pomoc v tabletkách

Zora W. anna, zuzka k: Ďakujem! Prekvapili ste ma a dojali… Možno si ani neviete predstaviť, ako si to cením.
Som veľmi rada, že vám moje slová môžu trošku pomôcť. Budem sa snažiť aj naďalej prispieť niečím z mojich skúseností.

Jankaa: Výborný začiatok! Držím palce.

Jankaa Ja vám ďakujem všetkým!!! ZAČALA SOM!!! Už mám program, kedy cvičím v posilovni, upravujem si jedálniček a čo je najlepšie, tak bez žiadných tabletiek.

Ďakujem

jana

zuzka_k ZoraW.: v poslednom čase veľmi rada čítam tvoje príspevky. Je úžasné v čom všetkom dokážeš, podľa mňa, veľmi dobre poradiť a pomôcť (strava, cvičenie, dušička). Mne veľmi pomáhaš. Ďakujem.

anna Jankaa: pridám aj ja svojou troškou do mlyna. Si na dobrej ceste keď tá trápi nejaké to kilo navyše, to že to chceš riešiť je ešte lepšie a úplne vôbec najlepšie je,že si natrafila na túto stránku a dala o sebe vedieť. Ak chceš vedieť ako to dopadne s tvojou vôľou,tak to musíš jednoducho skúsiť,nerieš to teraz,ak chceš schudnúť, tak sa jednoducho rozhodni, nenechávaj sa v neistote. Veď sa pozri na tých čo sú tu pred nami,sú to hmatateľné výsledky a ťahajú nás všetkých ostatných. K tomu čo povedali predo mnou už nie je viac čo dodať, iba ak
ZoraW: hovoríš mi z duše!

Zora W. Ospravedlňujem sa, doprajem to nielen slečnám a dámam, ale, samozrejme, aj pánom x-)

Miro Vesely Potvrdzujem to, čo píše Zora. Až po schudnutí človek zistí, čo všetko mu obezita zo života zobrala. Je to po troške, ale zo všetkého.

Zora W. evak: Ďakujem ti pekne. Tiež mám radosť a rovnako by som ju dopriala tebe a všetkým slečnám a dámam, ktorých trápia kilečká navyše. Verím, že sa to mnohým, aj vďaka tejto stránke a obrovskej podpory na nej, podarí.
Roky rokúce som s kilami bojovala, robila som veľa chýb… Človek asi musí dospieť do určitého štádia, myslím hlavne psychického, kedy už jednoducho MUSÍ schudnúť.
Až s odstupom času si uvedomujem, ako obezita potichúčky, ale veľmi zákerne ovplyvňuje takmer každý krok v živote. Dennodenne. Je to hnusná potvora a neradno ju živiť :-/

Po schudnutí sa vám otvorí celkom nový svet, vkročíte do celkom nových dvier, začne sa nová etapa vášho života a spoznávate úplne nové dimenzie a možnosti.
…Niekomu sa môže zdať, že preháňam. Tak to vyskúšajte na vlastnej koži a verím vo vaše zistenie, že nie…

evak ZoraW – tak to je skvele:-% tesim sa s Tebou;)

Zora W. evak: Je asi z pred viac ako roka, a samozrejme, že ho nosím s:-) s:-) . Inak by som to predsa nepísala.
A veľmi rada, je to moja najoblúbenejšia vec s:-) s:-)
V čase, keď ma “motivoval”, vo veľkosti XXXL nebol (a ako by to asi vyzeralo, že?). Keď splnil svoj účel, hneď som si ho kúpila. Veľkosť 38. Nech som presná, nohavice 40.

evak ZoraW – dufam, ze ten kostym aj nosis:D a nevisi len v skrini:o) Inak by sme si mohli podobne veci aj my zavesit do skrine,…a oprasovat;)

Zora W. Jankaa: Myslím, že každý alebo skoro každý, kto úspešne schudol niekoľko desiatok kilogramov a osvojil si racionálnu životosprávu, váhu si udržuje, ti potvrdí, že to nie je prechádzka ružovým sadom. ALE, to platí len pre prvé týždne, možno mesiace, kedy si musíš zvyknúť na isté obmedzenia, na podstatnú zmenu v jedálničku, spoznávaš nové chute, nové potraviny, musíš bojovať s pevnou vôľou a k dobru veci je, ak študuješ množstvo informácii… A to všetko sa ti časom stane úplne prirodzené.
S prvými úspechmi prichádza tá najväčšia motivácia, aká môže byť: pochvalné uznania okolia, rodiny, kolegýň, známych. Nákup stále menších a menších šiat, pocit, že už sú ti veľké aj ponožky. Cítiš sa stále ľahšie a ľahšie, badať aj prvé zdravotné úspechy a veľa veľa ďalších vecí. TO ťa stále ženie do predu a vytvrdzuje tvoju pevnú vôľu.
Áno, na úplnom začiatku sa musíš vyzbrojiť skutočne silnou motiváciou. Vydolovať, hádam, aj zo svojho podvedomia čokoľvek, PREČO chceš schudnúť. Krásna a veľmi uvedomelá motivácia je vlastné zdravie. Ale môže to byť čokoľvek, čo ťa v súvislosti s váhou zaskočilo, zosmutnilo… napr. mrcha kolegyňa, ktorá si robí večne posmešky za chrbtom, alebo krásny biely kostým vo výklade, nešťastná láska, poznámka konkrétnej osoby, ktorá sa ti zaryla do srdca, alebo priam nenávisť voči inak tak krásnemu ročnému obdobiu, akým je leto s:-) s:-) … No a na túto “tvoju motiváciu” si spomeň zakaždým, keď budeš mať chuť to vzdať. Možno je to trošku kruté a stresujúce, no ale napr. u mňa ten biely kostým vo výklade zaúčinkoval a mám ho v skrini…

Ayleen Jankaa: Ja som brala CLA asi 3 mesiace, športovala som a prd. Zbytočne vyhodené peniaze. Pritom som brala odporúčanú dávku. V “tisícke” je 800mg. Denná dávka má byť 3-4g. Takže denne 4-5 tabliet, 150 na mesiac, čo je pekná pálka v korunách na mesiac. Len za dobrý pocit, že niečo robíš pre svoje telo.
Na chute skús chróm, to pomáha tak polovici ľudí, pred menštruáciou zvýš príjem o 500 kJ a dobre vraj pôsobí aj joga alebo brušné tance, ktorým je nadváha ukradnutá.
Prinútiť sa je ťažké, musíš mať svoju vlastnú motiváciu prečo chudnúť.

Miro Vesely Jankaa: daj si vyhľadať CLA, už sme tu o ňom hrkútali. Vlastne sa nevie, či to vlastne niečo robí. No a potom je tu aj logika veci: myslíš, že keby sa po tom NAOZAJ chudlo, že by sme o tom nevedeli? Prvá baba, čo by zhodila čo i len kilo – by to dychtivo oznámila všetkým kamoškám. Tie by to okamžite skúsili. Ak by výsledok bol pozitívny, za pár týždňov by o tom vedela celá planéta. Obezita by vymizla za pár mesiacov, ľudstvo by bolo oveľa ľahšie. Možno aj zemetrasenia by prestali…

Takže ja sa na to dívam dosť skepticky. Ak už CLA, malo by sa to užívať minimálne mesiac, denne aspoň 3 gramy. Obávam sa, že by to bol veľmi drahý pokus. (A pozor na malé písmenká v návode, v “tisícke” je tuším len pol gramu CLA, ak si dobre pamätám leták)

Miro Vesely Jankaa: odporúča sa pred šťastným dňom trocha zvýšiť energetický príjem, o pár stoviek kJ na deň, organizmus má v tom období väčšiu (s)potrebu a lepšie dať vopred rozumné dávky, než sa nechať pudmi dokopať k nezmyselným dobrotám.

Ak si vopred povieš, že to vydržíš 3 mesiace, vopred si to vlastne tak trocha povoľuješ. V takom prípade ani nechudni, to škodí, ak je to nakrátko.

A ako sme sa donútili? Je to ťažké. Ale napríklad mňa neláka predstava, že mám už doživotne byť byť stále len viac tlstý a viac chorý. To mi za sladkosti a uheráky akosi nestojí. Neviem ako ty…

Jankaa Ja mám najväčší problém s tým, že keď mám svoj “šťastný” týždeň v mesiaci, tak pojem všetko, čo nezje mňa… Takže je toho naozaj veľa :-/ Probém mám aj v tom, že asi nemám dosť pevnú vôľu, vždy keď niečo skúšam, tak pri tom dlho nevydržím, niečo začnem a po čase prestanem. Začala som cvičiť, vydržalo mi to tri mesiace. Za niekoľko mesiacov znova začnem, ale som na tom horšie ako kedykoľvek pred tým. Štve ma ako vyzerám, ale nemám pevnú vôľu. Ako ste sa donútili vy?

Zora W. Čokoľvek voľnopredajné (ale aj “nevoľno”) je len doplnkom, čiže môže, ale aj nemusí pomôcť (hlavne, aby neuškodilo). Účinky sú minimálne a individuálne.
Ak nejaký prípravok účinkuje, tak len popri úprave stravy a pohybu. Samotný a s nezmenenými návykmi v životospráve určite nie.
Tiež som roky skúšala všetko možné…, len aby som prišla na to, že na chudnutie platí fakt len jedno: zmena životosprávy/zmena životného štýlu! s:-) s:-)

Ayleen Jasné, že máme. Na 99% sú to zbytočne vyhodené peniaze.

Jankaa Ahojte,

chcela som sa spýtať, či nietko z vás má skúsenosti s chudnutím alebo s pomocou pri chudnutí s tabletkami alebo nejakými liekmi, napr. Lipoxal alebo Bio C.L.A. 1000. Rada by som schudla nejaké to kilo a rozmýšlala som aj nad takouto možnosťou… Tak sa pre istotu pýtam, či tu niekto máte s takým niečím skúsenosti.

Ď.

Janka