za štyri roky 14 kíl smerom hore

lenja01 posnažím sa ďakujem

Miro Vesely lenja01: neexistuje pre teba iná odpoveď, než to, aby si čítala tento web, prípadne web w http://www.stob.cz w a podobné materiály. a potom dodržiavať.

lenja01 Ahojte,
veľmi sa mi páči, ako vám to ide s chudnutím a inšpirujete ma k tomu aby som začala niečo aktívne robiť.Mám vážny problém – za 4 roky som pribrala 14 kíl a stále je to horšie. Mám 21 rokov a pri výške 160 cm vážim 68 kíl. Všetko to začalo keď som nastúpila pred štyrmi rokmi na vysokú školu a začala bývať na intráku. Nepravidelná strava, iný režim dňa a bolo.

Neviem sa donútiť držať diétu a neviem sa úplne zriecť sladkého. Na cvičenie si neviem nájsť čas. Chodím do roboty, popritom študujem a ledva stíham pendlovať medzi Bratislavou, kde mám robotu aj školu, Sereďou, kde mám priateľa a Topoľčanmi, kde bývam. Uznajte, že je to veľa aj na slona.

Nemôžem povedať, že by som jedla veľa, jem približne trikrát za deň (ak sa podarí) ale väčšinou si neodpustím sladké. Vypijem asi 1,5l vody, ale poleším sa a budem sledovať svoj pitný režim… Telesná aktivita – doprajem si denne dlhšiu prechádzku, na viac si neviem nájsť čas. Napríklad včera som bola “na nohách” 5 hodín vkuse.

Potrebujem vedieť čo je pre mňa správne (nielen v teórii ako si to môžem prečítať v každom časopise). Veľmi ma to trápi a chcela by som to zmeniť. Pomôžete mi, prosím?

Ďakujem

Lenka