Sex a obezita

Miro Vesely Ovečka: plný súhlas. Akceptujem zvýšenú pravdepodobnosť, že ten človek zomrie na obezitu. No a potom je tu aj estetický aspekt, ono slanina od istej hranice môže pôsobiť aj dosť odpudivo z hľadiska nejakej schopnosti navodiť erotično. Takže človek môže niekoho mať rád, dokonca veľmi rád a pritom tá slanina môže pôsobiť až taktilnú štítivosť. Ak sa to stane, je to vážny problém a vzťah asi zanikne. Je to aj vec miery, priberanie je analógový proces. Neexistuje bod zlomu, alebo norma, ktorá by hovorila, že manželka bude atraktívna pre muža do hmotnosti 93,4 kilogramu a potom sa presunie do pásma, kedy manžel zažíva ambivalenciu vo vzťahu ku erotike a od 107,81 kilogramu sa už manžel “prepne” do stavu štítivosti… Tie stavy sa pomaly menia.

Takže inými slovami nepoznám ani jeden dôvod, ktorý by legitimizoval akceptovanie obezity. Naopak argumentov pre schudnutie je veľmi veľa. Je ich veľmi veľa v zdravotnej, psychickej aj sociálnej rovine.

Katarína Ja k tomu mám len jedno. Ak mužovi záleží na žene ako na osobe a nie ako na reklamnom predmete, tak v tej posteli dá najavo, že mu to nevadí.
Ja som tiež tučná a niekedy sa s mužom aj zasmejeme. Aj obézna žena môže mať svoje kvality. Ak nie je zakomplexovaná a to záleží aj od muža ako sa k nej chová, tak ten sex je úžasný. Viem to z vlastnej skúsenosti. S mužom sme sexovali aj keď som bola chudá aj teraz keď mi po deťoch ostalo tridsať kíl a ešte sa nesťažoval.
Jasné, že sa nevyhováram na tie kílá, že kôli deťom. Ja viem, že som ich mohla mať dolu už dávno, ale…

Mima, mrzí ma, že máte takýto vzťah s mužom a podľa mňa je tam trochu problém aj v komunikácií. Ak sa neviete o tom porozprávať sami tak skúste odborníka. Nemyslím, že keď schudneš, tak tvoj muž na teba skočí, že hurá už si schudla tak sa ideme milovať.
Prepáč ak som sa ťa dotkla, ale určite je v tom aj niečo iné ako nadváha. Dúfam, že sa mýlim.
Ak by ťa chcel, tak by si sa mu páčila taká aká si.
Ja by som sa ho skúsila opýtať, či ti pomôže pri chudnutí aspoň psychicky a vysvetli mu prečo chceš schudnúť ale hlavne veľa komunikujte! A nie si s ním dopisovať.
Hlavne si uvedom, že ty sama si určite neni na vine. Vždy sú tam dvaja. Isto ti tiež všetko nevyhovuje, ale pre kľud v rodine sa prispôsobíš.
Určite si šikovná žena a nech si s nadváhou alebo nie ani vlastný muž ti nemôže znepríjemňovať život. Ak tak strašne nechce tak sa mu nepros. Ja viem, že sa mi to ľahko hovorí, isto ho máš rada, ale nezhadzuj sa. Maj aj ty nejakú hrdosť. Veď nie je jediný.
Neviem, či som ti nejako pomohla, ale tak to vidím ja.

Držím ti palce, aby ste našli k sebe správnu cestu.

EvaEva All: Koľko spálite za 0,5 hod ?
Ľahké úsilie 130 kcal / 544 kJ
Stredné úsilie 225 kcal / 942 kJ
Intenzívne úsilie 340 kcal / 1424 kJ
a potom (gap)

drobec napíšte niekto niečo nové. ja dám radu ako to ide ak máte 180.

Ivo bea: Ďakujem za ponuku, ale mám trvalý vzťah a žijeme veľmi šťastný a spokojný život.

Miro Vesely Úsmev odo mňa len málokedy, to treba hovoriť o oškvarkoch a koži z grilovanej husi. To všetko ostatné na počkanie.

Ivo all: To bol vtip.
Zarah: Poznám pár žien, ktoré by ani nenapadlo v noci zjesť čokoládu, ale po sexe ju musia mať.

Miro Vesely Ale sex zas poteší a človeku sa potom ľahšie dodržiava diétny režim s:-) s:-)

Zarah Ivo: Přece nemůžeš všechno přepočítávat na kalorie. Ale když už chceš, tak pokud se budeš věnovat sexu, nebudeš mít čas ládovat se čokoládou a ušetříš si tisíce kalorií. s8-) s8-)

Ivo bea: Čítal som na webe že pri 1/2 hod sexu sa spáli len 33 kal. To sa ani neoplatí robiť.

Zarah chrobačik: Hlavně nesmutni. Vždyť hubneš a chápu, že když nejsi sama se sebou spokojená, tak máš dojem, že to ten druhý vidí stejně. Víš, pokud dojde v manželství k nějaké krizi, odrazí se to v sexu, ale většinou v tom nehraje hlavní roli pár kilo. Usměj se a bojuj!!!!!!!!!!

Joe chrobačik: myslím, že si to berieš moc k srdcu.

Ivo chrobáčik: Chudneme hlavne kvôli sebe. Ja mám opačný problém. Teraz ako som schudol, tak už to vraj nie je ono, lebo som prišiel o pekné bruško. Môj argument? Keď sme sa spoznali tak som tiež bruško nemal. Mala by si si viac veriť.

chrobáčik Na živo by som to asi nepovedala, ale zapojím sa – výhoda netu
Môj manžel sem-tam niečo utrúsi o mojom pupíku a myslím, že hlavne preto, že vidí ako to štve mňa. Je milý, keď hovorí ako musí so sebou niečo urobiť lebo zmľandravel a už to nie je ono, ale viem, že to hovorí len aby ma povzbudil a je fakt, že on od svadby nepribral ani kilo a ja 10.
Problém je vo mne, neviem ako to napísať… proste si myslím, že keď ma uvidí vyzlečenú, všimne si faldy na bruchu, hrbolček na stehne atď. tak sex bude iba preto, že to už potrebuje a že ho proste nemôžem priťahovať. Keď vidím fotky pár rokov dozadu, je mi do plaču a on predsa tiež nie je slepý.

Joe My chlapi tvrdime:
Len velka prdel vie muza ocarit.
Keby nebolo na zenskych trochu tuku, tak by neboli fajn baculate, ale kostante a to ja:-/

Pajo Ja by som chcel len tolko:
nemyslim si, že tučnota = odpudivosť. Ja vážim ako tri vrecia zemiakov a moja manzelka má 57kg a je pekná. A aj v mojom okolí. Extrém je môj velmi dobrý kamarat, ktorý už napĺňa aj štvrté vrece, váži skoro 180kg. Má 35 rokov. A má priateľku s ktorou žije už 5 rokov a tá má 50kg a 25 rokov…
Myslím si, že skôr ide o dušu, a spôsob vystupovania, a hlavne o prostredie, v ktorom sa človek pohybuje. Pokial sa niekto vyhýba spoločnosti, tak sa známosť nadväzuje ťažko. Treba si nájsť cestu, ako chodiť viacej medzi ľudí…
V rámci zdavého chudnutia doporučujem nejaké organizované túry, alebo jednoducho si chodiť zacvičiť do niektorého fitneska. Alebo na diskotéku alebo tanečnú zábavu, alebo…
ja neviem, možností je veľa.

A čo sa týka sexu, nemyslím si, že obezitou klesá chuť na sex, alebo schopnosť sa milovať, aspoň ja to nijako nepocitujem, že by som bol nejako menej “výkonný”.
Je ale pravda, že je človek trošku obmedzený v pohybe:-))))

Ale sa zase držím hesla:
“Keď nepomilujem, aspoň povalcujem. ” s:-) s:-) s:-) s:-)

livia igor124:
Mám skutočný príbeh:
Keď som prvý krát videla Mira, napadlo mi: škoda že má také veľké brucho. To bolo vo vzdialenosti cca 30 m. Zo vzdialenosti 1 m som bola presvedčená, že práve vyliezol z postele, kde spal oblečený. (Podozrievam ho, že to bol test mojej odolnosti.) Získali ma jeho oči a reč.
Potom pribral ešte nejaké kilá – tie mi vešmi nevadili, iba ruky sa mi skracovali a hmota v úrovni brucha ma/nás držala v odstupe. s:-) s:-) Občas kdesi vzadu v mozgu zablikalo varovné svetielko o možných chorobách a skorej smrti.

Chcela som napísať, že váha/výzor muža pre ženu nemá najväčší význam. Dôležitejšie je dobré srdce a jeho schopnosť/vôľa postarať sa o rodinu.

Skúšaj všetky prostriedky na stretnutie nových báb. Iba tak nájdeš tú správnu pre seba.
Držím palce!

haslerka jablcko,

je to pekne a prajem ti aby ti to co najdlhsie vydrzalo… :O) ved laska je krasna

Igor nebud smutny ten spravny cas len pride, podla mna ma na ten cas kazdy pravo a kazdemu sa raz dostavi….. nadej zomiera posledna

igor124 Jablcko, v kútiku duše závidím a zároveň gratulujem. Viem na vlastnej koži, aké je to ťažké pre nás s vysokým BMI nájsť si niekoho. Keď už aj nájdeš potencionálneho partnera, nič nie je vyhrané. Zažil som zopárkrát situáciu, kde došlo k lámaniu chleba a tie slová “si super, si fajn, ale veď sa nám budú smiať” atď, to je to najhoršie, čo človek môže zažiť.
Zhodou okolností poznám zopár dvojíc, kde on alebo ona majú dosť kíl navyše a majú sa radi nadovšetko. Prečo sa niečo také nemôže stať mne? Závisť je zlá vlastnosť, ale naozaj im závidím Mne sa zatiaľ nepodarilo nájsť nijakú, ktorá by ma mala rada kvôli tomu, aký som – jedine kvôli peniazom. A také ženy sa mi bridia…
Američania vravia “shit happens” – ja si to vravím tiež. A tajne dúfam, že keď sa hmotnosťou dostanem na rozumnú úroveň, že ma nejaká konečne všimne a bude mať rada… Scifi? Optimizmus? Možno oboje…. Tridsiatka už je fuč, už by bolo najvyšší čas usadiť sa a založiť rodinu. Ľahko sa to povie, ale na to treba dvoch

haslerka ok, budem cakat

haslerka mima ak chces mozme si vymenit nejake pismenka ohladom tejto temy. :O) mozes mi napisat mail, ked na moje meno kliknes… alebo mi napis tvoj mail a ozvem sa

haslerka mima, nic v zlom ale som rada, ze nie som v takom to vztahu sama ;O), ja to plne chapem uz dlho dlho prezivam-e to iste. TAkze aj kvoli tomu som sa dokopala na to chudnutie….

Miro Vesely mima: Neviem, či sa do veci mám miešať, ono to je na dlhší rozhovor, ale nedával by som rovnítko medzi nesexovanie a sadlo. A škrtol by som výrok “je z tych “narocnejsich na vizualne podnety”". S tým proste nemôžem súhlasiť. Každý je náročný, ale tiež sa dokáže prispôsobiť realite. Ak chce.

Áno, možno sa mu páčia len atraktívne, ale to zas nesúvisí až tak so sadlom. Môže súvisieť aj s tým, ale potme je každá manžeka čierna. Atraktívna, aj tá už okukaná. Osobne by som vec odporúčal konzultovať s profesionálom na manželské problémy. Môže existovať niekoľko riešení, ako dosiahnuť uspokojivý stav u oboch. Mlčanie je síce pohodlné, ale roky prejdú a nejak nič sa nevyrieši.

Veľmi dlhodobé nesexovanie (rádovo s pauzami niekoľko mesiacov medzi) nemusí byť dobrým nápadom, môže byť spúšťačom (niekedy signálon) mimomanželského vzťahu u jedného, alebo oboch.

A znova – nedá sa takto naslepo napísať viac, záleží na mnohých premenných. Preferenciách jeho a jej, či spolu robili to, čo obaja chcú (on môže chcieť niečo čo sa jej nepáči, alebo sa jej ani neodvážil nikdy povedať, čo by od nej chcel a bez “toho” mu to nechutí). Záleží na veku partnerov, dĺžke vzťahu, zdravotnom stave oboch, prostredí (je vôbec kde to v kľude robiť? je na to čas a atmosféra? ak nie, prečo?) a tak ďalej. Preto by som povedal: k odborníkovi a pretriasť to poctivo. Toto nie je téma na verejnú diskusiu, ale treba ju riešiť, je škoda nebyť v tak dôležitej dimenzii aspoň zhruba spokojný (á).

Shaddam Miro: pár vetami si dokonale vystihol situáciu, nie je čo dodať
Peter Varša

Miro Vesely Jablcko: To je téma na ktorú niet odpovede. Niekomu to vadí, niekomu nie. Pre niekoho môže byť tučná žena fetišom, chudá ho nevzruší. A pre iného zas je fetišom štíhla a ak stučnie, je zle. Pre trvalý vzťah krása nie je tak rozhodujúca, pretože po pár rokoch je akokoľvek atraktívna partnerka “okukaná”.
Takže ťažko niečo napísať. Dalo by sa, keby písal každý za seba, ale čo z toho? Je to asi skôr téma na rozhovor medzi partnermi. Kilo navyše nikto nezbadá, 100 kíl navyše už sai áno.