MIMA EvaEva: Ďakujem Ti Evka za povzbudenie, vždy tu nájdem dosť energie a stretko s vami ma veľmi obohatilo, doteraz o tom každému hovorím len v superlatívoch a teším sa na ďaľšie. Rada prídem do fitka. Najbližšie idete kedy a o koľkej? Veľmi ma drží veta, ktorú si mi povedala na stretnutí, budem parafrázovať: “Už si medzi nami a my ťa podržíme.” Ďakujem všetkým aj za receptíky.

EvaEva MIMA: ahoj, chcem Ťa len povzbudiť k sebaúcte. To, čo si urobila doteraz je veľký kusisko práce s vlastným životom a sama vidíš výsledky, ktoré Ťa uspokojujú. Postupne zistíš, čo sú Tvoje priority a tá čokoláda bude upadať na najnižšie priečky v rebríčku obľúbených potravín a na jej miesto sa dostane kaleráb, tofu alebo horúce jabĺčko s ovsennými vločkami a hrozienkami. Si skvelá, že venuješ čas výberu potravín pri nákupoch a čas na naše virtuálne debaty. Verím, že sa stretneme aj vo fitku, to prostredie formuje nielen postavu, ale aj sebavedomie a dodáva životnú energiu. Do skorého videnia, MIMA. Eva

MIMA ahojte all: včera som to nevydržala, dosť stresov a zmien naraz a trosku som zhresila… ale dobré je,že som zistila, že viem odísť a nedojesť úplne celú čokoládu, pár tabuliek, ale predsa som zhrešila. Vôbec som si to nevyčítala a váha ma prekvapila ráno tiež, na moje prekvapenie, som nepribrala ani deko Tak a dnes pokračujem v zdravom stravovaní. Držím si päste a vám tiež a v pondelok ma váha snaď znova prekvapí a bude ukazovať aspoň o kilečko menej ako minulý týždeň. Veľa zdaru, vonku je tak krásne, chcelo by to prechádzku, alebo stretko pri ohníku

anna barbara:chemikom a krčmárom čiarky na poháre KTOSI nakreslil a oni lejú práve len po tie čiarky,nemusia uvažovať či práve toľko je dosť,alebo je to veľa, či málo.Aj tým típkom, ktorí nechávajú na tanieri pol obeda KTOSI tu čiarku do vienka načiaral.My čo sa stretávame na fóre sme bez čiarky,nikto nám ju nenakreslil,inak by sme sedeli doma v teple a usmievali sa na svet.Obávam sa, že nám ju už ani nikto ZVONKU nepríde nakresliť.Nevadí,na nikoho sa nehneváme. U nás je to už len naša VNÚTORNÁ vec.Musí výjsť z nás samých.Potom to už nebude niekým nakreslená čiarka ale naša,vlastným chcením vytvorená MIERKA. Bude to práve to, čo si určíme sami, slobodne a najmä nie nasilu, ale DOBROVOĽNE.Máme to oveľa ťažšie,chce to veľa odriekania, vnútornej sily a častokrát aj boja, ale môže to mať pre nás samých aj oveľa väčšiu hodnotu. Dobrovoľné odriekanie je výrazom vnútornej slobody a pre mňa to znamená: vzdám sa niečoho pretože to CHCEM JA. Jedna z vecí ktoré na mňa dosť v poslednej dobe doliehali bola práve odpoveď na otázku:Ako chcem DOBRE zvládnuť život a veci okolo seba, keď neviem dosť dobre zvládnuť samu seba?! A to mi vôbec nelichotilo. Nie je to len o jedle, ale s jedlom to súvisí a jedlom to môže začať.Preto som tu medzi vami. A veľmi rada.

Miro Vesely barbara: ja som tiež nemal čiarku a preto som musel použiť váhu, napripravovať si, čo chcem zjesť. Potom začať s konzumáciou a už nepridávať. Tvrdé, viem. Ale časom si to zvykneš rešpektovať. Mnoho ľudí má zásadu neodísť od jedla, kým nie je prázdny tanier. Pre nich je jediná pomoc: naložiť len optimálne množstvo.

Totiž ak na pohári nemáš čiarku, polliter možno odhadnúť aj tak, že naleješ z pollitrovej fľaše.

anna barbara:tá špargľa nemala chybu,nemohla som sa dočkať obeda, uspokojený aj žalúdok aj chuťové poháriky

Miro Vesely Vieraj65: OK, ideme s evaevou už na dvanástu.

Vieraj65 Miro: Na tretiu mi je skoro ísť do posilky. Ale uvidím, aká bude situácia, či dnes pôjdem. Tu v robote sa niečo chystá, tak neviem. Ale v nedeľu doobeda, ako sme boli posledne, by som chcela ísť určite, ten termín mi celkom vyhovuje, možno aj na 9.30, aby som tam nebola až do druhej . V sobotu stretko môžeme, ale dohodnite sa tu všetci a ja sa pridám. Nechcem navrhovať termíny, lebo nemám predstavu, čo bude v sobotu. Často sa stane, že pekné plány skríži niečo neplánované. Tak pekný deň prajem všetkým.

Miro Vesely Vieraj65: náš húfik pôjde do fitka asi skôr, okolo tretej. podvečer tam býva priveľa hláv. keby sme sa nevideli, tak zas v sobotu. prípadne spáchame aj nejaké strtko?

Vieraj65 MIMA: Áno, je to kúsok od zastávky pri pošte, taká nová sivá budova, vchod do fitka je asi v strede. Dostaneš sa tam aj od električky (zastávka Tomášiková) krížom cez parčík. Vstupné je 80 korún.

Ayleen muska: 4000 kJ je dosť málo, na túto hranicu sa odporúča ísť až po konzultácii s lekárom, iba v odôvodnených prípadoch. Jeto už málo jedla, málo živín, hrozí malnutrícia, ak nemáš odborne zostavený jedálničeka ťažko sa to dlho udržiava.
Spomaľuje sa metabolizmus.
Pridaj na 5500 kJ, bude to rozumnejšie, zdravšie a chudnúť budeš aj tak. Držím palce.

MIMA muska: Vitaj medzi nami. Teším sa s Tebou. Je tu fakt skvelo a budeš tu mať od nás veľkú podporu. Mňa to tiež dosť podržalo cez víkend, aby som “nezhrešila”. Tak držím päste a prajem pekný deň – určite ľahší (stravou aj kilečkom)

MIMA EvaEva: Ďakujem za receptík, skúsim !G! Už som skúšala aj šampiky na orestovanej cibuľke s vajíčkom, tiež bašta. !mnam!

anna EvaEva,MIMA aj ostatní, len píšte tie recepty,statočne ich od vás “odpajcovávam”,ale aby som nebola len taký kradoš,poviem aj ja čo som si dala dnes na obed:krabie tyčinky ošmrncnuté na troške oleja, na ne medzi prsty korenia na ryby,nadstavila som to šampiónmi, všetko zamiešala do kopy čínskej kapusty a pár kvapiek citrónu. Aha,predtým ešte trochu špenátovej polievky bez závarky.Ešte sa idem napiť vody a už zasa bežím…

MIMA Vieraj65: Ja by som prišla, keď to len trošku pôjde. Len vieš ten môj orientačný zmysel. Takže je to v Ružinove, oproti dome kultúry?

Vieraj65 Ahojte, kočky, veru, zotavujem sa z tej svalovice, lýtka asi dostali najviac zabrať. Ostatné sa dalo, len sa mi trochu zle kašľalo, lebo aj tie brušné svaly som dosť zaťažila. Ale to nič, najbližšie to zase zopakujem. Kedy by sme išli potrápiť telá? Miro niečo spomínal, že vo štvrtok poobede pôjde asi do posilky. Možno by som sa aj dostavila tak nejak okolo piatej, pol šiestej. Prídete niektorá?

EvaEva MIMA: z Tvojho “hlasu” je zrejmé, že si sa správne naštartovala. Veľmi Ti prajem, aby si zotrvala na nastúpenej ceste, je to ten najsprávnejší spôsob, ako si udržať zdravie a pohodu po celý život. Mno.. a s nami Ti už bude úplne najsamlepšie. A keď si sa tak rozbehla s raciopotravinami, tak nezabúdaj na zelené lusky. Tu je receptík:
Na oleji opražíš cibuľu do červena, potom na to vrhneš tie lusky a miešaš, miešaš, miešaš, až sa to spolu začne piecť asi 5 min. Potom to v v tej panvici odhrnieš k okrajom tak, aby trošku zostalo aj v strede panvice a vtedy na to vrhneš vajíčko – ako volské oko.
Malo by to byť na spôsob ham-and-eggs-u, teda lusk-and-eggs. Netreba to soliť, opražená cibuľa to všetko skvele ochutí.
A to najdôležitešie na koniec: celé to má vééééľmi nízku energiu, poriadne to zasýti a je to výživné. Z 200 gr lusiek a 1 vajíčka + 1 PL oleja tipujem tak cca 150 kcal /630 kJ.
Lusky čerstvé, či mrazené majú trošku vyššiu energiu.
Svojmu milému môžeš k tomu pridať varené zemiaky – 100gr 90 kcal/380 kJ.
Maj sa pekne a zdravo. Eva

MIMA anna: súhlasím s premenovaním témy je to výstižnejšie, ale vtedy ma nič iné nenapadlo, keď som ju zakladala

MIMA EvaEva, Vieraj65, anna: Ďakujem za podporu, veľmi mi to pomáha.
EvaEva: Včera som bola v obchode u nás a zistila som, že majú celkom fajn výber racio výrobkov. Tak som si hneď ukuchtila – vrútky špaldové ochutené bazalkou a k tomu konzervu tuniaka a plno zeleninky… Mňamky mala som to aj na večeru, aj na dnešný obed

anna barbara,EvaEva,MIMA,Vieraj65 ďakujem za podporu,to preto že som “Tu našla spolubojovníkov,Viacerým to ide ľahšie…”, takto by sme mali premenovať názov tejto témy,ste za?

EvaEva Viera65: ahoj Vierka… čo to počujem svalovicu? musíme to zopakovať, vraj klín sa klínom vyráža. Ja som svalovicu nemala… že by som nemala svaly a teda niet na čom ? )
Nabudúce budem musieť pritvrdiť !bic1!

EvaEva MIMA, anna, : som veľmi prekvapená z vašich výsledkov, je s to skvelé. Majte sa pekne, aby ste nemali pocit, že sa musíte “sebazapierať”. Aké potraviny kúpiš, také jedlo budeš jesť – a to je základ úspechu. Dúfam, že sa skoro opäť stretneme a budeme konštatovať ďalšie hmotnostné úbytky. Eva

Vieraj65 anna: Aj Tebe gratulácia a môj obdiv. To sú teda čísla, za 2 týždne 7 kíl. Výborne! Ja sa terigám tempom asi tak 2 kilá za mesiac, ale v podstate je mi to už jedno, možno trochu zrýchlim, keď sa budem pravidelne potiť v telocvični. Začala som túto nedeľu, po pomerne dlhej prestávke, teraz mám svalovicu. Ale úplne všetko ma nebolí, len niektoré menej zvyknuté svaly (lýtka a trochu chrbát a brucho). To nič, začiatky sú ťažké a nejako to prekonám. Hlavne, že som už začala. Tak Ti prajem výdrža veľa chuti do chudnutia. A tiež ďakujem za pozvanie a dúfam, že ešte bude príležitosť oplatiť Ti ho.

Vieraj65 MIMA, za 10 dní prakticky 4 kilá – to je naozaj sľubné. Gratulujem! Ono na začiatku to pôjde možno trochu rýchlo, ale Tvoje telo reaguje na zmenu, a to je fajn. Neskôr sa to asi spomalí, ale neboj, to už bude asi to odporúčané tempo chudnutia, viac než 4 kilá za mesiac by to nemali byť. Tento začiatok Ťa aspoň presvedčí, že to robíš dobre. Tak Ti držím palce, aby kilečká odbúdali, až kým ich neodbudne toľko, koľko chceš. Prajem príjemné a zdravé chudnutie.

MIMA anna: Ďakujem, no teda, to je parádny výsledok. Gratulujem Ti tiež a prajem veľa zdaru a sebazaprenia Už sa teším na ďaľšie stretnutie, bolo mi super a vďaka, že si to zatiahla za nás. Nabudúce bude odplata. Zdá sa mi, akoby som Ťa poznala, je to možné? Na stretnutí ste sa mi všetci zdala štíhla, ale určite záleží na tom ako sa človek cíti sám..

anna MIMA:je to výborné,blahoželám ti,drž sa aj ďalej,na najbližšom stretku sa o tom pobavíme. Pridám teda aj ja svoje výsledky,priznám,aj z toho mám radosť.
17.4.2006: 83,3 Kg
23.4.2006: 77,9 kg
1.5.2006: 76,1 kg, spolu 7,2 kg
aj sebe prajem,aby som sa držala ďalej

MIMA 20.04.2006 91kg
24.04.2006 89,4kg úbytok 1,6 kg
01.05.2006 87,1kg úbytok 2,3 kg spolu 3,9 kg

MIMA Včera ráno som sa vážila a mám 87,1 kg, takže úbytok ďalších 2,3 kg dole
Prehľad:
20.04.2006 91kg
24.04.2006

Miro Vesely MIMA: skoro dva kilá dolu? teším sa, prajem ti to. zapracovala si a teraz žneš výsledky. Na stretnutí bolo skvele, inteligentná zábava, dobrá pohoda. fotky sú už na webe m http://www.chudnutie-ako.sk/dieta/9-str … 4-2006.php m

MIMA evak: A vieš, že máš pravdu, prestala som mať chuť na rôzne blbosti a hlavne moje oblúbené sladkosti. Čo ma dosť prekvapilo, tak to, že som jedla v sobotu asi 8x síce máličko a zeleninku, ale každú 1,5-2 hod. som bola hladná. Mám z toho veľmi dobrý pocit a cítim sa silná odolať aj mojim nerestiam. Včera som napríklad odolala zmrzline 2x a torte na oslave dedkových narodenín. A zistila som, že stačili 3 dni, 1,6kg dole a zapnem bundu Super pocit. Aj ja som mala športový víkend. Koliba, ZOO – úplne hore a ešte cvičenie doma. Veľkú záľubu som našla v objavovaní nových, zdravých jedál a v ich príprave Ako vravíš stojí to zato. Drž sa, určite to pôjde pod 68kg. Aj ja som mávala také hranice, ktoré nie a nie prekročiť, ale po čase to potom šlo. Čakám, že to príde zase, ale teraz som len v začiatkoch, tak to ide rýchlejšie. Pekný dník všetkým a s chuťou do zmeny stravovacích návykov

evak MIMA, no vidis vyborne. A tak to krasne pojde, neboj. Len to nevzdat na zaciatku a vlastne vobecx-) A uz vobec nie, ked sa to prave nedari. Vaha niekedy kolise, zalezi na roznych faktoroch ozaj. Staci jest viac slanych veci, zadrzi sa v tele viac vody a je to. Ale Ty na to ides pekne. Len tak dalej. Ozaj postupne zistis, ze tak sa aj pekne najes, nebudes musiet jest pomimo a hlavne aj chute na blbosti zmiznu. Mna vaha tak velmi nepotesila, nejaky ten tyzden sa motam kolo 68,3dk (dnes) a nie a nie zist pod 68. Ale aj to bude. Ved to teraz nevzdam. Cez vikend to bolo vela o sporte, tak ma teraz boli cely clovek;-)este tie zvysne svaly:-D Tak uvidime o tyzden, trosku pritvrdim, uz nebudem tolko ovocia, nachladenie preslo, takze dam viac zeleniny a uvidime, ako pojde dalej. Tento tyzden bude viac nabity, takze najskor sa s nejakym (snad lepsim) vysledkom pochvalim buducu stradu. Ale budem na Teba mysliet urcite. A pekne sa stravujeme dalej. Dobry pocit zo seba uz mam, aj pohlad do zrkadla uz je znesitelnejsi, tak uz len trpezlivost. Nech sa Ti tak dari dalej. Stoji to za vsetko to usilie!!!

MIMA Ahojte, dnes ráno som sa odvážila a po 3 dňoch čo si píšem papanicu a jem len zdravé jedlá som zistila, že mám o 1,6kg menej
evak: Dosť mi pomohlo, že som myslela nato, že dnes keď prídem na fórum, tak sem budem písať či som zhrešila, alebo som sa držala. Ako si na tom bola ty keď si dnes navštívila váhu? Vďaka všetkým za podporu.
Také dobré papaničko, čo som si vyvárala (všade zelenina) napr. na kvapke olivového oleja osmažená cibuľka, do toho na plátky pokrájaný baklažán + trio zelenina (mrkva, kukurica, hrášok) a kuracie prsia na kocky v tom vysmažené.. No mňam, odporúčam každému, kto chce môže si k tomu spraviť aj tmavú ryžu.
tonci: Držím päste, aj ja som začala cvičiť a cítim sa omnoho lepšie.
Miro Veselý: Ako bolo na stretnutí? Kde ste nakoniec boli? Škoda, že som to nestihla, ale na tento víkend sa nemôžem sťažovať. Bola som v ZOO a potom na Kolibe. Dobrá prechádzka.

anna barbara:ďakujem za prianie i mrkvičku,vyzerá príťažlivo,bude skvelá teraz na raňajky.Teším sa na každú ďašiu správu od teba i o tebe.

anna evak: vďaka,vďaka a ešte raz vďaka

evak anna, super:-% paradny vysledok a dobry motivacny start. Drzim palce do dalsieho pokracovania. Dobry vnutorny pocit Ta coskoro presvedci o tom, ze ides spravnou cestou;) Len tak dalej!!!!

Miro Vesely anna: myslím si, že si nemohla podať lepšiu správu, ako toto. skvelé, drž sa. idež na to celkom presne tak, ako to má byť, aby to fungovalo.

anna zdravím vás,tak už mám šťastlivo prvý týždeň nového spôsobu stravovania(schválne nehovorím diéty) za sebou,musím sa vami podeliť.Dnes ráno mi moja váha ukázala o 5kg menej ako minulú nedeľu.Nie som si istá či je to na pochválenie,asi je to dosť veľký úbytok naraz.Ja to pripisujem práve tomu prvému týždňu,ale aj tomu,že som začala s nízkym príjmom kJ,až posledné dva dni som si už pridala dávky do normy ako sa patrí.Ostatné veci som sa snažila dodržiavať,jedlo som si poctivo vážila (digitálna váha mi super odovážila všetko aj lyžičku ľanového semena),jedla som 5xdenne aj pitný režim som zvládla(pomocou budíka v mobile cca každú hodinu).Až na to cvičenie,tam mám veľký rest!cinka! Na počítanie používam Mirkovu tabuľku exc.papu je to výborná vec,ohromne mi to šetrí čas.Cítim sa fyzicky a hlavne!!! psychicky úplne skvelo Vďaka,Mirko i ostatní (EvaEva,Ayleen…)Som ešte len na začiatku,tak aby som sa nepretešila,musím tu radosť pridržiavať na uzde,bude určite ešte aj ťažko a neveselo

Miro Vesely tonci: držím ti palce, to tempo je solídne, asi sa časom spomalí, tak sa nezľakni. Ananás… no obsahuje látky, ktoré by mohli byť prospešné, ale obsahuje aj dosť energie, takže ak si ho dáš, zarátaj do príjmu a sleduj, či ti to nerobí ťažkosti s glykemickým indexom. Ak nie, tak fajn. Drž sa!

Miro Vesely evak: pravda, pestrosť je dobrá aj preto, že tak je väčšia šanca že sa do tela dostane pestrejšie zastúpenie živín. MIMA nič si z toho nerob ono jedna vec je že tu radíme ako sa treba stravovať pestro, ale v skutočnosti asi všetci máme často jedlá ktoré opakujeme pričasto. takže žiaden problém.

MIMA evak: Máš pravdu, v podstate už druhý deň jem to isté s menšou obmenou (zelenina je iná), tiež som sa chystala ísť dnes do obchodu a už som si aj napísala zdravé potravinky, nech mám trošku zmenený jedálniček. Problém je však v tom, že neviem čo zdravé sa dá ešte urobiť a na aký spôsob, ale zistím si to Uhm tuniaka by som si veru dala, vďaka za radu, asi si ho spravím so šalátikom Aj tofu som už 2x v živote ochutnala. Áno špaldové palacinky sú zo špaldovej múky a ak ti môžem poradiť, sú skvelé s tofu (neúdeným) spraveným na sladko, je to v podstate ako tvaroh. Drž sa cez víkend, budem sa aj ja, v pondelok dám vedieť ako som to zvládla

evak MIMA, vyborne na to ides:) Ono sa to nezda, ale aj rozmanitost jedalnicka je dolezita, aj pre vnutorny pocit. Lebo sa mi zda, ze uz dva dni to iste papas. Daj nejake kuracie masko so salatom, alebo salat s tuniakom, napr. i tofu je super. Potom budes mat fakt pocit, ze jes plnohodnotne, stale nieco zaujimave a nebudes ani hladna. Ake su tie spaldove palacinky? (len zo spaldovej muky?)
Krasny den. Cez vikend sa drz, ja tiez budem zdravit vahu v pondelok;), tak som zvedava.

MIMA evak, Mirko, betina:Ďakujem ludkovia, veľmi mi týmto pomáhate, keď viem, že v tom nie som sama.Zlepšili ste mi náladu a dodali elán do chudnutia.Včera som si navarila sojové plátky so zeleninkou a ako dezert palacinky zo špaldovej múky a bolo to mňamky.. Aj teraz popíjam čajík a zisťujem, že som bola smädná, nie hladná Ale teraz vážne, píšem si čo zjem a asi aj kvôli mojej lenivosti nejem už blbostičky medzi jedlami (všetko by som potom musela zapisovať ). Podľa Mirkovej rady sa snažím piť každú hodinu,alebo aspoň chlipkám čajík keď ma napadne. Dnes som si dala na raňajky čajík 2dcl, a 2 špaldové palacinky a od rána som už vypila 2,5 pohára čajíku. Na obed mám sojové plátky so zeleninkou a po obede si dám asi dezert špaldovú palacinku. Na večeru sa chystám spraviť si jabĺčko s mrkvou a citrónom. Držte palce v pondelok sa vážim Som s vami, prajem pekný víkend

Mirko: Škoda, asi mi to stretko nevyjde, kvôli spomínanej škole.. Ale snaď nie je posledné

betina MIMA: ahoj a vitaj medzi nami. S tým poznámkovým blokom to naozaj funguje. Ja som začala od 1.2. s váhou 87 a teraz mám 79kg. So presným zapisovaním išla váha dolu týždenne o 1kg, potom som s písaním prestala – veď hádam to mám v oku, nie? – ale pokles váhy sa zastavil. Pokúšalo ma to zobnúť si aj medzi jednotlivými jedlami. Tak som sa k zapisovaniu a presnému váženiu jedál zas vrátila a váha klesá! Večer si spočítam jouly a naplánujem nasledujúci deň. Teraz na jar už ovela menej sedím za počítačom a som na čerstvom vzduchu, aj to pomáha. Tak nech sa ti darí, maj sa pekne, aj ostatným prajem pekný deň a vydarený výkend. :-w

Miro Vesely MIMA: poznámkový blok je excelentný nápad! píš si čo si jedla, kedy a čo si cítila. tie poznámky oceníš časom – určite občas “zhrešíš” a vďaka nim zistíš, čo “hrešenie” spúšťa.

Miro Vesely MIMA: ešte nevieme, kedy ani odkiaľ pôjdeme. to záleží na počte a dohode. záujemci(kyne) píšu na e mv@chcem.info e dohodneme sa. tentoraz nevyhlásim verejné miesto, ide tam jedna baba, ktorá nechce riskovať, že ju tam niekto zbytočne uvidí.

evak mima, normalne sa vazim raz tyzdenne. Niekedy 2, ale to je maximum, a to piatok a pondelok, tak si odkontrolujem aj vikend. A je to dobre pre motivaciu, aj ked sa len drzis nejaky tyzden na rovnakej vahe. Ale pre kontrolu, a kvoli vacsim ci mensim dennym vykyvom, raz tyzdenne je idealne a rano nalacno. Neboj, pri tomto stravovani sa ozaj obmedzovat velmi nebudes musiet, aj chute na sladkosti alebo ine nezdrave dobroty postupne prejdu, pretoze z dobre zlozenej a pestrej stravy budes aj syta a telo dostane vsetky potrebne latky a “uz nebude otravovat, ze je hladne a este chce jest”;) Tak hura do toho, urcite Ti to krasne pojde. Nepodenuj pitny rezim, ten je velmi dolezity. A mimochom sa mi pri sebakontrole oplatilo planovanie jedalnicka na tyzden dopredu. Odvtedy v tom mam jasno, co, kde a kedy, nepozieram blbosti medzi jedlami a moja strava je pestrejsia.

MIMA Veľmi rada Mirko, ale v sobotu mám školu, takže mi to nevyjde.. Nemáte iný termín? Už sa vie o koľkej a kde presne bude to stretko?

MIMA evak, dakujem za povzbudenie.. Vlastne som začala už včera, síce s malými prehreškami, pretože čokoláda je môj hriech, ale snažím sa držať. Už som si túto stránku preštudovala a zdá sa mi veľmi super. Prevčerom som si začala variť inú stravu ako doteraz. Spravila som si sojové plátky so zeleninkou a to isté len s menšou obmenou aj teraz. Založila som si poznámkový blok, kde si budem písať čo zjem, kedy a čo vypijem. Podľa rady Mirka sa snažím oveľa viacej piť a aj častejšie aj keď menej a zdravo jesť.. Dala som si cieľ schudnúť na 68kg, lebo toľko som už raz mala, asi pred dvomi rokmi, keď sa mi podarilo schudnúť za rok a pol z 95kg na 68kg. Môj problém je v tom, že sa musím veľmi obmedzovať a ani sa nenazdám a keď si nedám pozor, tak mám o 30kíl viac… Koľko krát do mesiaca sa vážiš? Aj ja ti držím palce

Miro Vesely MIMA: Je trocha riskantné spájať sa s tučnými, je riziko, že sa zvábite do cukrárne s:-) s:-) ale podporu tu nájdeš určite. /rípadne poď na niektoré stretnutie, v sobotu trebárs v bratislave ideme jedno spáchať. m http://www.chudnutie-ako.sk/forum/read.php?10,6881 m

evak mima, vsetci sme tu taki. Podporu a povzbudenie medzi nami urcite najdes, na motivacii a pevnej voli musis zapracovat hlavne sama;) Prestudovala si uz vsetko na tychto strankach, kedy zacinas, alebo si zacala? Ja som sa pridala asi 24.2. a zo 72,4kg mam teraz 68,1kg, a ideme pekne dalej. Z noveho stravovania sa pekne tesim, pomaly vidiet a hlavne citit vysledky. Nech sa Ti dari, drzim palce.

MIMA Ahojte volám sa Michaela a mám 23 rokov, výšku 170 cm a neuveriteľnú váhu 91 kg. Vraj nato nevyzerám, ale “štíhla” pri tejto váhe určite nie som. Tak som sa rozhodla, že s tým niečo spravím. Ešteže som objavila túto stránku a dúfam, že tu nájdem aj niekoho, kto by ma držal pri mojom úsilí zbaviť sa prebytočných kíl. Ak je tu niekto, kto má podobný problém a lepšie sa mu chudne s niekým, s kým by sa mohol navzájom “kontrolovať” a takto aj psychicky podporovať. Ozvite sa..
Pekný deň prajem a veľa zdaru v chudnutí.
P.S.: Teraz som si uvedomila, že názov témy som dala ako nejaký inzerát