Papu 2-3

Vereka Prosím viete mi poradiť aká je kalorická (jaulická, B.S.T) hodnota olív čiernych, zelených, neviem to nikde nájsť?

mary Vereka a nemas vynimky? Ja ked som prvy raz zacinala, pamatam sa, ze jeden dobrodinec (myslim to v dobrom-nepamatam sa na jeho meno, ale dodatocne mu dakujem, ze mi otvoril oci ), kde som napisala, ze som zjedla piskoty s lekvarom, tak ma zahanbil, ze az…tiez sa mi zdalo, ze jem dobre. Ale bol to omyl. Az teraz skoro po 2-3 rokoch, ked idem opat, tak sa mi rozjasnilo a ide to…ale vsetko si od novembra zapisujem, kazdy den. Drzim palec, nech sa to podari.

mary majkazajka, ked si si dala zoradit potraviny, treba si to dat zoradit s rozsirenym vyberom a vtedy si potraviny zoberu aj svoj prislusny riadok…tak si si zoradila iba potraviny, ale ostatne hodnoty tomu nezostali priradene…

mary, zoradila som ich správne, nie som expert na excel, ale toto zvládam ale v denníku potom pri výbere jedál v rolovacom zozname boli prázdne riadky, nezobrazovali sa mi názvy potravín – toto mám na mysli, ked vravím, že papu štrajkovalo.

To mi je luto, viac neviem… mozno nejak zle ulozilo excel. Malo by to v pohode fungovat aj vo verzii 2007, ale tam sa troska inac povoluju makra… tiez som nad tym spekulovala…

MajkaZajka vereka, ak budeš vážiť, zapisovať a počítať, a dodržiavať dopredu naplánované jedálničky, určite začneš chudnúť.

Vereka Ďakujem za odpovede, keď som nevkladala ale prepisovala nepoužívané názvy konečne mi to začalo fungovať. Už sa nemám na čo vyhovárať a začínam už asi 4x. Doposiaľ som podľa váhy pribrala asi 5 kg odkedy som sa snažila začať chudnúť podľa týchto pokynov. Ale vždy po dvoch keď som neschudla, ale pribrala tak som to zajedla. Takže mám strach či sa to pohne.

MajkaZajka majkazajka, ked si si dala zoradit potraviny, treba si to dat zoradit s rozsirenym vyberom a vtedy si potraviny zoberu aj svoj prislusny riadok…tak si si zoradila iba potraviny, ale ostatne hodnoty tomu nezostali priradene…

mary, zoradila som ich správne, nie som expert na excel, ale toto zvládam ale v denníku potom pri výbere jedál v rolovacom zozname boli prázdne riadky, nezobrazovali sa mi názvy potravín – toto mám na mysli, ked vravím, že papu štrajkovalo.

mary vereka a nie je jednoduchsie si zapisane jedlo si vyberat zo zoznamu…? Ak sa netrafis do presneho textu, tak ti to bude vypisovat asi stale… zalezi aj na medzerach, makcenoch, bodkach…

majkazajka, ked si si dala zoradit potraviny, treba si to dat zoradit s rozsirenym vyberom a vtedy si potraviny zoberu aj svoj prislusny riadok…tak si si zoradila iba potraviny, ale ostatne hodnoty tomu nezostali priradene…

MajkaZajka vereka, ja som si v zozname položky, kt. nepoužívam, prepísala svojimi. ale som ich už nezoraďovala podľa abecedy. ked som to totiž spravila, papu štrajkovalo. skús to nanovo a nemeň poradie.

Vereka Píšem ich presne tak, ako sú napísané v zozname jedál. Ešte ma napadlo, skontrolovať akú klávesnicu mám ja zapnutú. Keď som povkladala do zoznamu jedál svoje jedlá (cez vložiť) pomenilo sa poradie jedál. To je v poriadku?

MajkaZajka vereka, názvy musíš do denníka napísať presne tak ako ich máš v zozname potravín. iný dôvod ma nenapadá.

Vereka Prosím o radu, snažím sa počítať KJ podľa PAPU-2-3 a keď do zoznamu jedál zadám nové potraviny a chcem ich zadať do denníka napíše mi, že uvedené nie je v zozname jedál, prosím neviete, kde robím chybu, makra som povolila a nastavila na stredné?