Prípravok na chudnutie

xmarco a ešte detail, ak chceš aby ti prestalo chutiť jesť tak začni s tým karnitínom, prípadne ak si viac na sladké, tak si kúp chróm.

xmarco nazdárek, mám podobný problém ako ty, som rovnako vysoký a na začiatku roka mi váha ukázala 110. povedal som si dosť a začal chudnúť. celkový objem jedla za deň som takmer nezmenil, ale dal som si ho do menších porcií a jedával častejšie… každý den okrem soboty a nedele chodím do posilňovne alebo plávať. a k tomu užívam L-Carnitín, dávkovanie podľa obalu… a hľa, za mesiac aj niečo mi váha ukazuje ,,len” 100 kg, ale aj to je pokrok… a ty pokiaľ chceš prekročiť to maximálne množstvo na deň tak kľudne môžeš, veď aj ja ho o dosť porušujem, ale základ je aby si to jedlo potom zo seba vycvičil, pokiaľ vydáš viac energie ako príjmeš môžeš jesť čo a koľko chceš a zaručene schudneš.

Ayleen d3agl3: Tých 6-7tisíc kJ by malo pokryť potreby tela, ak to nie je 300g zemiakových lupienkov. Na nasýtenie je potrebné určité množstvo potravy (denne asi 500-1500g). Systematickým výkrmom je telo naučené na vyššie kvantum. Ostáva buď len pevnou voľou vydržať a počkať, kým si telo zvykne, alebo si pomôcť barličkami.
V tvojom prípade by ti mohla pomôcť aj obyčajná vláknina, zješ 2-3 tabletky 30 minút pred jedlom, poriadne zapiješ aj pol litrom vody. To by malo žalúdok oklamať. Lieky na chudnutie fungujú iba tie na lekársky predpis, ale tie vedľajšie účinky podľa mňa nestoja zato.
Skús napísať svoj jedálniček, čo a kedy ješ, možno nájdeme, kde je háčik.

Miro Vesely d3agl3: radil by som skús nejako rozlíšiť, či ide naozaj o skutočný hlad, alebo je to skôr túžba pomaškrtiť si. to je veľký rozdiel. ak sa riadne naješ (zelenina + kvalitné veci zhruba okolo 1500 kJ a to 6× denne) a napiješ (3 litre za deň vypité zhruba v hodinových intervaloch) nemal by si pociťovať žiadny hlad.
V zásade, môžeš skúsiť pár týždňov bežať na trocha vyššom energetickom príjme, trebárs 8 až 10 tisíc kJ, aby si si zvykol na redukciu a potom uberaj. Ale najlepšie by bolo proste vydržať s:-) s:-)
Na odstránenie pocitu hladu sú lieky na predpis. poraď sa s lekárom, či ti môže predpísať sibutramín (u nás sa predáva ako reductil, v čechách Meridia), ale jeho nasadenie musí byť až nad BMI 30 aby vôbec vyvážilo možné riziká. (výrazná agitovanosť, nesústredenosť, nespavosť, závraty, nevoľno od žalúdka, búchanie srdca, zvýšenie tlaku…) _Nesmie_ sa podať ak už berieš niektoré lieky, hlavne antidepresíva typu SSRI, inhibítory MAO), v prípade ťažkostí so srdcom, epilepsiou, mentálnou anorexiou či inými psychickými ťažkosťami. Liek sám o sebe ti však dlhodobo nepomôže, o pár dní si naň začneš zvykať. A je dosť drahý. ak máš pocit, že taká barlička by ti mohla zo začiatku pomôcť, uváž to. ale neodporúčam. aj ja som chudnutie začínal s podobným prípravkom, ale akonáhle som to vysadil, hmotnosť sa rútila nahor. až potom som pochopil, že schudnúť sa dá až na základe “hladu”. osobne by som radil investovať možno do nejakých suplementov (jód, chróm, probiotiká a k tomu nejaký kvalitný multivitamín a multiminerál.) Ich nasadenie radím konzultovať s lekárom. ak športuješ, zváž použitie kreatínu, zvýši ti výkon a teda aj výdaj. niekomu zaberá aj karnitín, ale iným nie. treba skúsiť v malom balení, ak sa ti bude citeľne lepšie cvičiť, potom sa oplatí kúpiť aj fľašu…

d3agl3 Zdravím všetkých. Prv ako ma ukameňujete kôli názvu témy-prosím prečítajte celé.
Vždy som mal okolo 75-80 kg pri 183cm a bolo mi jedno čo jem a koľko
Postavím sa jedno krásne popoludnie na váhu a prásk facka -109kg
To je pomaly na zakálačku. Začnem teda z diétou /úplne bez teoretickej prípravy/ – totálna hladovka
po niekoľkých dňoch toho mám dosť a frontálne zaútočím na chladničku v ktorej ostane nedotknutý iba kaleráb mojej priateľky !G!

Teraz nato idem fundovanejšie vďaka p.Veselému (mimochodom skvelý web, viete písať mimoriadne motivujúco, ďakujem)
Po mesiaci mám 4kg dole…. ale teraz k mojej otázke.
Keď sa mám zmestiť do 6000-7000 kj znamená to pre mňa proste hlad.
Nech jem čo jem už po polhoďke som hladný jak vlk
Existuje prípravok, ktorý mi reálne trošku pomôže na boj s hladom??
Mám vyslovene averziu k akejkoľvek forme reklamy, keďže jednoducho sprosto klame a tak neviem čomu veriť a čomu nie.
prosím napíšte svoje skúsenosti
Ďakujem